Talisa Stark Aslında Tywin Lannister'ın Ajanı Mıydı?

Bronn tansiyonum düştü senin yüzünden. Bak ne dedim yukarda: ‘ilk 4 sezon kitapla paralel gidildi, her repliğin altından büyük mesajlar, her mesajın altından büyük olaylar çıktı’ dedim. D&D son 3 sezonda olduğu kadar batırmamıştı olayları. İlk 4 sezon GRRM’in dokunuşlarıyla, detaylarıyla doludur. Kanıtlanabilirlik açısından flood da yeterli sonundaki video da yeterli. Sana daha ne sunalım ne istiyorsun? D&D duyarlarından, trolleme girişimlerinden bıkma geldi. Teoriyi beğenmediysen yol al hadi bekleme yapma.

Kalbimi kırdın Simaycan. Sana laflar hazırladım.

Kitapları okumadım, AWOIAF’ta okuyup çevirdiğim kadarıyla Jeyne, Robb’a aşık. Hain olmakla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Belki belki belki Robb’un davranışlarını annesiyle tartışıp istemsizce casus olmuştur. Dizide zaten böyle bir olay yok. Cersei belanı vermesin, aç verdiğim linktekileri oku da öyle çemkir.

Loras’ın Targaryen olması daha mantıklı.

Muzaffer Baki, beni iyi dinle. Ne demek dizide böyle bir olay yok??? Attığım teori zaten diziyle alakalı. Kitap meselesi Jeyne - Talisa kıyaslamaları sebebiyle açıldı. Kitaptan belli örnekler verildi ki bu örnekler diziyle alakalı olan teoriyi destekler nitelikteydi. Talisa Maegyr bir Twain Lannister ve dış mihraklar projesidir. Aksini iddia eden etmesin, işim gücüm var.

Bana laflar mı hazırladın jxnxjxnxjndjxjd kral yine güldürdü eyv @Ser_Bronn

Hocam teori mantıklı ama gereksiz. Dizi de romantizm ihtiyacını karşılamak için Jeyne’den farklı olarak dizi için farklı bir karakter hazırladılar. Ve Talisa’yı büyük aşkı Robbla ve karnında bebeğiyle öldürerek sahneyi daha dramatik hale getirdiler. Böyle bir detaya girdiklerini sanmıyorum
Kitapta ise Jeyne’nin annesi bir şeytandır. Jeyne’in suçu yoktur. Eski Gelininize iftira atmayın kral

Kral eski gelin falan diyince bi hüzün geldi bana. Bu açıdan bakmamıştım. Görülmeyeni gördünüz yine, tebrikler. Seda Sayan gibi kadınsınız. @stannisci

Adam fiziksel olarak yaralıyken birde kardeşlerinin öldüğünü evinin yandığı haberini alıyor biraz teselliye ihtiyacI varmış demek ki sizde yani :smiley:

Allah askina bu adam biriyle nisanli oldugunu bilmiyor mu? Zayifmis bilmem neymis kendine sahip ciksaymis. Yapti bir hata neymis kiz onursuz kalmasin diye kendi onurunu atese atmismis. Kizil Dugun’de de bir tek Robb oldu herhal. @Ejderhaatesi hadi her seyi planladilar Robb’un evlenecek kadar salak oldugunu nasil bildiler?

@svurgun Robb Stark bencil ve sorumsuz biridir. Meydanlarda kazandigi savasi iki memeye kaybetmistit.

Annesi yok yani canım kankay. Annesinin dahil olduğu olaylar yok yani.

Stark destekçisi ve Robb’u seven biri olarak bu öne sürdüğün bahaneyi asla kabul etmem. Her teselli isteyen gitsin önüne gelenle yatsın o zaman? Bu nasıl mantık? Sen kralsın; nişanlısın ve krallığına karşı sorumluluğun var. Attığın her adımı bilmem kaç kere düşünmen gerekir, zayıflık göstermek bir kral için ahan da böyle koca krallık dahil kaleni, aileni ve de hayatını kaybetmene neden olur. Halkının sonradan çektiği sıkıntılara değinmiyorum bile.

Ben onu şaka olarak yazdım ayrıca robb’un hataları olduğunu bende biliyorum (kimin yok diye soruyorum hatta)ama yaralıyken kardeşlerinin ölüm haberini almışken bu kadar çok şeyi düşüneceğini zannetmiyorum zaten düşünmes saçma olurdu. Bence en mantıklısı hiç evlenemeseydi ama onuru müsade etmedi . Bir insanın hataları olduğunu kabul etmek için illa o hanenin destekçisi olmaya gerek yok ben starkları öyle çok sevmem. Robb’u severdim ama hataları olduğunu kabul ediyorum ama bu yaptığı dizideki gibi boş sebepten yapılan bir şey değil.

Tywin Lannister kitapta Robb babasına kız annesine çok benziyor diye bir cümle söylüyor. Kızın annesi yavşak zaten ,Robb’da babası gibi onur gurur meselelerine çok önem veren biri o yüzden bal gibi biliyorlardı evleneceklerini. Stark erkeklerinin çok akıllı olmadığını tahmin etmek zor değil hele tywin tarafından.

Beyler ve baymayan Hanımlar !

Robb verdiği sözü yerine getirmeyediği için ölmeyi hak etti. Ama Kızıl Düğün gibi mı? hayır öyle bir ölümü sadece Joffrey hakediyor. Robb’u zehirle yada yatağında öldür fark etmezdi.

