Targaryen soyu kimden devam eder

Sizce Targaryen Hanesinin soyu kimden devam eder hani şu insanüstü güzellikte menekşe gözlü gri saçlı şekli yoksa insanüstü güzelikte Targaryen görmezmiyiz zaten Dany’nin çocuğu olmayacağına göre Jon’dan devam ederde başka bir Targaryen çıkarmı sizce

Dizide Jon,

Aegon VI (Rhaegar’ın oğlu)

Şu an Aegon, Dany ve Jon var bilinen Targaryen olarak. Ama içlerinden kesin olduğu bilinen sadece Dany. Aegon’un Blackfyre olma ihtimali var ki olsa bile bence yine de Targaryen soyundan olduğu için sorun olmaz. Jon ise Targaryen olsa bile henüz bu bilinmiyor. Dany de kısır fakat büyücünün kehanetinde bir mucize gerçekleşmedikçe doğuramazsın diyor güneşin batıdan doğup doğudan batması gibi. Ben akgezenlerin gelmesiyle böyle bir şey olabileceğini düşünüyorum. Eğer olursa Dany’den devam edebilir. Jon da eğer Targaryen olduğunu ispatlayabilirse güzel olur ama hala piç olmuş oluyor. Tek umudum Rhaegar’la Lyanna’nın evlenmiş olması. Evlenmişlerdir de diye düşünüyorum Rhaegar akıllı bir adamdı düşünmüştür bunu. Onun dışında erkek soyundan başka bir haneyle evlilikle de devam edilebilir daha önce olmuş bir şey bu.

Aegon VI’dan devam eder.

Dany’den kesinlikle devam edemez. Çünkü aynı lanet daha önce Maegor’a da gelmişti. Maegor’un hemen hemen bütün çocukları yarasa şeklinde göremeyen garip bebekler şeklinde çıkıyorlardı. Bunun sonucunda da ne kadar uğraşırsa uğraşsın Maegor’un çocuğu olmadı. Aynı lanet Dany için de geçerli. Yani artık Dany’nin çocuğu olamaz.

Hem dizide hemde kitapta Targaryen soyu ya Jon’dan yada Meera’dan devam edecek gibi duruyor. Ama Meera gerçekten Targaryense ki bunu daha tam olarak göstermediler. Uzun vadede soy Meera’dan devam eder. Yoksa Jon’dan devam edecektir.

@“Kavalalı Prensi” Meera Targaryen değil niye kabul etmiyorsun?

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

@Queen Arianne :smiley: değilse bile o kızda kesin bir şeyler var. Mesela 3. sezondu zannedersem. Jon’un Ygrit’ten kaçtığı bölümde. Bran bir kuledeydi. Çok yakınlaşmalarına rağmen birbirine denk gelememişlerdi. Yani Jon ve Meera az daha karşılaşacaklardı ama bu karşılaşma olmadı.

Sonra birbirlerine aşırı derecede benziyorlar. Bide bi akgezen öldürdü Meera ve bunu resmen gözümüzün içine sokarak yaptılar.
O yüzden son ana kadar ikizi olabileceğine inanacağım. Daha Ned o kuleden çıkmadı Bran’ın gözünde. Ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz yani.

Meera dizide benziyor Jon’a kitapta böyle bir durum yok.

@The Judgment evet bende diziye göre yazıyorum zaten onları. Soruyorum kendi kendime. Bu adamlar neden bu ikisini birbirine bu kadar benzer yaptı. Neden o kulede öyle garip bir şekilde karşılaştırmadılar. Yani ne Meera gördü Jon’u, nede Jon Meera’yı.
Bide neden akgezeni Meera’nın elinden öyle garip şekilde öldürdüler. Yani Meera sanki Jon’un Piçlerin Savaşında korunduğu gibi korunuyor gibiydi.

Meera kitapta bildiğiniz bataklık insanı!
Dizide de gördük işte değil targ boş yapıyonuz yav

Meera targaryen olsaydı yani ikiz kardeşler olsaydı bence onuda neşe kulesi sahnesinde gösterirlerdi kitapta belki olabilir ama dizide olacağını zannetmiyorum.Meera ve Jon’nun yaşları aynı Meera’nın babası Howland Reed Ned Stark Jon’u kendisine alıp Meera’yı Howland Reed’ bırakmış olabilir.

