The Tudors

@“Myles Kennedy” ya hiç alakası yok, ne ideolojisinden bahsediyorsun. neyse konu başka yerlere gidecek.
sonuç olarak mary’yi desteklemiyorum ama ona göre haindi protestanlar. kendi dinini yok etmeye çalışan kafirler, şeytanlar olarak görüyordu belki de böyle yaparak dünyaya iyilik getirdiğini sanıyordu bunu bilemeyiz. yani ne elizabeth’i ne de mary’yi destekliyorum. ikisi de umrumda değil :smiley:

Ney??? Protestanlar mı kafir??? yok ööle bi şey!!! Katolik şakirtler; milleti kandırıp her şeyi kendi ekseni etrafında toplarken, Protestanlar insanları aydınlattı, onları bilinçlendirdi… kilisenin yalanlarını ifşa ettiler diye kafir mi oluyolar şimdi???

ama öyle; Mary, Aerys, az biraz Dany: hepsinin kafa “burn them all!” yani… :smiley: :smiley:

evet kafir onlara göre, melek olarak mı görüyorlar?

dany’yi karıştırma bari uzaktsn yakından alakası yok. az biraz stannis de.

mantalite aynı diyorum sana… Dany adam yakmıyo mu?, yakıyo, herşeyi geçtm kızın ejderhaları var… hatta bu kafayla giderse Westeros’a geldiğinde “o usurper bu usurper” diyip soykırım yapar… hatta… Dany; it ryhthms with Mary… :smiley: ikisi de faşist…

Stannis’in yaktığı adamlar belli sayıda… çoğu da kendisine ihanet etmiş kişiler… haklı sebepleri var yani… tabi yine de canlı canlı adam yakması yanlış bi şey…

Konuyu hortlakmak gibi bir niyetim yok ama ben nasıl The Tudors başlığına yazmam. Kendim için gerçekten önemli bir eksik ah kaç yıl geçti gerçekten hala severim. Bence çok özeldi bazı diziler kalbimizden silinmez ya işte onlardan :wink:

1. sezonu geçtiğimiz hafta bitirdim, gerçekten muhteşem bir dizi. Karakter seçimi de oldukça iyi -Henry hariç. Catherine, Henry’nin karısından ziyade annesi gibi duruyor.

Az önce son bölümünü bitirdiğim, şimdiye kadar neden izlemedim ki diye yakındığım dizi.

İlk 2 sezonu oldukça hızlı tükettim. Anne Boleyn etkisi diye düşünüyorum. Bizim Margaery burda tam bir afetmiş. Şaka maka Anne Boleyn rolü için daha iyi bir seçim olamazdı herhalde.

Ayrıca roose bolton’un burada figüran olması niyeyse bana keyif verdi. :slight_smile:

Ayrıca Henry Cavill ve Torrance coombs izleme keyfini bize yaşattıkları için teşekkürler :slight_smile:

edit: Burada bile dany-stannis kavgası eden arkadaşlara tebriklerimi sunuyorum.
[hr]

mükemmelmiş bu :slight_smile:

şu dizinin en efsane karakterleri: Thomas Cromwell, Thomas Wolsey, Thomas Wyatt, Henry Howard, ve tabi ki Anne Boleyn… geriye kalan tüm karakterler birbirinden kaypak ya da boş… kralı saymıyorum, olay zaten onun etrafında dönüyor…

Ne diziydi be.aslinda diziye değilde izledigim zamanlara özlem duyuyorum.

Muhteşem bir diziydi.Tarih dizisi sevenlere,Henry döneminin o entrika dolu günlerini merak edenlere ışık tutabilir.Anne Boleyn’in ölümünden sonra ara verip sonra tekrar devam etmiştim
Natalie Dormer,Henry Cavill,Jonathan Rhys Meyers ve en şahanesi Sam Neill harika castlar seçilmişti

Müziklerde mükemmeldi.Favorilerim arasına giren Soundtrack’i de şöyle bırakayım <3[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=N6m6-kwg_U4

Ben başlamayı düşünüyorum. Torrentten sezonluk olarak iniyordu ama ne yazık ki internetten kopunca indiremedim hala durdurulmuş bir şekilde duruyor. Biraz kararsızdım ama buradaki güzel yorumları görünce kesin kararımı verdim. IMDB puanı yüksek zaten oyunculuğun da iyi olduğunu düşünüyorum. Boleyn kızları dönemini de severim zaten. Umarım hayal kırıklığına uğramam.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Dorne çölünün Prensesi Arianne Martell tarafından kuzgunla gönderildi.

Bu diziyi izleyip bitirdim. Çok başarılı ve kaliteli bir diziydi. İdam sahnelerinde genelde çok üzüldüm. Pislik Henry kimi sevdiysem öldürdü be. Favorim Catherine Howard ve Anne Boleyn’di. İkisinin ölümünde de çok üzüldüm. Şuraya da favori sahnemi atıyorum içinde spoiler var izlemeyen izlemesin.