The World of Ice and Fire Uygulamasında Yer Alan Bazı Spoiler Bilgiler

Şuan biraz çakırkeyfim(ciddiyim). Ama ciddilik istiyorsan o da olur tabi.

Ciddi olmak gerekirse bizim Aerys hakkında duyduğumuz tek bir şey bir dönem leydileri fahişe yaptığı. Ama bunun sıklığı bilinmediği gibi bir yerde tevbe ettiğini de biliyoruz ayrıca bazı piçler meydana gelmiş olabilir bizim bilmediğimiz sonuçta piçleri önemseyen kimse yok taht hakkı falan verilmiyor onlara :(:(:(:(:(.

Bu hayatta her şey tahtı mı? Mesele o değil, Targ soyu meselesi… Ben o şekilde yaklaştım yani. Lakin olsa bilinirdi bence, adamda iş yok deyip geçeceğiz bu durumda.

Sadece taht hakkı değil soyisim de. Jon ben Stark değilim üüüüüü diye ağlıyordu. Gerçi bir leydiden piç sahibi olsa bilinirdi evet. Aslında haklısın. Ama demek ki ya çok sık yapmamış ya da pek üretken bir abi değilmiş. Ya da ne bileyim belki bizim evrenden farklı işleyen sadece yaşlar değildir. Ama sonuç olarak mesajımdaki ana fikir Aerys ve piçleri değildi. Onlarca Targ geldi geçti bu evrende.

Aegon IV. milyonda bir ihtimali buldu ya, 1000 kişiden biri varg, 1000 vargdan biri yeşilgören .

Adamın O zaman aşağı yukarı milyon tane ÇİPİ olması lazım

Cidden ha… Ama onu bulan ondan ziyade Leydi Blackwood, yani adamda gene bir numara yok, üretim dışında. :smiley:

Tamam ben onu belirttim zaten, Kuzey direndi, yenilmedi. Ama belli ki Cocuklarla yapilan anlasmayi genel olarak baki kilmaya yetmemis bu durum. Kuzey’deki Ilk Insanlar anlasmaya sadik kalmislardir ama diyarin geri kalaninda böyle bir sey söz konusu degil iste.

Arada başka şeyler olmuş olmasın? Gerçi ne olmuş olabilir, afaki de sallayamıyoruz bu konuda. :smiley: Aaa warg kralı meselesi damlayı taşıran nokta olabilir mi?

Uygulamada gördüğüm bir şey içeriğin geçerliliği hakkında şüpheye düşmeme sebep oldu. Nedir o? Ned bölümüne baktığımda Robert kızı görüyor evlenmek istiyor; Ned de babasına diyor ve o da kabul ediyor gibi anlatılmış ama 5. Kitaptan öğreniyoruz ki (Leydi Dustin) tüm bu nişan işi bir üstadın başından çıkıyor.

Bence yeterli değil. Bu şeyden dolayı hemen çöpe atma

Babası başta buna pek niyetli değildir ancak üstat ısrar edince fikir değişikliği yapmış olabilir. Ama tamamen dedi sanki diğerlerinin alakası yok gibi deme. Maester Yandel’e gelince yancı muamelesi yaparken iyi :D. Anlatıcılar her zaman her doğruyu eksiksiz dile getirmeyebiliyorlar. Westeros’da evliliklerde aşktan önce mantık önemlidir. Eğer Rickard tamam da yeğenim Fırtınaburnu tee nerede ben gene bir düşüneyim ama muhtemelen olmaz yani demişse ancak üstat ikna etmişse gene anahtar nokta üstat olmuştur. Ancsk bir evlilikteki %10’luk aşk olayından dolayı her iki kaynağı da gömmeye gerek yok.