Taht Oyunları

İşim olmaz ki ne yapayım ingilizce kitabı, dediğim gibi özendirmeye yol açmasın ama bu paralara kitap almak bana hayal gibi geliyor şu öğrenci halimle, korsana düşerse alırım düşmezse almam açıkçası.
Çok mu kötü örnek oluyorum ne ?

Kitabı aldım okuyorum pişman değilim. dizide önemsiz gibi gelen yada anlaşılması zor olan yerler o kadar güzel anlatılmış ki. ayrıca dizide olmayan yalnız olayın akışını etkileyen geçmişteki olaylarda ayrıntılı bi şekilde yazıyo. dizi izlerken daha iyi anlıyorum. korsanını beklerseniz daha çok beklersiniz. 600 sayfadan sonra sıkıntı çıkıyomuş korsanda. kar payımı ne düşüyomuş o yüzden korsancılarda yok çoğuda basmayı düşünmüyoruz diyo. ya orjinal alın yada bi umut korsan beekleyin

Kitap serisi aşmış zaten. Fakat dizide de geçmişi göstermeseler de anlatıyorlar. Bknz. HBO Viewer Guide

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Bence serinin beyaz perdeye aktarımı başarılı. Evet, dediğin gibi geçmişe ait yerleri veya karakterlerin uzun uzun geçmişi düşünme aşamları vs oldukça önemli. -ki kendimi yönetmen yerine koyup bu sahneyi nasıl yerleştirirdim gibisinden düşündüm de; yine yönetmenler ve senaristler işin altından iyi kalkmış :smiley: Direkt olarak diziye uyarlanması zor olurdu

ya ben kitapları almayı düşünüyorumda kitapların sırası ne söyler misiniz yanlış kitap almıyım

1. kitap taht oyunları
  2. kitap kralların çarpışması (1-2)
  3. kitap kılıçların fırtınası (1-2)

Paraya kıyıp d&r dan 29 tl ye aldım, pişman değilim :smiley:

Bende D&R’dan aldım geçenlerde. Okumaya başladım ve güzel gidiyor. Yalnız çeviren arkadaşa sormak lazım. Jon Snow özel isimken neden Jon Kar diye çevirmiş. Winterfell isimken neden Kışyarı diye çevirmiş. Daha başında bunları gördüm çok saçma geldi. Birde yabanıllar nedir bilen var mı ? Yabaniler diye çevirmek daha mantıklı değil mi ?
Biz Robin Hood’u Robin Kapşon olarak tanısaydık bu kadar fiyakası olur muydu ?

Yabani olmuyor ya başka yerlerde de kullanmış olabilir yazar bu kelimeyi o yüzden yabani diye çevirseydi oradaki ile çatışırdı. Yabanıl daha mantıklı gibi.

Jon Snow olayına gelince. Kuzeydeki piç çocuklara Snow yani Kar soy ismi veriliyor ya yazarda o yüzden öyle yapmış. Doğuda mesela Storm soy ismi veriliyor çocuklara o yüzden Fırtına olarak çevrilmiş. Bence mantıklı yapmış Jon Kar yaparak ama bilemedim.

İnternette güvenilir sitelerde 20 TL civarında bulabiliyoruz, bazı yerler kargo ücreti de almıyor. 30 TL vermeyin.

Bu seriyi daha önce okumamış olmak beni üzüyor açıkçası. Dizinin ilk sezonunu gördüğümde kitabı aldım ve okudum. Hatta dizi yüzünden Spoiler yemiştim, verenler sağ olsun(!) Eddard Stark’la ilgiliydi üstelik, keyfim müthiş kaçsa da kendimi okumaya zorlayıp bitirmiştim.

Ed’in infazı

kitabı yeni okumaya başladım. her ne kadar diziyi izleyipte okumaya başlasamda yinede zevkli dizinin önüne geçmeyi planlıyorum okuyarak. kitabı kesinlikle tavsiye ederim müthiş gerçektende. fiyatı biraz beni almamayı sevk etti ama çok ilgimi çektiği için aldım yoksa ders kitabına bile vermiyorm o kadar parayı :slight_smile:

Aslında o kadar kötü değil. Ben kitabı diziyi izledikten sonra 4-5 ere okudum ve hala okurum sıkıldıkça.

Bende ilk sezonu izleyip kitabı okumaya başladım ve evet bildiğim şeyleri okumak sıksa da kitap çok çok daha ayrıntılı olduğu ve dizide bazı olaylar atlandığı ya da 2 cümle ile geçildiği için kitabın o ayrıntılarını okumak hiç sıkmıyor insanı. Bende bitirsem tüm seriyi, bende rhaegar gibi tekrar okuyabileceğimi düşünüyorum. Çünkü öyle bir takıntım yok, sırf atmosferi yeniden hissetmek için okurum kitapları yeniden. (tabi kitap güzelse :P)

Kitabı dün bitirdim hem diziyi izlemiştim üstüne bir de kitabı okuyunca çok daha rahat anladım olayları iyiki 1. kitabı atlamamışım.

Abi ben çok yavaş okuyorum sanirim ya. Daha 100 lerdeyim. :tongue:

Bence kitap o paraya değer, gerçekten okuduğum en iyi kitap. Diziyi izlemeden önce okuduğum için ardından diziyi izlemek çok güzel geldi.

Ne olduysa hep Catelyn’in başının altından çıktı, bazen onun bölümlerini okurken çıldırdım.
Edd Stark’ın infazı çok kötüydü, hiç beklemiyordum. Jon Kar’a annesini anlatmasını beklerdim ya da en ufak bir bilgi. Çok meraklandırıyor yazar bu konuda da.

Jon Kara döndüğümüzde konuşuruz diyen kimse geri dönemedi xD dizide öyle diyen herkes ölüyor,çözdüm işi :smiley:

aynen ya bu daha iyi gözüküyor ama ned ile idare ediceğiz artık :smiley:

Böyle bir serinin takipçisi olmak bile bir ayrıcalıktır.