Stark ve Martell Aptallığı

Arya ondan daha küçük ama o salaklığı ve cahilliği yapmıyor. Yaşla ilgili değil zeka ile ilgili. :face_with_monocle:

Bu durum Sansa’yı aptal yapmaz Arya’yı akıllı yapar. Arya çok özel birisi. Sansa ise standart bir kız İşte.

A Clash of Kings’de Sansa Arya’nın yerinde olsaydı Roose Bolton’a gider “ben lady of winterfell’im” diye atlardı gerçekten :). Arya’nın gözü açık.

Sonrada dizi gerçek olurdu :slight_smile:

O değilde aklıma geldi, ekşise bir yorum vardı Sansa ile ilgili eğer Leydi olmasa Littlefinger’ın kerhanesinde o… olacak zekaya sahip diye. Şimdi yoruma tan olarak katılmıyorum ama bunun daha az soylu versiyonu Hakikaten de o… oldu Littlefinger’ın kerhanesinde :smiley:

Öyle olsaydı, o kerhanenin en büyük müşterisi olurdum :). Geyik yapıyorum tabii yanlış anlamayın :D.

Fecr öldü galiba sorun olmaz muhtemelen :D.

Buz ve ateşim dünyasında kwrhane kültürü çok gelişmiş ve abartılı. O kadar kadını nereden buluyorlar anlamıyorum.

Arkadaşlar ben Fecri’nin yedek hesabıyım sorularınızı bana iletebilirsiniz. Uçuk kaçık teoriler falan

Not : Anagram sormayın sinirleniyor.

Konuyu kirletmeniz çok gğzel, salak salak karakter analizleriniz çok güzel.
Pmao buradaki bazı insanların bu konunun başlığı hakkında konuşmaması gerek. Sonra bakın ya kavga çıkacak ya da getik olacak.

Off jusuva bakma suan yazamıorum 70lik devirdim jyı gecrlr ssna mutkulıklar

@StarWolf @Symmachus teşekkürler pc im daha doğrusu monitörüm bozuldu 15 gündür ona uğraşıyorum
para olmayınca olmuyor :smiley:

@JoshFaraday cidden yan hesap mı bir anda geldin. Bu arada kaç yaşındasın? Büyük tartışmalar çıktı da

yaşımı söylemek istemiyorum çoğunuzdan büyüğüm o kadarını bilin yeter
telefondan gönderileri kontrol ediyor yazılanları okumaya çalışıyorum ama telefondan yazmayı sevmediğimden yazmıyorum, adım geçince geldim açıklama yapma gereği duydum ondan geldim
yan hesabım yok

Bir kıza yaş sorulur mu ya? :D. O değilde, iyice konudan saptık geyik muhabbetine döndü burası :).

Bütün sırrı bozdun yaa

Diyar açlıktan kırılıyor, kadınların kocaları, oğulları, babaları savaşta, ölmüş ya da halen asker vaziyette. Büyük haneler ve savaşan lordlar tarlalarda, ambarlarda yiyecek bırakmadılar. Kiminin amacı askerlerini doyurmak, diğerleri düşmanı aç bırakmak ya da kuşatmalara dayanmak amacıyla bütün yiyecek maddelerini stokluyor.

Sıradan bir Westeros kadını diyor ki, ben zaten bu yoklukta açlıktan ölürüm. Ölmezsem buradan geçen bir askeri birlik bana tecavüz edip öldürecek. Elinde alternatif olarak kamp takipçisi olmak, biraz nitelikli ise Baelish gibilerden iş istemek, ya da inanç’ a katılıp septa olmak var. Savaş durumunda herhangi bir askeri birliğin inanç septlerine ve septalara insani davranmadığını zaten seride okuyoruz. Diyar bu durumdayken kadınların pek de seçeneği yok gibi.

Aynen, sonra da Ramsey ile evlenen o olurdu işte. :smiley:

a clash of kings de henüz ihanetin tohumları atılmamıştı.robb henüz westerling le evlenmemişti ya da açıklamamıştı.arya söyleseydi evde olabilirdi.ya da '‘gözü açık’'olsaydı kimsenin kolay kolay tutamadığı yüzsüz adam’ı bulmuşken tywin’i öldürtüp savaşı bitirirdi.abisi ve annesi yaşıyor olurdu.sansa aynı olayı kargaların ziyafetinde yaşıyor.eğer öyle atlayabilecek olsaydı lord royce a ben sansa stark’ım diye atlardı.ne kinciymişsiniz be :joy:

O yazarın plot armor’ı, illaha tuvalette ölecek demiş :). Roose Bolton meselesi ise Geek Teori’nin dediğine göre ilk kitaptaki Fısıltılı Orman savaşında Tywin Lannister’ın tarafına geçti. Emin değilim.

tuvalette ölmesi güzel de olmuş bence. :grinning: ama arya nın o sahnesinde hangimiz ahh etmedik. gitti gereksiz insanları öldürttü.bi cersei diyeydi ya da daha basitinden janos slynt diyeydi keşke.seride herkes aptalca şeyler yapıyor.kendini akıllı zanneden cersei’nin ağzıyla sansa’yı yerin dibine sokuyorsunuz. ikisi de gayet zeki kızlar.ama çocukça hataları var elbette.:slightly_smiling_face:

Ben bu forumda Cersei’yi baya gömmüştüm. Görmedin mi? :). Ya Arya uzaktaki birini öldürebileceğini bilmiyor. Yani normalde kimi söylese öldürecek ama Jaqen şerefsizlik yapıyor. Durumu tam açıklamıyor. Arya bilse normalde direk Joffrey Tywin Cersei yapıştırır. Ama durumun büyüklüğünün farkında değil. Tywin’e de laf ettirmem, hala ölümünün acısını yaşıyorum :). Sansa’nın zeki bir kız olduğunu düşünmüyorum. İlk kitaba göre daha olgun şuan ama zeki mi? Bence hayır. Ona da sıra gelir ama :).