THE WINDS OF WINTER çıkış tarihi ve yeni kitaplar

Öncelikle ingilizcesi olanlar ve kaynaktan okumak isteyenler için link :

George R.R. Martin (pis şişko diye belirteceğim kalan bölümde sebebini yazıyı okuyunca anlayacaksınız) bugün The Winds of Winter ve yeni çıkacak kitaplar hakkında açıklamalar yaptı :

The Book of Swords (Kılıçların Kitabı) : 10 Ekim tarahinde yayımlanacak ve amazon’dan ön siparişi açılmış, ASOIAF evreni tarihini anlatan kitap. Kitap Pis Şişko tarafından yazılmamış ve düzenlenmemiştir. Fakat içerisinde Pis Şişko tarafından yazılmış hikayede olacak.

Fire And Blood (Ateş ve Kan ): Direk Pis Şişko tarafından yazılacak ve toplam 2 kitaptan oluşacak serinin ilk kitabı. Çıkış tarihi 2018 sonu ya da 2019 yılı başı planlanıyor. Kitap Fatih Aegon ile 3. Aegon arasındaki dönemde geçen tarihi anlatacak. Kitabın büyük kısmı yazıldı. Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targeryan İç Savaşının detayları ve Gizemli Kadın (Bir Prense ve Bir Kraliçe) ve Düzenbazlar (Düzenbaz Prens) hikayelerinin de daha genişletilmişleri olacak.

Fire And Blood Vol.2 (Ateş ve Kan 2. Bölüm) : Büyük kısmı yazılmamış ve çıkmasına daha yıllar olan Fire and Blood serisinin ikinci kitabı. Bu kitap 3. Aegon’dan Robert İsyanına kadar olan dönemi anlatacak. Birkaç yıldan önce yayınlanmayacak.

ve ve ve beklenen kitap

The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) : ASOIAF ya da Game Of Thrones olarak bilinen serinin beklenen sıradaki kitabı bu yıl yayımlanmayacak. Henüz yazılmaya devam ediyor. 2018 yılında yayınlanacak mı? Kim bilir demiş Pis Şişko! Ayrıca dire kendi cümleleri ile : "Hala üstünde çalışıyorum. Hala bitmesine aylarca uzaklıktayım (kaç ay? güzel soru). Bazen iyi bazen kötü günlerim oluyor ve tüm söyleyeceğim bu kadar. Önce Winds of Winter mı gelir yoksa Fire and Blood mu söylemesi çok zor. Fakat 2018 yılında bir tane benim tarafımdan yazılmış Westeros kitabına kavuşacaksınız… belki iki… Hayal edebiilirsiniz.

Adam ana seriyi saldı artık. Hem diziden paraları alıyor cebine koyuyor bir de üstüne yan serileri yazarak parayı cebe atıyor. Seriyi devam ettirmese de oradan gelecek para olduğu için gitmiş diğerlerini yazmış. Cidden pis şişko. Bu Martin’i boykot etmek lazım.

Yazara kızabilirsiniz ama hakaret etmenin anlamı yok.

Martin olmasaydı bu seri,bu dizi ve bu forum olmazdı.

[quote=“arminius, post:3, topic:9342”]
Yazara kızabilirsiniz ama hakaret etmenin anlamı yok.

Martin olmasaydı bu seri,bu dizi ve bu forum olmazdı.
[/quote]Vallahi kapitalizmin köpeği olmuş kendisi. Yaptıkları için tebrikler ama böyle bir adam cidden boykot edilmeli

Bu adamın karakterine tüküreyim ne bu Ana seriyi bitirmeden sürekli yan hikayeler çıkarma? Diziden her Sezon milyonlarca dolar kazanıyor kabul ama gerçekten bu kadar paraya ihtiyacı var mı? Zaten yakında yemek yemekten geberip gidecek bir hali var aç şişkonun verdiği röportajlarda bile sürekli şekerli bir şeyler içiyor 2 dakika boğazını boş bıraksa geberip gidecek galiba.

George Martin’i sevmiyorum çünkü okuyucularına saygısı yok onu geçtim kendi eserine saygısı yok.

çok gereksiz bir yorum. martin seriyi verdi diye heykelini de dikelim mi? Artık her yaptığını kabullenelim mi?
Bir şekilde tepkimi dile getirdim. seni de ilgilendirdiğini düşünmüyorum.

Konu ile ilgili yorum yerine kullanılan kelimeler ile yazılanı başka yere çekenlere ayrıca gıcık olurum. Engellemek diye birşey var iyi ki. anında engelliyorum rahatlıyorum.

Lütfen konu/içerik ile ilgili yorum yapalım

Tesekkürler öncelikle :slight_smile:

Valla ne yalan söyleyeyim, Fire and Blood serisi heyecanlandirdi beni ama The Winds Of Winter yaa… Yeter artik, çiksin su kitap. Yan serileri de çok seviyoruz hepimiz ama bunlar bekleyebilir, ana seri bitsin önce.
Arada “Acaba Martin dizide yapilan degisiklikler, dizinin kitabi geçmesi, popülaritesi yüzünden falan ana seriden sogudu mu?” diye düsünüyorum. Birde dizi çikali Martin’in üzerindeki baski da çogaldi, bunaldi mi acaba adam? Ben kendimden biliyorum çünkü, ben öyleyim, bana yapmam gereken bir sey için baski yaptiklarinda bunalip mümkün oldugunca agirdan alirim, o baski strese de sokar zaten beni :smiley: Martin kesin böyle bir sey yasiyor, 6-7 senedir bir kitabi bitirememis olmasinin baska açiklamasi olamaz çünkü.

