Stranger Things

[color=#ffffff][font=Raleway, Arial, sans-serif]Arkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. Yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. Will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir. Devletin gizli projelerinden birimi yoksa doğa üstü bir güç mü?

[color=#ffffff][font=Raleway, Arial, sans-serif]Türü gerilim-fantastik olan bu harika yapımın oyuncularından Millie Brown(Eleven)'ın, dizinin diğer bir oyuncusu Winona Ryder(Joyce)'ın çocukluğunu andırdığını farkedenler atsınlar fava.

Dizi be!!
ELEVEN BE!
Hiç orjinal olmamasına rağmen niye bu kadar sevdik anlamiim
Demek ki özlediğimiz herşey bu dizinin içinde varmış… Bize böyle işlerle gelin!

Ya bu diziyi acayip övüyorlar acaba başlasammı diye düşünmüyor değilim

@thanos
O kadar iyi değil.Büyük bir abartma söz konusu.

Eleven başta olmak üzere dizideki bütün çocuklar harika rol yapıyorlar. Tabi gönlümün birincisi ve favorim Eleven. Çok tatlı bir kız ve evet Winona’ya benziyor :smiley:

Diziyi çok sevmemin nedeni dönem dizisi olması ve 80li yılları harika yansıtması, esrarengiz olaylar, bilimkurgu barındırması… Amaa en çok çocukların orta dünya başta olmak üzere bir dolu fantastik evrene olan hayranlıkları oldu. Baya geek veletler :smiley: Kasabadaki ormana Kuyutorman demeleri yada şifrelerinin Radagast olması çok güzeldi :d

En son 6. bölümü izledim finali izleyince editleyip yorumumu da eklerim.

Dönem dizisi olduğundan mıdır bilmiyorum çalınan müzikler de harika.

Bunu izleyen ılıktır.

Yeni sezon da karakterlerin büyümüş, ergenlik halleri olarak kurgulanmış olsa ne güzel olur.

Dizi 10 numara, ben beğendim. Fena değil . Favorilerim çok klişe karakterler olsalar da jonathan ve lucas. Gerçi dizideki çoğu karakter klişe ama yinede izletti. Klişe olması kötü değil yani. Kendini izlettiriyor.

Az önce bitirdim, sahaneydi !
Iki günümü aldi, tamam sadece 8 bölüm ama iki günde 8 dizi bölümü izleyen biri degilim normalde, sadece Orphan Black’da ayni durumu yasamistim :slight_smile: Neyse bu gerçekten çok iyiydi, bir iki bölümle yetinemedim.

Eleven! Sen nasil bir seysin yaa? Hayran kaldim karaktere de, onu oynayan oyuncuya da. O yasta o yetenek nedir öyle?
Birde kiz nedense aklima Nathalie Portman’i getiriyor, bilmiyorum sebebini ama onu animsatiyor bana.

Eleven disinda en sevdigim karakter Jonathan. Cocuklari da sevdim, akillarina hayran kaldim izlerken. Hopper da var tabi, ve Joyce. Birde Nancy, basta pek sevmedigim ama sonradan yaptiklariyla fikrimin degismesine sebep olan. Yalniz son bölümde hayal kirikligina ugratmistir kendisi.
Sevmediklerimi saysaydim daha kisa olurdu.

Yeni sezonu çok merak ediyorum. Aradan geçen o bir ayda neler oldu? Hopper belli ki bir sekilde Eleven ile iletisim halinde, bu nasil oldu? O adamlarla ne gibi bir anlasma yapti? Neler dönüyor? Eleven’in annesini tekrar görür müyüz? Kavusur mu ana kiz? Will ne is? Arafta mi kaldi bu çocuk? Kafamda deli sorular. Baslasa da izlesek.

popcorn dizi.[/align]

Valla bundan daha iyi bir tanıtım da yapılması imkansız.
Ve ben maraton yapayım bari…

Bir oturruşta 4 bölümünü izledim, baya beyendim. Ama sanki olaylar ilk sezona göre biraz yavaş gelişiyor.