Tahta kim geçer?

Anket Zamanı[/align]

Kimin tahta geçmesini istersiniz

Aegon geçer olmazsa stannis

Kahkaha attım ya.
Mace Tyrell derken?

Ne yapayım yazdım gitti :cool: :smile:

Bence serinin sonunda tahta ya Petry ya da Varys yönetiminde Aegon geçecek çünkü taht oyunlarını en iyi oynayan bu ikisi

Oraya bir adet Euron Greyjoy yazmanızı rica edeceğim.

Tahta geçebileceğini düşünüyosan yazarız

Bence kitapta önce Stannisi sonra Dany yi geçiricekler, dizideyse zaman kaybetmemek için Dany geçer. Zaten o kadar olaya rağmen Dany geçmezse yakarım bütün kitaplarımı

Mace Tyrell? Üstelik 2 kişi oy vermiş.

1. Neden borç içinde olan krallığın yükünü üstlensin, kukla Tommen varken?
  2. Mace Tyrell iddiasını neye dayandıracak?
  3. Mace Tyrell’de nerede o cesaret?
  4. Diken Kraliçesi izin verir mi? Onun onayı olmayan bir işe Mace Tyrell kalkışabilir mi?

Tommen zaten tahtta. Eğer kitabın sonuna kadar elinde tutması soruluyorsa, Kevan’ın ölümü, son olaylarla iyice kontrolden çıkmış ve delirmiş Cersei vb. değerlendirilirse çok çok zor…

Dany ancak kitabın sonunda Westeros’a ayak basabilir, King’s Landing kuşatması yetişmez.

Geriye kaldı Aegon ve Stannis.

Stannis’in bunu başarması için önce Boltonları (kuzeylileri) kış koşullarında yenmesi. Olası Büyük Kuzey Komplosu’ndan sağ çıkması ve Güney’e inip Taht Oyunları’nda varlık göstermesi gerekiyor. İlk seferde zafere daha yakınken yapamayan Stannis’in, bütün bunlara rağmen başarılı olması neredeyse imkansız. Stannis’in serideki işlevinin sona erdiğini veya ermek üzere olduğunu (Büyük Kuzey Komplosu) düşünüyorum. Melisandre de büyük ihtimalle imgeleri yanlış yorumladı ya da o imgeler kesin değil olası gelecekleri gösteriyordu ve Stannis başarısız olunca bunlar çöpe gitti.

Diğer yanda ikinci bir aptallık etmezse (ilki Dany’yi beklememek) gümbür gümbür gelen bir Aegon var, sağlam bir ordusu ve yanında iyi bir komutanı var. Halk Taht Oyunları’ndan bıkmışken, bütün bunların olmadığı, diyarda istikrarın olduğu zamanlardan kalma bir figür, bir Targaryen, kurtarıcı olarak görülecektir.

Tahtı önce Aegon’un, yedinci kitapta da ondan, ikinci bir Ejderhaların Dansı ile, Dany’nin alacağını düşünüyorum. Oradan sonra nihai sonucu, eğer yaşıyor olursa, Baelish ve tabiki Akgezenler belirleyecektir…

Melih gökçek geçer ahahaha Osmanda kuzey muhafızı olur, hey yavrum hey.

Normalde Aegon derdim ama geçenlerde bi Aurane Su - Manderly - Stannis teorisi gördüm, yamalı yüz üzerinden gerçekleşen bir teori. Stannis’in KL’i bu sefer işgal edebileceğini düşünüyorum.

Ama bu teori olmazsa %100 Aegon geçer tahta.

Daha gormedik o kisi eminim ? Gormedgimiz biri tahta gececek trolleniyoruz .)

Tahta en son geçecek isim ‘‘Arya Stark’’

Dany dedim, hem sevdigim için hemde iyi bir kraliçe olacagini düsündügüm için.
Ama basindan beri aklimin bir kösesinde duran, silinmeyen bir düsünce var… O taht sonunda kimseye kalmayacak. Neden? Nasil? Bilmiyorum ama sonunda hiçbirimiz tam anlamiyla mutlu olmayacakmisiz gibi geliyor :slight_smile:

Bir yanda 3 ejderli dany bir yanda altın mürettebat ı olan aegon bir yanda stanis bir yanda cersi bir yanda euron diğer yanda victarion ve tabiki sayısız ölü canlısı olan night king bu seride hiçbir şeyin kesin gözü ile bakılması taraftarı değilim ama gönlüm stanisten yana

Aslinda Victarion’u ayri tutmamak gerek. 7 Kralliga ya Dany ile beraber dönecek ya da geri dönemeden ölecek gibi görünüyor su an.
Stannis’in Kuzeyden sag salim dönmesi ise sasirtici olur benim için.
"Aegon"a gelirsek; benim düsünceme göre Dany ile kapisacaklar ve nihayetinde “Aegon” ya ölür ya da gerçek kimligi açiga çiktigi için saf disi kalir.
Bu yüzden taht savasi için geriye Dany, Cersei ve Euron kalir gibi geliyor bana. Ama tam o noktada Akgezenler ortaya çikar ve diyarin kaderini onlarla yapilan savas belirler.

