Targaryen mi Baratheon mu?

Başlık daha önce açıldığında kapatıldı yeniden açıyorum. Konu için de tartışabilirsiniz fakat ileri gitmeyin. Sadece basit bir soru için kavga etmeyin; Targaryen mi Baratheon mu?

Stark asdf

@Sinister
+1

Danyci değilim ama targaryen…

Targaryen hani Robert’in babaannesi Targaryen ya hani,hani ve haniğğğ :slight_smile:

Ben ikisinide seviyorum :stuck_out_tongue:

targaryen hanesi bence asoiaf evrenindeki en karizmatik hane. En delisinden en akillisina hepsinin ayri bi karizmasi var. Sevmemin bir diger nedeni ejderha faktoru. Ejderhalari sevdigim icin dogal olarak bu haneye karsi sempatimde digerlerine gore daha cok artiyor.

Baratheon hanesini de seviyorum.Targaryenlere ve firtina krallarina baglanan gecmisleri ve tanrilarin soyundan geldikleriyle ilgili efsane bu haneyi sevme nedenlerim arasinda.

Ama oyumu targaryene verdim :stuck_out_tongue:

ne Targaryen ne de Baratheon! winter is coming

tabiki targaryen. Pek sevmesem de baratheonlardan kat be kat iyiler. Rheagar ve baelor faktörleri malumunuz

Bu iki hanenin en büyük karşılaştırılma nedeni ikisininde Demir Taht’a oturmuş olmasıdır.Targaryenler 7 Krallığı birleştirdiler ve asırlarca Westoros’u yönettiler.Baratheonlar ise bana göre muhteşem bir isyanla Targaryenler’in her şeyini elinden aldılar.Fakat Baratheonlar soyisim olsa da kan olarak tahtı ellerinde tutamadılar.Bu yüzden Targaryen diyorum.

İkisini de fazla sevmiyorum ama Baratheon’ları Targaryenlere göre daha aza sevmiyorum. Targaryenler bana torpilli baş karakterler gibi görünüyor, gümüş saçlar morumsu göz rengi bazılarında ejderha kanı olması, genel olarak Valyria soyundan gelmeleri falan… Ama Martellci olduğum için son anda Targaryenlere attım. Çok sevdiğim bir Baratheon üyesi olsa ona tıklardım ama.

Tabii ki de Baratheonlar.

Tabii ki Baratheon. Valyria’dan gelip hiçbir hakkı olmayan toprakları fetheden, her iki mensubundan biri deli olan, tamamiyle istibdada bağlı bir yönetim sistemi güden Targaryen olacak değildi herhalde.

Baratheonlar da Targaryenlardan demeyin. Orys Baratheon Aegon’un piç kardeşi olabilir ama en azından diğer taraftan Andallara (Durrendon) dayanan bir soyları var.

Targaryen gibi soylu hane varken Baratheon p*çlerini istemem

Hakaret etmeyin, reca ederim.

Ahhahahahahaha şuku

Baratheonlar tabiki! 1. Aegon’dan başka hangi Kral Targaryen ülkeyi güzel yönetmiş(?) Hepsi ya zülüm ya ejderhaları sayesinde tahtta kalmış yada deli. Diğer yandan Baratheon Lordlarına bakalım.

Orys Baratheon: 1. Aegon’un en iyi komutanlarından.
Lyonel Baratheon: Robert Ashford’a meydan okudu ve onu yenerek yeni şampiyon oldu.
Steffon Baratheon: Rheager Targeyen’e eş bulması için özgür şehirlere gönderilmiş. Demek ki Kral ona güveniyor.
Robert Baratheon: Çok iyi bir savaşıçı ortalama bir komutan. Targaryenlerden krallığı aldı.
Stannis Baratheon: Ortalama bir savaşçı iyi bir komutan. Westeros’un gerçek kralı.
Renly Baratheon: Çevresindekiler ile kolayca arkadaş olabiliyor. Yani kitleleri peşinden sürükleyebilirdi daha yaşasaydı.
Shireen Baratheon: Küçük tatlı bir çocuk. Daha bir özelliğini göremedik.

Baratheonların üstünlüğü bu kadar. Targaryenlere oy verenler Targeryenlerde bunlardan üstün veya bunlara denk birileri var mı? Sanırım var çok cesurlar. Çılgın Ateş içiyorlar ejderha olmak için :smiley:

Durrendonlara dayanan soylarından dolayı Baratheonlar. Targaryenler emperyalist. Ejderhaları kullanarak adamlara güçlerini kabul ettirmişler. Baratheonlar hem armalarını hem sözlerini kabul etmişler Durrendonların. Orys yani.

Why not both?

Baratheon forever.

Stannis faktöründen Baratheonlara verdim oyumu.

Baratheon.Targeryan lar hiç ilgimi çekmiyor.Dany nin bölümlerinde acaip sıkılıyorum ölse üzülmem.