Buz ve ateşin şarkısı bitiremeden geberip gidecek ondan korkuyorum. Asıl seriyi bitirdi de yan kitap kaldı .s

Sebebini açıklıyorum:
Şuan kitap hiç olmadığı kadar karışık bir durumda. Euron ayrı, victarion ayrı, dorne ayrı, lannisterler ayrı, aegon ve dany ayrı, kuzeyin çocukları ayrı, vadi ayrı, stannis ayrı, gece nöbetçileri ayrı, ötekiler ayrı durumda ve hepsinin arasında bir savaş var. Bence bu karışıklığı nasıl büyük savaşa getireceğini ve 2 kitaba nasıl sığdıracağını bilmiyor :slight_smile:

Bence koca kıçını kaldırıp yazmaya üşeniyor.

Ben de benzer düşünce içerisindeyim. Sadece tek bir sebep olamaz bence. Çünkü tek bir sebep varsa profesyonel destek alabilecek bir pozisyonda. Birden fazla sebep bazen insanı belirttiğinden daha da içinden çıkılmaz hale sokabiliyor. Birini çözsem diğer var düşüncesi ile üzerindeki baskı da artıyor bence.

Şöyle düşünüyorum :

1. Hikaye çok karmaşıklaştı. Söz verdiği gibi 2 kitaba sığdırmaya çalışıyor ama 2 kitapta bitmeyeceğinin farkında. Yazdıkça konu dağılıyor

2. Dizi sebebi ile serinin artan popülaritesi üzerinde ciddi baskı kurdu. Artık yaptığı işte daha da dikkatli davranıyor. Hem önceki kitaplardan hem senaristlerin yaptığından daha iyi çıkarmaya çalışıyor. Sürenin uzaması ise artı bir baskı. Kötü bir iş çıkarırsa bu kadar beklemenin üzerine, fanlar yazarı canlı canlı gömer

3. İsmini bırakmak istiyor geriye. Derdinin para olduğunu sanmıyorum. Bu sebeple Wild Cards olsun diğer dizi projeleri olsun üzerinde çalışıyor. Adamın çok parada gözü var biri imajı yok açıkçası. Fakat isim yapma, ölümsüz olma aşkı onu diğer projelere de zaman ayırmaya itiyor. Zaten yavaş bir adam. Birkaç proje birden onu iyice yavaşlatıyor.

4. Pek çok yazar ASOIAF evreni ile ilgili yazmaya başladı. Bir nevi Star Wars yolunda gidiyor seri. Genişletilmiş Evren, karakterler, olaylar, hikayeler pek çok yazara fırsat yaratıyor. Bu arada bu MArtin’in ölümsüzlük fikrini beslediği için kendisi de destekliyor. Seri 2 kitap sonra bitmeyecek öncesi, sonrası, paralel zamanı vs dört bir yandan büyüyecek bir bir yola giriyor.

Bence The Winds of winter 2018 de gelse bile çok önemli olmayacak çünkü son kitap için en az 2020 yada daha sonrasını da beklememiz gerekecek. Bu arada dizi çoktan bittiği için serinin sonunu biliyor olacağız. Martin ve senaristler dizi ve kitap aynı sonla bitecek demişlerdi.

En nefret ettiğim Stark’tan en sevdiğim Stark’a dönüşmüştür.Demişsin ki dany’nin ölmeyeceğini nereden biliyorsun George RR Martin’in bir açıklamasına göre seride asla ölmeyecek 5 karakter var ve bunlardan biride dany haberiniz olsun.

[quote=“LyVia, post:9, topic:9323”]
Dany’nin iddiasını neye dayanarak haksız bulduğunu anlayamadım, şu seride Stannis’in Dany’nin veya herhangi bir karakterin taht üzerinde ettiği hak eşittir,elinizde tahtı alacak ve yönetecek kadar güç varsa buyrun taht orda bekliyor. Şimdi sen eğer varisi olamıyor diye saçma diyorsan bu ayrı bir durum. Bundan sonra kesinlikle çocuk sahibi olamayacak diye bir şey yok , bir cadının laflarına ne kadar güvenilir orası ayrı, ayrıca Khal Drogo’yu iyileştirecekti sözde , adam yaşayan ölüye döndü, sonra da bunun böyle olacağını sen de biliyordun diyor. Şahsen bu kadının sözüne güvenileceğine inanmıyorum. Ancak ana mesele şu bana göre Dany daha çocuk sahibi olmaya kalmadan ölebilir, ki bunu çok olası görüyorum.

Çocuk sahibi olamamasının taht iddiasını iyice anlamsızlaştırdığını söylemişsin. Çok ileriyi düşünüyorsun, Dany tahtı alablicek mi? Diyelim aldı, ne kadar hüküm sürecek? O kadar fazla ihtimal var ki. Ayrıca sen Dany’nin kara büyüyle çocuk sahibi olamayacağına inanıyorsun, büyünün bozulamayacağına mı inanamıyorsun ? Seride ejderhalar var, büyü var , Melisandre büyüyle neler yapıyor görüyoruz.

[/quote]Benim görüşüm şöyle arkadaşlar izlediğim videolar ve forumda edindiğim bilgilere dayanarak konuşuyorum arkadaşlar. Evrende milad Fatih aegonun krallığı fethinden başlıyor, ve çok uzun bir süre tahtta targaryen soyundan gelen insanlar oturdu toplayamadım ama demek istediğim kan hakkından dolayı taht bence dany’nin dir Saygılar

Eh be Martin, naptın sen? Kitaba özen göstermesini anlarım ama süreçte başka kitaplar yayınlaması insanın sinirini bozmuyor değil.