Targaryen mi Baratheon mu?

@Queen Arianne bu konuda haklı. Krallıkta, kraliçenin ailesi; kraliyet hanedanından sonra gelen en büyük güçlerden biridir. Ejderha Kralları genellikle kardeşleriyle evlendikleri için, kraliçenin gücü de Targaryenlarda oluyordu. Ancak Robert’ın döneminde kraldan sonra egemen güç Lannisterlar. Kralın yaverleri, şehirdeki Lannister Muhafızları… Robert’ın sırtını Lannisterlara yaslamıştı. Renly’de Tyreller’e. Renly tahta geçse bir dejavu görürdük. Ancak Lannisterların, Robert iktidarına olan müdahalesinden daha çoğunu Tyreller, Renly’e yapardı. Stannis ise sevilmez çünkü o sırtını kimseye yaslamadı. Entrikadan uzak, adalet konusunda takıntılı ve mareşal bir kral olurdu. E taht oyunlarının oynandığı bir diyarda hiç kimse böyle bir kral istemezdi zira istemedi de.

Ejderhaları yeter. Targaryen

Baratheon der geçerim.

Targaryenler olağanüstü bir hane. Yetenekleri güçleri her şeyleri güzel. Bence hanelerini Baratheonlar değil kendileri yok ettiler. Ama geri dönecekler ve yeniden en güçlü olacaklar bunu hepimiz biliyoruz.

Tabiki ikisi de değil.Bütün haneleri severim ama --Yaşasın Özgür Halk–
Onun dışında Baratheon’ları biraz sıkıcı buluyorum.Targaryenler daha eğlenceli ve çılgınlar.Ejderha faktörü de var tabi bunda ama sadece ondan da değil Targaryen tarihinde çok ilginç, etkileyici karakterler var.O yüzden Targaryen derim.
Ve bir Targaryenle bir yabanıl evlense doğacak çocuk nasıl harika bir şey olur diye de düşünmeden edemiyorum.

Baratheonlar bana da biraz sıkıcı geliyorlar , yani hiçbir özellikleri yokmuş gibi.
Targaryenler ise gerçekten tüm Westerosu tek başına etkilemiş bir aile. Ve biraz daha farklılar, düşünceleri gelenekleri görünüşleriyle diğer ailelerden farklılar. Ben bu özelliklerini Martellere benzetiyorum mesela :smiley:
Sanırım tercih yapmam gerekirse Targaryenler derdim

Tabiki Baratheon. Ensest, deli ve tutarsı Targaryen’lere karşılık barışı sağlayacak bir Baratheon.

Baratheon da Targaryen soyundan geliyor. Bunu bildiğini biliyorum.