Gerçek kimliğinin ortaya çıkması ile saf dışı kalacağına inanmıyorum ben arkasında Altın mürettebaat, Illyrio mopatis ve .Varis varken sanmıyorum ben saf dışı kalacağını
Gerçek kimliği ortaya çıksa bile bu 3 hatta belki o zamana Arianne Martelide kandırmış evlenmiş olurlarsa aldıkları topraklarda cabası bir süre daha taht mücadelesi verir bence
Ben onun kaderini ölüm yada kimliğinin ifşa olması değilde Jon Cor. un yazacağını düşünüyorum. Bence aldatıldığını öğrenince kendisindeki hastalığı ona gri hastalıktı galiba ona bulaştıracak

Aegon’un saf disi kalmasi Dorne’un destegini çekecegi anlamina gelir, ayrica tüm diyarda Aegon bir yalanci, bir düzenbaz gibi görünür, hiçbir sekilde destek alamaz. Ve sadece Altin Mürettebat ile koskoca bir diyar fethedilemez.
Kimligi açiga çikmadan Arianne ile evlenmis olursa eger, durum yine degismez. Evlilik iptal edilir. Cünkü Doran, onu kandiran insanlara, Varys’in kuklasina hiçbir sekilde destek olmaz, hele ki büyük bir güçle gelmis, Targaryen oldugu konusunda hiç süphe olmayan Daenerys dururken.
Jon Connington öyle bir sey yapmaz, yani Genç Griff gerçekten Aegon degilse, Jon Con bu durumdan dolayi onu suçlamaz. Her sey tamamen Varys ve Illyrio’nun oyunu. Genç Griff bile gerçegi, esasinda kim oldugunu bilmiyor, ona da yalan söylenmis. Ve tabi Jon Connington Genç Griff’i seviyor, yillardir onun yaninda, onu egitmis ve büyütmüs. Aralarindaki bag Genç Griff’in Aegon Targaryen oldugu inanisindan olusmuyor, gerçek bir sevgi var aralarinda. Yani bana sorarsaniz, Genç Griff ifsa oldugunda eger ölmezse, ve Essos’a kaçabilirse, ona yardim eden yine Jon Connington olur (hayatta olursa tabi).

Ben yalancı olmasının taht için yetersiz olacağına Buz ve ateş evreni söz konusu olunca inanmıyorum evet ciddi bir destek kaybı olur ama yinede mücadeleyi sürdürür.
benim beklentim Aegon un bildiği yada kısa zamanda öğreneceği ve Jon Connington dan gizleyeceği bunu öğrendiği an jon con. kızacaktır sevse bile ona da ihanet edilmiş ve Jon Con. pov unda ne dedi “Reagarı yüzüstü bıraktım oğlunu bırakmayacağım” sahte oğlu ortaya çıkınca gerçeği için bişeyler yapacaktır belki Aegona senin dediğin gibi bile isteye bulaştırmaz ama Varis yada Illyrio için aynı şeyi diyemem o hastalık boşa bulaşmadı ona birine bulaştıracak ama kime ?

Genç Griff bu gerçegi önceden ögrenirse, Varys’den ögrenir, baska birinden degil. Ama iste Varys anlatmaz. Cünkü Genç Griff’in karakteri belli. Bu gerçegi ögrendiginde sorun çikarir, onu kandirdilar diye öfkelenir. Ve her seyi berbat edebilir yani, oyunu sürdürme istegi olmaz. Birde kisilik karmasi da yasayacak, psikolojik olarak çok etkilenek. “Ben kimin?”, “Ben neyim simdi?” gibi sorularla basa çikmaya çalisacak. Bir gün hayatinizin tamamen bir yalan oldugunu ögrenirseniz, o yalani yasamaya devam edemezsiniz, yapamazsiniz bunu. Mantikli olan bu.
Jon Con kizar tabi ama dedigim gibi, Varys ve Illyrio’ya kizar; Genç Griff’in bu oyundan haberi yoktu. Kandirilmis bir çocuga, hatta kendisinden daha da fazla kandirilmis bir çocuga neden kizsin? Biraz diger olaya benziyor bu, diger basliktaki travma konusu :smile: Ikisi de ihanete ugramis olacaklar ama Genç Griff bu olayin Catelyn’i. Onun hissedecegi öfke, aci daha büyük.
Hastaligi illa birine bulastiracak diye de düsünmemek gerek. Martin tabi ki bosuna yazmadi bunu, hiçbir seyi bosuna yazmiyor ama benim düsüncem söyle :
Jon Connington hastaligi ilerleyince bunu açiklayacak ve, ya tedavi bulmak için, ya da kimseye zarar vermemek için gidecek. Ve o gidince, Genç Griff’i kontrol edebilen kimse kalmayacak. Genç Griff fevri, sabirsiz, çabuk öfkelen bir genç. Böyle durumlarda onu sakinlestiren, ona akil verebilen tek kisi Jon Connington. Genç Griff sadece onun sözünü dinliyor. Jon Conningtonun gittigini düsünün… Genç Griff’i kontrol altinda tutacak kimsenin olmayacagini… Olaylar olaylar :smile: