The Rains of Castamere - Farklı Versiyonları

Lannister Hanesi’nin, Reyne-Tarbeck İsyanı’nı ezici bir şekilde bastırmasını anlatan serinin ünlü şarkısı Rains of Castamere / Castamere Yağmurları herkesin diline dolanan bir eser olduğu belli. Sizlere, her birinden farklı zevk alacağınız bu şarkının farklı versiyonlarını derledim.

Ve son olarak: Bir Lannister her zaman borcunu öder !

Türkçe versiyonu düşündüğümden daha hoş daha güzel olmuş. Ama çeviride hatalar var. Mesela başta ingilizce olarak, "Proud lord said, “A lion still has claws.” " tam çevrilmemiş. Ve Red Wedding versiyonu gözümde en iyisi, ama… İşte en çok o koyuyor. Normali de iyi.

Bu arada Red Wedding’te çalanda davullar falan olması gerekiyordu aslında…

Çeviri hatası değil de bence solist kız; söyleme kolaylığı açısından böyle bir çeviri yaptı. Ben de çok beğendim anadilde dinlemek en güzeliydi.

Olabilir hocam, bu açıdan hiç düşünmedim. İngilizce ahenk çok denk gelmiyor bence uygun olduğu gibi çevirmek daha fazla işe yarar.

Benim favorim red wedding versiyonu.

Tywin lannisterin buz u erittiği zaman çalan versiyonu efsaneydi. En sonunda da kurt postunu ateşe atması vardı ki öf öf

Teşekkürler Lorry.

#whatisdeadmayneverdie

Bence türkçe versiyonu gayet iyi anlamlı olmuş ayrıca belirtmeliyim ki playlistimde yerini aldı Teşekkürler Loren

Türkçe versiyonu beklediğimden iyiydi