Targaryen mi Baratheon mu?

Targaryenlerin emperyalist oluşu ve bir nevi kendilerini üstün ırk olarak görmeleri onları baya itici yapıyo… ki zaten sevilebilir Targaryen karakter çok az var… hani en adam gibi Targaryen karakter diyebileceğimiz Rhaegar bile başkasının nişanlısına göz dikmiş biri…
Baratheonlar ise baya astığım astık kestiğim kestik takılıyo, lakin aldıkları gücü de bileklerinin hakkıyla almışlardır… ejderha yardımıyla değil… :wink:

Baratheon.

Ensest delisi olan, kendilerini herkesten üstün görüp her şeyin kendilerine ait olduğunu düşünen, yenilgiyi tatmalarına rağmen zaferi kılıç ile kazanmış olan ve krallığın yarısını arkasına almış olan bir haneye gaspçı, tecavüzcü, pislik diyen, Kendilerini ejderha sanıp geberen Targaryenler… 7’lerin laneti üzerlerine olsun.

Westeros’un en deli dolu olan hanesi Baratheonlar Tabiki de.

Son güne kadar Targaryen derim.

Baratheon hanesinden ilgimi çeken, hikayesini merakla takip ettiğim hiçbir karakter olmadı beşinci kitaba yeni başlamış biri olarak, birinci kitaptan beri sıkılıyorum onları okurken. Gerçi birinci kitapta zaten azıcık Renly vardı, bunun dışında ikinci kitapta karşıma çıkan Stannis’i hiç sevemedim. Gerçi ben kitabı okurken aklımda çok daha sıkıcı ve bunaltıcı bir Stannis canlandırmıştım, ikinci sezon başladığında iyi bile yansıttıklarını gördüm. Bence kitaptaki Stannis, dizidekinden çok daha sıkıcı, kasvetli ve kukla bir karakter. Bu kukla lafım sadece Melisandre için değil, Stannis’e Melisandre’den önce bir başka dominant karakter ulaşmış olsaydı, o da pekala yönlendirebilirdi Stannis’i. Aslında bence Stannis diye bir karakter yok. Stannis diye bir adam bir de ona yön verebilecek diğerleri var.

tabi ki de targaryen

sTARKaryen :stuck_out_tongue:

Targaryenlerin ejderhaları var diye biyerleri kalkmış.
En iyisi Baratheon :smiley:

ya 3 yıl önce 1. kitaptan sonra bu soru sorulmuş olsaydı baratheon derdim. ama şu an targaryen diyorum. sebebi daenerys den çok rhaegar.( bu arada başkasının nişanlısına göz koymuş olması kötü bunu yaparken evli olması daha da kötü ama ben nesnel bir insanım. o vakitlerde sırf politik nedenlerden ötürü kurulan dostlukların, yapılan ittifakların mührü olarak evlilik anlaşmaları yapılıyor. yani evlenenlerin büyük çoğunluğu aşk evliliği yapmıyor… banane canım babam güneyli lordlarla iyi ilişkiler kurabilmek için beni kullanıyorsa o babamın yetersizliği. lyanna yerinde olsam ben de robert i istemem rhaegar a kaçarım. düşünsenize adamın westerosun her yerinde gayrimeşru çocuğu var. ben diyeyim 10 siz deyin 15 . en garibi de sözde nişanlısını almak için savaşıyor ama savaş esnasında bile beraberlikleri oluyor. adam lyanna ya sahip olamadığı için bu kadar takıntılı o konuda.)stanise gelince kitapta o kadar sığ o kadar dar kafalı anlatılmışki sevesim gelmiyor. renly renkli karakteri tartışılır.benim bir o hoşuma gidiyordu.ama kral olmak ve renly cık,olmadı.

Targaryen Hegemonyası ve üzerine ejderhaların varlığı, karakterlerinin çoğunun kral oluşu ve dış görünüşlerinin farklılığı, dinamik renklerdeki flamaya rağmen, Targaryen Hanesinin, Baratheon Hanesi gibi mütevazi bir haneyle başa baş gitmesi çok şaşırtıcı geliyor bana… küçüğün büyüğe kafa tutmasından bende Baratheon diyorum ama Targaryen nere, Baratheon nere diyorum ayrıca. Ama onlarda haklı, kitaplar ilerleyince ve yeni kaynaklar oluşturunca fikirler değişiyor, ayrıca bu başlığın varlığı ve Baratheon yorumlarına bakılırsa… “boynuz” kulağı geçmiş.

İki hane de eşit benim gözümde. Biri ne fazla ne eksik. İkisinde de sevdiğim ve sevmediğim taraflar var.

Kişilere göre yargılamalıyız bence. Kitaplarda anlatılan bir şey varsa o da çoluğun çocuğun ana babasının yaptıklarında bir suçu yoktur, masumdur ya da bir ailenin mensubu böyle diye diğerleri de öyle diye yargılamamak gerek.
Aemon’ın bir zararı yok mesela. Argilac mıydı son Fırtına Kral’ı? İşte o da yani gitmiş elçilerin elini kesmiş postalamış Aegon’a.
Deli, zalim, kötü Targaryenler var ama yani dürüst olalım şimdi kimin ailesinde psikopat yok ki?

Stark’da ve Martell’de yok ^^

winter is coming

Tabiki baratheon.Benimki kişisel olacak.Yani baratheon yer isimleri:Fırtına burnu Gazap Burnu sonra geyik.Küçük ama gururlu ve sert olması.Ben Trabzonlu olduğum için bütün bunlar beni cezbediyor.
Targaryenlara gelince Daeneryse gıcık kapıyorum.İnsanları öldürürken haince gülümseyebiliyor.Aslında o zalim bir karakter.Ama dişiliği bunu örtbas ediyor.Stannis babadan umudum onu ve ordusunu yok etmesi.

çünkü 9 yaşında adam kesmeye başlamak çok normal
çünkü martelller sıkıcı

Sen konuşma uşak.

küçük yaşlardan itibaren adamlar kılıç kullanmaya başlıyorlar. yetiştiriyorlar kendilerini. kılıç kullanmayı erken yaşta öğrenmeleri onları psikopat yapıyorsa, yok artık yani.
oberyn sıyrılıyor aralarından ya. öyle deme.

Aslında piç denilen Baratheon hanesi daha kurdetli atalara sahip. Ey gidim.
Ama Targ egosu da var şimdi yani :stuck_out_tongue:

baratheon

hanen targaryen farkındasın dimi aduhaudhusuf