Arkadaşlar, güneşin batıdan doğup doğudan batması: Quentyn Martell’in Dorne’dan Mereen’e gelmesi.
Nehirlerin kuruması: Nehir topraklarındaki bitmeyen savaş ve yağma
Dağlar yaprak gibi savrulduğunda: Ser Patrek King’s Mountain, Wun Wun tarafından yaprak misali havada savrulması
Anlayacağınız, güneşin gerçekten batıdan doğması veya nehirlerin gerçekten kuruması söz konusu değil.

@“Kavalalı Prensi” O kule gibi yerde karşılaşmadılar çünkü Bran-Jon karşılaşması olmamalıydı. Kitapta da böyleydi Meera’yla bir alakası yok.
Cast hatası ya. Denk gelmişler. Yapacak bir şey yok yani.
Lyanna da taksit taksit sunuyor çocukları heralde. Meera da olsaydı baştan söylerdi.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Altın tahtın sahibi Kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

@Queen Arianne biliyorum. Ama basit bir cast hatası gibi görünmüyor göze yani. O Lyanna olayı da zorlama bir durum ama şöyle olabilir mesela. İlk önce acaba Ned kabul edecek mi diye bir denemek istemiştir Lyanna. Ned’de kabul edince Meera’yı göstermiştir. Böyle de olabilir yani.

Mesela Piçlerin Savaşında dikkat edersen Jon’un üstüne zibilyon tane ok düşüyor ama hiç biri Jon’a saplanmıyor. Kızıl Tanrı tarafından korunuyor yani Jon. Diziye göre bi kutsiyet var adamda. Meera’da bir akgezeni çok garip görünecek göze batacak şekilde kolayca öldürdü mesela. O sahne dikkatimi çekti bu yüzden benim. O yüzden üstüne birde o kule olayını yazmak istemiştim.
Yani daha Meera ile Jon’un karşılaşma vakti gelmemişte o yüzden karşılaşmamışlar gibi…
Ama dediğim gibi zorlama bir durum. Ama yine de olabilir.

@“Kavalalı Prensi” hahaha Lyanna deneme mi yapıyor? O nedir ya?
O zaman Sam de onların kardeşi bunlar üçüzler. O da akgezen öldürdü çünkü.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Altın tahtın sahibi Kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Bak video’ya dikkat edersen. Rasgele bi cast hatası değil bu. Çok benziyorlar birbirlerine.
Sam’in öldürmesi gibi rasgele bir öldürme de değil bu.

O Lyanna konusunda küçük bir ihtimal olsa da olabilir demek istedim ben. Yani evet deneme yanılma yapmış olabilir…
Ya da sadece Jon’a çok benzeyen bir kızdır ve ileride Jon’un hayatında önemli bir yeri olur. Bu durumda da yine Jon ve Meera’dan devam edebilir Targaryen soyu.

Hiç böyle düşünmemiştim cidden aşırı mantıklı.
Zaten 5.kitabın sonlarında Dany de bi tuhaflıklar oluyordu kadınlık açısından ve hafif deliriyo gibi oluyordu, ilginçlikler vardı son Dany POV’unda.
Soyun Dany veya Aegon’dan devam etmesini isterim. Ben hala Jon’un Targaryen olmadığınu düşünüyorum kitap için. Aegon da Blackfyre olabilir büyük ihtimalle.

Targaryenlar ve soyları lanetli.Eski ve yeni tanrılar onları lanetledi.Ateş Tarlasında yakılan binlerce yiğidin,Zalim Maegorun katlettiği yüzlerce insanın ve Deli Aerysın harcadığı masumların ruhları onları lanetledi.Bu yüzden yok olup gittiler.

Bir Targaryen doğduğunda Tanrıların yazı tura atmaları boşuna değil.

Tamamen tesadüf bir oyuncuyu başka oyuncuya benzetmek için uğraşsalardı yapımcılar;Meera’yı direkt yeşil gözlü,kısa boylu birisi yaparlardı.Ya da Greyjoylar kumral olurdu ya da Shireen sarışın olmazdı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dany gitsin Marteller gibi evlilik yapsın acaba forum nasıl kuduracak.Bu seride bulunan her şeyi metafor olarak algılayan arkadaşların gerçek metaforu sallamaması ayrı garip