Teori neydi? Teori emekti

+18 olayı kimseyi sınırlandırmaz ki. Sonuçta 10 yaşındaki de 15 yaşındaki de 18 yaşındaymış gibi kaydolabilir. Bunu denetleyebilecek bi sistem yok.

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+18 hem denetlenemez, hem de yanlış. Bu işin yaşla alakası yok kesinlikle, ben mesela 2012’de kaydolduğumda 4 kitabın tamamına gayet hakimdim ve lise hazırlıktaydım, saçma sapan konular da açmıyordum.

Sadece fikirdi zaten. Teşekkürler. :confused:

@Bekir Cem
Dostum adamlar özerklik ilan edecek haberin olsun.

Mobilde olduğum için göremiyorum konu modları var mı diye.
Eskideb vardı. Şimdi 3 e düşmüş. Tekrar olursa daha iyi olur bence.

Biz burada bir takım sıkıntıları dile getiriyoruz, elbet bu yakındığımız şeyleri yetkilerde görüp bundan rahatsızlık duyuyordur ve konu hakkında düşündükleri bir şeyler muhakkak vardır.

Keşke onlarda bu konuya iştirak etse, akıl akıldan üstündür mantığı ile karşılıklı fikir alışverişi ışığında makul olan en uygun çözümü hep birlikte bulabilsek.

Dediğim gibi, eminim konunun farkındadırlar ve düşündükleri bir şey vardır ama bu işi sessizce halletmeye çalışmaları, dışarıdan bakıldığı zaman, üyelerin dertlerini umursamıyor olmaları gibi bir izlenim ortaya çıkartıyor. Zaten başına buyruk davranan üyeler yüzünden bir çok kişi forumdan soğumuşken bir de bu algının ortaya çıkması işleri daha da sarpa saracak.

Duy sesimizi kraliyet…

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu arkadaşa katılıyorum.
Ben birkaç üyenin forumu domine etme çabasının yersiz ve zarar verici olduğunu düşünüyorum.
Forum açısından düşününce buraya baktığımda yeni başlık görememek, aynı başlıklar altında uzadıkça uzayan tartışmalar okuma hevesini kaçırıyor.

Forumda çok aktif birkaç üyenin dışında büyük çoğunluk misafir veya ziyaretçi olarak takip ediyor. Eminim buraya gelme sebepleri off topic altında yüzlerce postu yada aynı konu uzarsa tekrar tekrar okumak değil, insanların yeni bir şey okuma ihtiyacı göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Sabit başlıklar, öne çıkan konular, alt forumlar bu sebeple var. Bunun dışında insanların daha özgür olması en iyisi.

Mesala başlık açtırmama timi sebebi ile yeni başlık açılmıyor. Sürekli bir geyik hakim. Bunu da aynı küçük grup yönettiği için keyifleri yerinde. Ama ziyaretçi, misafir sayısı azaldıkça forum için verimli olmayacağını düşünüyorum.

İnsanlar hevesle buraya bazen başlıklar açabiliyor. Taşlanıyor, dışlanıyorlar. Devam etmiyorlar.

Bence forum yöneticilerinin madalyonun diğer yüzünü değerlendirme zamanı geldi.

Elbette burası çöplüğe dönüşsün demiyorum. Fakat konu, teori kısmını biraz daha kontrol ederken, üyelerin üyeleri rahatsız etmesi, taciz etmesini de bir kapta değerlendirmeleri gerekiyor.

Bir denge sağlanmasa onbinlerce üye potansiyeli olan bu forum maalesef aynı küçük kullanıcı grubu tarafıdan domine edilmeye devam edecek.

@kafeinn

Şimdiye kadar bütün bu tartışmadan uzak kaldım ama ben de bir iki bir şey söyleyeceğim. Açmak istiyorsan aç bana ne orası ayrı artık o kadar çok konu açıyorsun ki ben senin konularına şöyle bir bakıp geçiyorum.
Konu açmak bir marifet değil en önce söylemek istediğim bu. Bu foruma yaklaşık bir yıldır üyeyim neredeyse 800 tane mesajım var ama 2 tane konum var. Çünkü ben gerçekten insanların faydalanabileceği şaşıracağı şeyleri konu olarak açmak istiyorum.
Aynı zamanda forumda “Küçük Sorular” diye bir konu var. Bir şeyi çok merak ettiğimde çok önemli bir şey değilse orada soruyorum. Daha geçen gün orada Yüce Yürek Hayaletiyle ilgili bir soru sordum senin konuların gibiydi ama arkadaşlardan biri yardımcı oldu ondan sonra da araştırma yaptım açmama gerek olmadığını fark ettim bence herkesin yapması gereken bu.
Teori denilen şeyler de sen teori yazarsın insanlar yorumlar diye biliyorum belki yanlışım bilemiyorum buranın gediklilerinden değilim zaten.
Bak zaten birçok başlık altında tartışılmış konuların ayrı bir başlık altında tartışılması hiçbir şeyi değiştirmiyor inan bana. Amaan aynı muhabbet mi ben zaten bununla ilgili görüşlerimi belirtmiştim diyor insan.
Bir de forumda hiç araştırma yapmadan konu açanlar var ki onlar apayrı bir olay. Jon’un ismiyle ilgili 50 tane konu var. Aynısını görünce otomatikman yorum yapmıyorum yani konu israfı oluyor.
Şimdi açıkçası mantık sınırından uzak konularda apayrı bir sıkıntı. Kimse saçma konular okumak istemiyor.
Sürekli geyik tayfa dediğinin içinde ben de varım. Evet geyik yapıp eğleniyoruz. Sen konu açarak kendini tatmin ettiğini söylüyorsun biz aynı konu içerisinde geyik yapıyoruz. Başkalarını da rahatsız etmiyoruz diye düşünüyorum. Konu israfı da yok.
Seninle ilgili başka bir sorun da eleştiri duyunca anında ana bacı saydırmışız gibi yapman. Eleştiri kabul edemiyorsan bu foruma bir daha girmemeni öneririm. Çünkü ben yanlış gördüğümü eleştirmeye devam edeceğim.
Daha önce bu konuda bir şey dememiştim ama rahatsızlığımı belirtmek istedim. Umarım anlarsın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Düşüncelere saygımız tabi vardır. Hem konuları açanlara, hem de konuyu eleştirenlere.
Ancak konuyu açan da bu konu daha önce var mı diye dikkat etmeli. Konunun ilk mesajını anlaşılır bir şekilde yazmalı. Biraz ayrıntı doldurursa da hepimiz için iyi olur. Ama tek bir soru şeklinde konu açmak yerine Küçük Sorular adlı konumuza yazabilirler. Cevabı bilen üyeler hemen cevaplayabilir.