Jeyne ise görünen kadarıyla masum bir kız. Ama görüşler çok farklı. Kalça meselesi. Kız hamile kalmış olabilir mi ? Peki bunu kim kanıtlar? Kızı bizzat görmüş kişiler haricinde ? Ben kızın hamile kaldığını düşünüyorum ne derseniz diyin

Ben de öyle düşünüyorum, Blackfish alıp götürmüştür onu da…

Talisa kimdi diye düşündüm bir an. Dizinin ilk sezonlarında olan karakterleri unuttum resmen :d Diziye göre teori üretmiş D&D’nin bunlarla uğraşacağını hiç sanmıyorum. Kitaba gelirsek Jeyne’in ailesinin Tywin’le işbirliği içinde olduğunu kitabı okuyan herkes biliyor zaten. Jayne’in olayların farkında olup olmadığından hala emin olamıyorum. Başta bilerek dahil olduysa bile sonradan Robb’a aşık olduğu belliydi. Ben de hamile olduğunu düşünüyorum ama Lannister’lar o bebeği hayatta yaşatmaz en son Jeyne onların elindeydi diye hatırlıyorum ://

Dizide izlerken böyle yapılabileceğini düşündüm. Sürekli farklı dilde mesajlar yazıyordu. Robb sorunca da anneme falan diyordu. Acaba gösterirler mi diye bekledim 3. sezon sıralarında ama göstermediler.

Kitaptaki Robb’s Wife biraz daha farklı. Düşük bir Batı Lordu Westerling’in kızı. Ve hala hayatta. Çocuğu da yaşıyor. Yanlış hatırlamıyorsam annesi Jaime’ye kızı gösterirken betimlemeden anlayacağımız şekilde çok farklı birisini gösteriyor.

Yani kitapta ihtimali dahi olmayan bir şey. Dizide ise gösterilse güzel olabilirdi.

Sybell Spicer(Jeyne’in annesi), şu meşhur kehanetin sahibi Kurbağa Maggy’nin torunu. Catelyn’in tasviri ile Jaime’nin tasviri arasındaki farkı açıklamamıza bu ipucu yardımcı olabilir. Belki bir büyü yahut efsun Jeyne’in olduğundan daha alımlı bir kız olarak görünmesini sağlamış olabilir.
Hatta Jeyne, Catelyn ile sohbet ederken annesinin ona doğurganlığını arttırmak için bir şeyler içirdiğini söylüyordu. Belki de bahsettiği zıkkım bu işe yarıyordu. Sonuçta bu kadın bir büyücünün torunu, kendisinin de böyle bir istidadı olabilir.

Gene rahat, konu ile alakasız shpost dönmüş burada.
@svurgun talisanın orada olmasının sebebini açıklayayım sana,
D&D robb starka romantik ve aşık bir karakterin yakışacağını düşünüp jayne ile olan hikayesini değiştiriyorlar, GRRM de bu jayne değil, hayatta bunu jayne yapakazsınız, değiştirin ismini diyor. Bu yüzden talisa ortsya çıkıyor.
Ayrıca mantıklı düşününce, ajan olma ihtimali çok düşük, 2 sebepten ötürü
Bu kadın ajan olacak sevşyeye sahip değildi. Yani dılarda hastalarla ilgilenen birinin ajan olması, hiç bir işe yaramaz. Planlarını bilmiyorsan eğer, planlarını öğrenebilecek bir ajan yollarsın, talisa piyadeler ve yaralıların üstüne çıkamıyor. Ayrıca tıb bilgisi de var, soylulara da başka üstatların ve hemşirelerin baktığı düşünülürse, talisanın gediği noktayı da hesaba katarak, önemli bir planın, hatta hiç bir planın ajanlığını yapamazdı. Ama Robbla evlenecek o yüzden seçti diyecekler için, tek bir şey diyorum. Gidin arkadaşınız için karşı cinsten ajan tutun. Evlenecek mi?
2, talisa kendini robba atmadı, robb talisaya kendini attı. Ajan olan kadın kendini bilgi alabilecek konuma sokmaya uğraşır.

Bence Karabalık, asıl Jeyne’i hamile olduğu için alıp, kaçırdı ve yerine başkasını koydular… İçirdiği şeyin ‘ay çayı’ olduğu düşünülüyor. Diyeceksin ki bu kız ne içtiğini bilmiyor mu? Lysa da hamile kaldığında babası ona bir şey içirmişti ve ne içtiğini bilmiyordu, düşük yapınca anlamıştı.

I would have given you a son too, but they murdered him with moon tea, with tansy and mint and wormwood, a spoon of honey and a drop of pennyroyal. It wasn't me, I never knew, I only drank what Father gave me...

Lysa Arryn
Moon tea is made generally by maesters and woods witches out of tansy, mint, wormwood, a spoon of honey, and a drop of pennyroyal.
Lady Lysa Arryn reveals to her new husband, Lord Petyr Baelish, that her late father Hoster Tully, Lord Paramount of the Trident, had her unknowingly consume moon tea to abort Petyr’s child when they were younger.
Yani hocam, keşke dediğini bakıp onayladan, veya dediğini bilsen en azından.
Hocam kusura bakma, editlemişsin veya ben yanlış görmüşüm.
Bu sefer hata bende.

Bir şey anlamadım. :smiley: