Syrio Forel Jaqen H'ghar benzerliği

Konuşma tarzlarındaki 3.tekil şahıs ağırlığı, ikisinin de Bravos’lu olması ve Syrio Forel’in zor durumda kaldığını görsek de ölümüne şahit olmamamızdan ötürü bu ikisinin aynı kişi olma ihtimalini görmeden edemiyorum. Ya en baştan beri Jaqen Arya’ya yardım ediyorsa? Konuşma tarzlarının benzerliği Bravos’lu olmalarından kaynaklanıyor demeyin, zira Bravos bankasındaki adamlar gayet İstanbul Türkçesi kullanıyordu.

Ben şahsen aynı kişiler olduğunu düşünmüyorum. Evet konuşma tarzları ve kullandıkları kelime açısından birbirlerine çok benziyorlar, bunda Braavos faktöründen ziyade ikisininde iyi bir “assassin” olma potansiyeli yatıyor. Syrio çok iyi bir kılıç ustası belki de Jaqen da oldukça iyi kılıç kullanıyordur henüz bilmiyoruz, burada etkili ve ortak olan nokta ikisininde öldürme konusunda iyi olmaları.

Braavosta sistemin işleyişine tam hakim değiliz henüz. İkisi de aynı eğitimden geçmiş olabilir burada da konuşma benzerliklerini elde etmişlerdir belki, hatta ortak eğitimi alan her bir assassin ya da kılıç ustasında bu konuşma benzerliği ortak olabilir.

Arya kısmına şöyle katılıyorum; en başından beri aldığı lakaplar , takma adlar, tanıştığı ve zaman geçirdiği insanlar sebebiyle faceless olmak için eğitiliyordu. GRRM başından beri onun yolunu “assassin” olarak çizmişti.

Jaqen’in daha iyi olduğunu düşünüyorum, ama aynı kişi oldukları ortaya çıkarsa daha ilginç olur. Belki Syrio Forel’dir yüzü ise aldığı bir lannister askerinindir, belki hiç bilemeyiz :slight_smile:

Jaqen onu tanıyor ancak o olduğunu düşünmüyorum. Belki Arya gibi kaçan birisidir aralarından.

Aynı kişiler mi bilemem ama bence ikisi bir şekilde bağlantılı. Hala daha Syrio’nun başına ne geldi net bir şekilde görmedik ve bilmiyoruz. Bu kadar uzun süre muallakta kalan bu konunun ardından basit bir ölüm çıkamaz bana göre. Ölmüş olsa bile altından başka şeyler çıkar.

Arya, Harrenhal’da Tywin gittikten sonra bir gece talim yaparken 3. isim konusunda konuşuyorlar. O konuşma sırasında Jaqen, açık seçik Arya’nın kim olduğunu söylüyor; Arya… Stark Leydim… Arya Stark diyor. “Bu adam bilir.” diyerek geçiştiriyor. Bir de vazifeden ve verilen sözlerden bahsederek gitmesi gerektiğini söylüyor kuzey lordlarını kurtarmasına yardım ettikten sonra.

Tamam, Yüzsüz Adamsın da kızın kim olduğunu nasıl bildin? Onun kimliğini bilen sadece Gendry idi ama o da gidip sağda solda anlatacak bir oğlan değil.

Syrio olabilir mi, olabilir ama işte kesin bilemiyoruz…