Targaryen mi Baratheon mu?

Daenerys Targaryen’ı dizide 6. sezon, kitapta da 7. kitapta (belki 6. da olabailir) Westeros’a çıkaracaklar. O zaman canlar gidebilir.

Westerosa çıkacak olması demir oturacağı anlamına gelmiyor

Böyle düşünmemin sebebi 5 yahut 6 kitap boyunca çeşitli zorluklarla mücadele edip(ki bu kişinin bütün ırkını Baratheonlar yok etmiş) Westeros’a çıkar ve savaşlarda somut bir şey yapmadan ölürse, her şey bir hiç uğruna mıydı denilecek. Yazarın Daenerys için kesin planları vardır diye düşünüyorum.

Martin reis bu ne yapacağı bilinmez Dany’i tahtada oturtur Robb gibi birdenbirede öldürür

Tahta geçme ihtimallerinin düşük olduğunu bilsemde sonuna kadar Baratheonlar.

İkisi de taraftar olduğum haneler değil pek ama…
Targaryenler diyorum. Ejderhaları var, çok tatlı hayvanlar ^^

Aegon için targaryen!

Sonsuza kadar Baratheon …

Fatih aegon onun oğulları,blackfyre,6.aegon için Targaryenler Baratheonlarda bi stannisi seviyorum gerisi önemli değil

Targaryen varken Baratheon mu seçilir ya :biggrin:

Baratheondu hey gidi koca Robert. Kimse kalmadığı için Targaryen.

Daha şanlı olduğunu düşündüğüm için Targaryen diyorum.

Baratheon B| Aga Sör Davos bulur getirir O demirci piçi zaten her şeyiyle Robert Reyis :smiley: Strak ailesi ile birleşirler yine bu Sansa başka bir halta yaramaz sadece aileleri bir birine bağlamada bir zincir işine yarayacak gibi : )

Targaryen’ler Westeros’u işgal etmiş olabilirler ama bölgedeki yedi krallığı tek bayrak altında birleştirip yeni bir devlet kurdular. Bölgedeki Dorne dahil diğer devletlerde onlarla çeşitli anlaşmalar yaparak bu devleti tanıyıp onları meşrulaştırdılar ve Demir Tahtın sancağı altına girdiler. O yüzden Targaryenler meşru hükümdarlardır. Yedi Krallığın kurucuları onlardır. O yüzden kurallara göre iktidar önce bir Targaryen erkeğinin sonrada son yaşayan Targaryen erkeğinin en yakın kadın akrabası ve o kadın akrabasının soyundan gelen (Baratheon gibi) hanedanlarındır. O yüzden Aegon’u bilmem ama çünkü gerçekte Targaryen mi değil mi belli değil, Daenerys ölmeden Baratheonlar meşru hükümdar olamazlar. Sadece bir gaspçı olabilirler.

Baratheonlar bir savaş sonrası tahta oturmuş bir hanedir, hatırlarsanız 1. sezonda Cersei Ne Stark’a o tahta sen oturmalıydın, krallığı bırakmamalıydın demişti buda Baratheon’ ların yasal varis olmadığının ıspatıdır. Targeryanlar krallığın kurucusu ve tek varisleridir. Eğer hiç bir targeryan kalmazsa en kalabalık yada en güçlü hane tahta oturabilir. bence Baratheonların yasal hakkı yok. Hem küçücük kızını çığlıklar içinde taht için yakan bir adamdan kral olmaz. Starklar,Lennisterlar diğer hanelerden hiçkimse Stannis’in yaptığını yapmazdı. Rob taht için kardeşini öldüdürürmüydü? Ned taht için Aryayı yakarmıydı? o yüzden stannis kral olacak adam değildir. Stannis hayranlarına şaşıyorum doğrusu.

Dizici alert. Ayrıca dizide yaksa bile, kurban olarak verdi yakmasaydı bütün askerleri ve kendisi/karısı/kızı dahil herkes donacaktı ölecekti zaten.

Sen 1.Aegon’a Fatih Aegon diyorsun, ejderhalarıyla geldi milleti yaktı ben bu yedi krallığın lorduyum dedi. Fatih diyorsun adı üstünde, fetih ile geldi Aegon da.
Robert’ta Aegon gibi fetih yoluyla oldu. Tek başına fethetmedi belki ama sonuçta fethetti. Siz Nasıl 1.Aegon’a Fatih diyorsanız Robert Baratheon da EJDERHASIZ FATİH’dir. Delilik soyu olan Targaryenleri öldürüp uzağa sürdü, en iyisini yaptı. :cool:
Taht fetih yoluyla Baratheon hanesine aittir, Dany ve Aegon VI işgalciden başka bir şey değildir.

Aegon’ın içerde Lannister’lar gibi kuyu kazan müttefikleri yoktu yalnız, burayı atlıyorsun. Kapılar açıldığında Lannister’lar ihanet edip yağmalamaya başlamayıp, yanlarında olsaydı savaşın sonucu belki bu şekilde olmazdı. Ve Aegon geldiğinde sıradan toplakları Kralın şehrine dönüştürmüş bunun keyfini neden Baratheon gibi işgalciler sürsün?
Ayrıca ejderha kayası da gerçek ejderhaların hakkı, Stannis ne kadar r’hllora bağlı olsa da ateşe dayanıklılar sadece gerçek Targaryenlar. Belki zekasından dolayı bi kaç haftalığına tahtı alabilir ama tahtta kalamaz çünkü hiç bir zaman gerçekten tahta sahip olamayacak.

Adalet. İntikam. Ateş ve Kan :slight_smile:

Up up up. Bakalım yeni sezonla beraber bir değişiklik var mı. Ankete yüklenin yeni üyeler.

Elinde son model ferrari(targaryen) varken sen şahine (Baratheon) binermisin.İşgalciler gidecek fırtına burnu gitti.Aegon gelen orduyu yenerse kralın şehrinin yolu açılır.Baratheon filan kalmaz.