Targaryen mi Baratheon mu?

Yapmayın arkadaşlar, @Lanre sen de diyorsun Robert şaraptan sızmışken. Bu adam pro içici öyle bir iki dublede sızacak adam değil, sızdı mı tam sızar.

Bir diğer husus da “Kız halaya oğlan dayıya çeker.” adam niye şüphelensin ki?! :smiley:

Oğlun olduğunu düşün sana hiç mi benzemez bi oğul.Ama piçlerine bakarsın sana ne kadarda çok benziyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@“King at the Wall” Bu dikkatsiz davranmadığı anlamına gelmez ki :smiley:
Ayrıca Stannis dayı hala muhabbetine girmeden durumun farkına varmıştı. Tıpkı Ned Stark ve Jon Arryn gibi. Bildiğimiz gibi Ned Stark’ın mektubu Stannis’e ulaşamıyordu. Dizide değiştirmişlerdi o sahneyi. Yani Ned,Jon Arryn ve Stannis anlamışken Robert neden anlamasın?

Ned Stark ve Jon Arryn en azından bir kitabı okuduktan sonra şüphelendiler. Robert gibi bir adamın şüphelenmemesi onun yetersiz bir kral olduğunu gösterir.

Robert yetersiz bir kraldı. Yetersiz bir babaydı. Muhteşem bir savaşçıydı. Kraliyeti almaması gerekirdi. Jon’un ise varisi yoktu. Krallığı Eddard almalıydı. Ya da en azında Kuzey ayrılmalıydı.

Targaryen mi Baratheon mu diye sorduğunda karşılaştırma hane ise Targ, kişiler ise Barat diyorum.

Evet görüşünü yüzüncü kez belirttin, konu her hortladığında da belirtiyorsun Davut, tataya yapma bas geç kdjfkf

Ahjsjsjsjd. Kuyruk acın mı var Burak anlamadım. Bir daha hortlasın bir daha yazacam. Kime ne?

Myles…

Aa şaka yapayım dedim saldırdın hemen :d Neden saldırıyosun kuyruk acın mı var emilyöcum :(.

targaryen derim westerosu 300 yıl yönetmiş bir soy robert 17 yılda yarısını sattı maşşallah :smiley:

Baratheon

Osmanoğulları güzeldir.
Şaka bir yana Baratheon Hanesi üyeleri bana daha sempatik geliyor. Danyciler kusura bakmasın ama kız ne kadar iyi niyetli de olsa yönetemiyor bence.

Tercih bile yapmam alayına kibrit suyu!
:wink:

Belki Stannis diyebilirim ama o da Baratheon tercihinden değil, şu an için Kuzey’in toplanmasına olanak sağladığından. Ki olsa da olmasa da fark etmez, KUZEY affetmez!! Bize her yer KUZEY!!
:wink:

The North Remembers…

Kuzey tahtı alamazdı.Kan bağı gerekir bu işler için.Targaryenlere en yakın haneler ise Blackfyre ve Baratheon’du.Ortada Blackfyre olmadığına göre tahtta hak iddia edebilecek tek hane Baratheon’du.

Kan bağı gerekmezdi. Paşa paşa tahta otururdu Baratheon. Sadece çıkabilecek isyanlara karşı hem kan hakkım hem fetih hakkım var dedi Robert.

Kim bakıyor kan hakkına? Aegonun kan hakkı mı vardı? Ejderhalarla fethetti aldı. Kimse bişe diyemedi. Kuzeyin krallık ilan edebilmesi için kan istiyorsan Kuzey Kralları Starktı.

Hala aynı tartışma aynı replik aynı kişiler… @Breassa konuyu kilitler misin rica ediyorum.

Aegon otoritesine boyun eğdirmeyi başardı ama.Ve bunu ejderhalar ile yaptı.II.Jaehaerys dönemine kadarda bu devam etti.Kuzey neyle yapacaktı bunu? Hangi güçle.Targaryenler Robert’a gaspçı diyebilirler ama tahtta hak iddia etme hakkı vardı.Halk kabul edebilirdi bunu.Ama Kuzey yalnîzca gaspçı olacaktı;hak iddiası yoktu

Robert kimi yendi ayıptır sorması? :smiley: sadece robert savaşmadı eddard da jon da onlaydı. Tahta geçebilirdi eddard. Kimse de bişe diyemezdi. Ayriyeten kuzeyi de ayırabilirdi ama robert ile dost olduğu için ayırmadı.

Baratheon tabii ki, serinin en süper iki karakteri bu hanedandan (Robert ve Renly)