[spoiler] Şöyle fantastik bir şeyler düşünelim

Game of Thrones hakkında bir teori de denebilir valla bilmiyorum. Lakin sizce Robb Stark ölmeseydi ve tüm savaşlarını kazansaydı, kralın eli Tayrın olsaydı, Joffrey hala kral olsaydı Dany de 6. sezonun sonunda sahip olduğu orduyu daha önceden sahip olup Westeros a açılsaydı olaylar nasıl gelişirdi ? Diğer karakterleri ve GOT evrenini nasıl etkilerdi ? Yoksa çok mu saçma olurdu ? Görüşlerinizi bekliyorumm :smiley:

robb stark ölmeseydi joffrey hala kral olamazdı

Dany’nin sahip olduğu ordu derken Dothrak ordusundan bahsediyorsan bana göre Dothrak ordusu ne kadar fazla olursa olsun Westeros gibi engebeli bir yerde bir kaç köy yakmadan öteye gidemezler. Robb’un yaşadığını düşünürsek, Tywin’e belirli zararı verip kuzeye döndüğünü düşünürsek Kuzey krallıktan ayrılmıştır. Tywin ise kışın gelmesi ve zor şartları ile alakalı olarak Kuzeye sefer düzenlemezdi. Kuzeyi kuzeylilere bırakmak zorunda kalırdı. Yüzünü Dany’e çevirirdi. Ve o anda benim için Westeros’un en iyi komutanı olan Randly Tarly ile birlikte Dothrakları savaş alanına çıktığı gibi ezerdiler. Dany Ejderhaları efektif bir şekilde kullanamazdı çünkü diğerlerinin sürücüsü yok. Bu durumda tek ejderha ile ve yanındaki akıllı adam azlığı ile Dany mağlup olurdu diye düşünüyorum.

Bu ne hız :slight_smile:

Milyon tane kombinasyon oluştu kafamda ama işte bir tanesi:

Robb ölmeseydi Casterly Rock’u çok rahat bir biçimde kuşatabilecek bir hatta ve orduya sahipti. Savaş alanında da kendisini ispatlamıştı. CR Savaşı olacaktı öncelikle. Tyrelller yardıma gelir miydi bilemiyorum. Gelselerdi sanırım Robb ilk yenilgisini alırdı. Karstarklar’ın ayrılışıyla zayıflamıştı. Ama kazansaydı dediğine göre CR’u alsın Robb, Tyrelller falan da gelmesin :slight_smile: Sırada King’s Landing olurdu. Sanırım çılgınateş şovu izlerdik biraz. Ya da fareler şehri terk ederdi. Tyrelller ayrılıp KL’i ölüme terk edebilirdi. Yazdıkça yazıyorum da, sanırım saçma olurmuş :slight_smile:

Dany’e girmedim bile çorba olurdu orası iyice.

@denizkocer41, Robb’un bazı talepleri vardı; kız kardeşlerinin özgürlüğü ve de Kuzeyin bağımsızlığı. Bu talepler yerine getirilseydi Robb da Joffrey de kral olarak devam ederlerdi. Bunun üzerinden değerlendirmek lazım

Onun dışında Emilio’nun yazdığı da bana en mantıklı geleni. Dany-Westeros savaşında Robb muhtemelen tarafsız kalırdı. ama bir ihtimal geçmişe dönük intikam arzusundan Dany’nin safında da yer alabileceği gibi; Dany’nin Kuzeyin bağımsızlığına karşı takınacağı tavra göre Lannisterlarla da ittifak yapabilirdi. orası benim için belirsiz

Dany yedi krallığı almaya geliyo kuzeyi özgür bi krallık olarak tanımaz ki joffreyde kuzeyi robb’a falan vermez.
Yani dediğiniz şeylerin mantık çerçevesi içerisinde gerçekleşmesi mümkün değil

bizi aydınlatabilir misiniz acaba ??

@denizkocer41 Robb’un talepleri karşılığında barış önerisi vardı zaten bunu ben demiyorum, eğer talepleri gerçekleşseydi olabilecekleri yazdım; yok gerçekleşmeseydi Kuzey her türlü savaşı kaybederdi

senin babanın kellesini halkın önünde alıp erkek kardeşini sakat bırakıp kız kardeşini esir tutarlarsa evine geri mi dönersin ? yoksa bunu yapan haneyi yeryüzünden siler misin ? Zaten tywin de bundan korktuğu için kızıl düğün gerçekleşti.

Anladım kardeş Starkfanboy’muşsun sen :d

alakası yok dostum ben en çok greyjoyları severim de konu fanboyluk değil

Ahahahahaha :smile: ne dediysen tersi çıkmış helal olsun valla :slight_smile: . Herhalde D&D senin bu yanıtını okuyup sana karşı bir senaryo yazmış :smiley: .

Blockquote Dany’nin sahip olduğu ordu derken Dothrak ordusundan bahsediyorsan bana göre Dothrak ordusu ne kadar fazla olursa olsun Westeros gibi engebeli bir yerde bir kaç köy yakmadan öteye gidemezler. Robb’un yaşadığını düşünürsek, Tywin’e belirli zararı verip kuzeye döndüğünü düşünürsek Kuzey krallıktan ayrılmıştır. Tywin ise kışın gelmesi ve zor şartları ile alakalı olarak Kuzeye sefer düzenlemezdi. Kuzeyi kuzeylilere bırakmak zorunda kalırdı. Yüzünü Dany’e çevirirdi. Ve o anda benim için Westeros’un en iyi komutanı olan Randly Tarly ile birlikte Dothrakları savaş alanına çıktığı gibi ezerdiler. Dany Ejderhaları efektif bir şekilde kullanamazdı çünkü diğerlerinin sürücüsü yok. Bu durumda tek ejderha ile ve yanındaki akıllı adam azlığı ile Dany mağlup olurdu diye düşünüyorum.