Telltale'dan Game of Thrones Oyunu

oyunun ne zaman çıkacağı belli mi?

2 Aralık’ta PC/MAC ve PS4 Amerika için,
3 Aralık’ta Xbox One, Xbox 360 ve PS4 Avrupa için,
4 Aralık’ta iOS için,
9 Aralık’ta da PS3 için piyasadaki yerini alacak.

Oyunun ilk bölümü internete düşmüş. İlgilenenlere duyurulur.

Ya bu Telltale’ın oyunları tüm bölümleri çıkmadan oynanmaz.

Oyunu bitirmem bir saatten biraz fazla sürdü sanırım. Stannis reyizi göremedik, muhtemelen ikinci bölümde de göremeyeceğiz. Böyle iş olmaz olsun. Ramsay geldi minicik çocuğu katletti içim acıdı be. Bu arada Royland Degore reyizi çok sevdim.

Yükledim de tam ekran yapamıyorum :((

Settings → graphics → full screen ’ i on yap , altta previous ( tam hatırlamıyorum ama p ile başlıyordu ;dd ) gibi bişey yazması lazım ona tıkla kendiliğinden geçiyor tam ekrana …

Oyun Steam’de 50 TL diyor. Bu tüm bölümlerin fiyatı mı?

Oyunun geçtiği zaman ve konum itibariyle Stannis’i görmememiz çok doğal değil mi? İkinci bölümde Sur’da olacağımız için görme ihtimalimiz var. Ramsay çocuğu öldürdüğünde bir an dondum ve oyunu kaybettim sandım. Sonra fark ettim ki oyun bitmiş.

Gayet güzel ve sürükleyici bir oyundu bence. Özellikle ilk ve son kısımları güzeldi. Oynanmasını tavsiye ederim ve @Ragnar bildiğim kadarıyla öyle.

Hiç bahsi bile geçmedi. Hani göremememizi anlarım ama en azından bahsi geçmeliydi. İkinci bölümün fragmanında gözükmedi, ben pek ihtimal vermiyorum. İleride Stannis’in Gloverlar’ı yanına aldığını düşünürsek bu hanenin de Stannis’in tarafına geçeceğini düşünüyorum, bu sebeple Başbuğ olaya bir şekilde dahil olmalı.

Oyunun ilk bölümünü çok sevdim ama kısa sürdü. Hazır yeni bitirmişken birkaç şey yazayım.

[spoiler]Bu Whitehill’ler ne gıcık haneymiş ya. Kuzey böyle onursuz haneleri hak etmiyor.

Forresterlar ise onurlu duruşlarıyla tıpkı Starkları andırıyorlar. En olmadık şeyleri yaşadılar. Çok şanssızlar.
Garibim Ethan’ın ölümü çok ani oldu. İyi çocuktu, üzüldüm ölmesine. Ama ikinci bölümde göreceğimiz Asher’dan beklentim yüksek. Anlatılana göre her ne kadar sürgün edilmiş olsa da acımasız ve korkusuz bir savaşçı. Essos’da takıldığı için o vesileyle Daenerys’i de göreceğiz muhtemelen. Neyse Asher bir an önce dönsün de hanesinin başına geçsin. Ethan öldükten ve hanenin kontrolünün bir kısmı Whitehill’lere verildikten sonra hanenin başına güçlü birinin geçmesi gerek. Oraları toparlasa toparlasa Asher toparlar bence.

Mira’da hafif bir Sansa’lık sezdim. Margaery’nin ona yardım edememesi kötü oldu. Cersei her zamanki gibi uyuz etti fakat Tyrion’ın yine babacan tavırlarıyla kıza destek olması iyiydi. Bakalım, Mira’nın diğer bölümde ne gibi planlar yapacağını ve sana yardım edebilirim diyen gizemli elemanın sırrını öğrenmeyi umuyorum.

Ve Gared’ın Sur’daki misyonu ne acaba? Jon’la kanka falan mı olacaklar ki? :smiley:
Onla ak gezen veya wight aksiyonuna girersek güzel olur.

Bütün bunlar bir yana en merak ettiğim şey “North Grove.” Altından çok önemli bir mevzu çıkacak bence. Hatta kitap serisinden ipucu verebilecek bir ayrıntı bile çıkabilir. Ama bir yandan da oyun, dizi dinamiklerine daha fazla bağlı kaldığı için kitaplarla ilgili bir şey olmayabilir.
En iyisi beklentimi çok yükseltmeyeyim ahfjdhf

Son olarak Ramsay sana güzel laflar hazırladım. Allah belanı versin, ne istedin küçücük çocuktan!!
Oyunun sonunda Ramsay’in ölmeyeceğini biliyoruz da umarım şu şişman Whitehill lordunu evire çevire öldürürüz. [/spoiler]
Bir de böyle yan hikayeler okumak ya da oynamak çok iyi oluyor. Seriyi özlediğimi fark ettim. Olaylara farklı bir bakış açısından bakmak güzel geldi. Bu olayların içinde sadece büyük hanelerin olmadığı, küçük hanelerin de bu kaos ortamından nasıl zarar gördüklerini öğrendik.
Ve ileride bir zamanda hazır hikaye de müsait, Telltale geçmişteki hikayelere de değinir umarım.

Çevirisi internete düştü mü ? bulan varsa yardımcı olursa sevinirim

O kömür taşıyan çocuk Varys’in küçük kuşlarından çıkarsa tadından yenmez :slight_smile:

Oyun çok güzeldi.Seriyi çok iyi işlemişler ve kurgulamışlar.Hikayeyi kitaba göre yapmışlar.Bu oyun serisi bayağı uzun ve güzel olacak seri bitene kadar bu oyun devam eder kanımca.

bunun türkçe çevirisi ne zaman çıkacak yeaa

iOS versiyonunu bitirdim bende oyunun. Kısa ama güzeldi. Özellikle son kısımın kitaplardan eksiği yoktu. Soluksuz kaldım :cool: Ama hikaye bakımından özgün değildi. Starkların başına gelenlerin bir çeşit versiyonu Forresterlarımızın başına da geliyor. Episode 2yi heyecanla bekliyoruz.

ethan üzdü, çok etkileyici buldum son kısmı ve evet dediginiz gibi Stark’larin bir nevi kopyası sanki … Ayrıca basit bir ingilizcesi var …

Aile tamamen Stark Family’i andırıyor. Uzun uzun yazmaya gerek yok.
Sıralaması bile aynı.

Valla zaman nasıl geçti hiç anlamadım. 3-5 sezon yapılsın.

Bence onlardan biri çok güvenmeyin

Çevirisini deli gibi bekliyorum ama hala tık yok