Konuyu eleştirenler ise karşısındakine saygı göstermeli. Hakaret etmemeli. İnsanları dalgaya almamalı. Sizden istediğim sadece bu. Eğer siz bunu yaparsanız bunların hiçbiri olmaz, mutlu mesut devam ederiz forum hayatımıza. Kimse bastard falan olmaz.

Not: Bu mesaj kişiye özel değil, herkese yazılmıştır. Alıntı yapıp ama ben şöyle yapıyorum dememenizi rica ediyorum.

Birçok açıdan haklısınız ama araştırmadan konu açan üye de birçok konuda kendince haklı.

Ancak öneriniz çok güzel. Sadece teoriler forumu için böyle bir sistem düşünülebilir. Sorular & merak edilenler forumunda zaten herkes dilediği gibi konu açıp soru sorabiliyor (hatta çoğu zaman sorulan sorunun tekrar sorulmasını bile sorun etmiyoruz) ama teoriler forumunda açılan konular bence de ciddiyet istiyor. Kendi adıma böyle bir sisteme geçmeyi çok isterim. Ancak zaten 3 kişiden oluşan yönetim ekibi böyle bir yükü kaldırabilir mi, emin değilim. Ayrıca yönetim ekibine yeni arkadaşlar alırken onların seri hakkında ne kadar bilgili olduklarını önemsemiyoruz, ağırlıklı olarak başka kriterlere bakıyoruz. Bu yüzden kendi aranızda seriye çok hakim olan ve bu konu onaylama olayını sadece kalite kriterlerini göz önünde bulundurarak, tarafsız bir şekilde yapabilecek üyeler belirleyebilirseniz seve seve belirlediğiniz üyelere bu konuda yetki verebiliriz.

Ek olarak: Teori başlığı açan kişinin teorisinin bana ya da çoğunluğa saçma gelmesi onay almaması gerektiği anlamına gelmemeli. Sadece özenle ve haklı ya da haksız yola çıktığı sebepleri ortaya koyarak yazması önemli. Bu ayrımı tekrar belirteyim dedim.

Bence forum halkına buton kullanmayı öğretmelisiniz.

Belki sizler için biraz daha iş yükünü arttıracaktır ama teori bölümü için onay işlemi, hem konu kirliliğini ortadan kaldıracak, hem de gerginlikleri azaltacaktır görüşündeyim ben de @Bekir Cem @Emilio Toland

Bu konuda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar da çıkacaktır diye düşünüyorum, bir kaç kişi de var aklımda, umarım isterler… Ama hiç kimse istemezse, işimden dolayı çok sık giremeyecek olsam da ben yaparım ( Şikayetçi oldum, çözümden kaçmayayım… )

:smile:

Bu konuda gönüllü olacak arkadaşlar için haber bekliyorum sizlerden. Birden fazla kişi olması daha iyi olurdu. Bu konuda yetkili kişiler belirlendikten sonra o ekiple aramızda yine konuşuruz.

Arkadas devlet yonetmiyoruz yada en tehlikeli hastaliga care bulmuyoruz demi burada karsilik bilgi ediniyoruz. Oyle bir yazmisinki kalp krizi gecireceksin bu durumda

Şahsen gönüllü olurdum ancak günah keçisi ilan edildiğim için pek de umrumda değil.

Bunu yazdığım dönemdeki konu patlaması ve teori saçmalıklarına denk gelmediğini düşünerek sert bir şeyler söylemek istemiyorum…

Ama…

Umarım kendi hayatında, bir şeylerin daha iyi olması için, ya da birilerinin emeğine saygı duyulması için “devlet meselesi ya da tehlikeli bir hastalık” gibi durumların oluşmasını beklemiyorsundur…

Ha, şimdi sen buna da çok duygusal, romantik yaklaşmışsın diyebilirsin… Ben de böyleyim " SIĞ " değilim…

Karşılıklı bilgi edinmek için bu tarz konuları görmezden gelip, konularda dolaşmaya devam edebilirsin, çünkü yardım konusuna açtığım bu başlıkta muhattap olmak istediğim kişilerden değilsin…

Düzenlemeden Sonra :

Biraz sert olmuş yazdıklarım sanki, ama anlamanı istediğim nokta şu… Sen, nasıl ki benim yazdıklarımı okuyup bir şeyler yazma ihtiyacı duyduysan, ben de o konulardan, teorilerden sonra bu konuyu açma ihtiyacı duydum… Bana söylemek istediklerin varsa özel mesaj atabilirsin burası kirlenmesin…

Bu konuları kontrol etmek isterim diyen arkadaşlar varsa buraya yazsın o zaman, yöneticiler yardımcı olacaklarını söylediler, bu şekilde bir iletişim olur arada…