The 100

Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

dizinin konusu 50 çifti çiftleştirmek yani ?

Fragmanı izlesen ya önce

Her ülkeden bi insan ve o ülkelerin arasında Türkler yoksa izlemem. Belki Baratheon varsa kurtarır.

İlk bölüm güzel gibiydi. Çok klasik şeyler var ama beğendim

Hem hayatta kalmak(anladığım kadarıyla insandışı varlıklarda olacak) hemde çoğalmak zorundalar. İlginç bir konu eğer yazarın hayal gücü iyiyse müthiş şeyler çıkabilir.

Eliza Taylor’ı Daenerys’e benzeten tek ben miyim :smiley:

nasıl benzettin :biggrin: bence alakaları yok.

Dizide çok benziyor yaa :smiley:
Nyko diye bir adam var, o da Yabanıl-Dothrak kırması bir Westeroslu gibi mesela ahahaha

Dizide de benzemiyor bence Clarke çok farklı Dany’den ne bileyim :biggrin:
Ama harbiden de The Grounders Dothraki-yabanıl karışımı gibi bir şey :biggrin:

Zor kararlar almak zorunda olması ve o malum kişinin cesedini ateşe verişi falan… Bana Dany’i hatırlattı

Psikopat tam bu Clarke, aldığı kararlar cidden çok zordu.
İlk sezondaki haliyle ikinci sezonda dönüştüğü kişi arasında dünyalarca fark var.
Lexa sağolsun iyice kendine benzetti kızı :biggrin:

Jxjdjdkd aynen ama benim en çok acıdığım kişi Murphy ya… Yazık çocuğun iki
sezondur çok üstüne geliyorlar ayol :frowning:

Ahahaha :biggrin: ilk sezonda haketmişti de sonrası fazla oldu evet.

Yapay zeka konusuyla birinci sezondan diziye yapışan o ergen dizisi imajı ve ergen izleyici kitlesi ortadan büyük ölçüde kalktı, iyi de oldu. Bir Person of Interest’inki gibi olmasa da AI kurgusu yine de fena değildi.

Aslında dizinin başlangıcında radyasyonla dolu, ölmekte olan bir gezegen bekleniyordu, bu konu 4.sezonda işlenecekmiş. Güzel bir kurgu efektler ile desteklenirse güzel bir sezon olur.

Dizinin kurgusu bence fena değil, bazı kişilerden Game Of Thrones çakması ya gibi sözler duyuyorum, ben pek benzetemedim şahsen. Sizin benzettiğiniz sahneler var mı?

Geçen gün gürmarda kitabını gördüm . http://www.gurmar.com.tr/ her yerde olmayabilir .

Game of Thrones fantastik bir yapım, The 100 bilim kurgu - aksiyon.

Düşününce bir benzerliği belki Yabaniler-Dünyalılar olabilir, başka bir benzerlik ya da benzerlik sayılabilecek bir şey hatırlayamadım.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben ilk defa senden duydum açıkçası, yüzeysel bakınca da benzeyen pek bir şey yok bana göre.

İlk defa uzun bir aradan sonra psikolojik açıdan güzel bir bölüm izledik. (4x08)

Öylesine, vakit geçirmek için izlediğim bir dizi idi. 2.sezondan beri bir randıman yakalayamamıştı benim için. Bu son bölümdeki Mount Weatherımsı hava çok hoşuma gitti.