The World of Ice and Fire

Rica tsem Kitap serisi formunun altına Buz ve Ateşim Dünya’sı alt formu açabilir misiniz ?

Kitap bir yayınevi tarafından çeviriliyor ve belki bu kitapta anlatılan tarih ile ilgili konular burada açılabilir.

Teşekkürler

Kardeşim bunu özel mesaj olarakta atabilirdin.Saçmaladın iyice. :mad:

@Scream sana ne oluyor ?
mesala senin bu yorumunu bana özel mesaj atabileceğin gibi mi ?

edit : forumun açıklaması : [color=#cacaca][size=x-small][font=‘Open Sans’, sans-serif]Tüm görüş, öneri ve sorunlarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Hangi yayınevi çeviriyor?

@stannisci nin dediğine göre [color=#cacaca][size=small][font=‘Open Sans’, sans-serif]Akılçelen kitaplar

Çıkış tarihi belli mi? Bir de neden Epsilon çevirmiyor?

http://forum.gameofthronestr.com/konu-twoiaf-cevirisi-robert-in-isyani-eklendi.html?pid=341706#pid341706

başlığında arkadaşların belirttiğine göre hızlı bir şekilde çeviri sürecindeymiş. Facebook üzerinden soruları yanıtlıyorlarmış.

Epsilon konusunda fikrim yok, bu kitabın yayım haklarını almayı uygun görmemiş olabilirler.

Ben birkaç sene önce TÜYAP Kitap Fuarı’nda Epsilon görevlisi ile görüştüğümde yayınlanan tüm kitapları çevireceklerini söylemişlerdi. Ya haberleri yok ya da dediğin gibi çevirmek istemediler. Teşekkürler bilgi için, bu haber güzel geldi.

evet arkadaşlar forumdan bir üyenin Akılçelen kitaplar çeviriyor demesi üzerine bende yayın evine mesaj attım.Çeviriyorlarmış,ayrıa çeviriyi hızlandırmaya çalışıyorlarmış ve henüz kitabın ne zaman çıkacağına dair net bir tarih yokmuş.Kitabın içindeki çizimlerde çevrilen kitabın içinde olacakmış.Dilerseniz sizde yayınevinden bilgi almak veya takip etmek için iletişime geçebilirsiniz
[hr]
Bende Epsilon yayınlarından bir hamle beklemiştim çeviriye yönelik ama sanırım çevirmiyorlar.

Bu arada forumda bu kitabında parça parça çevirileri farklı başlıklar altında mevcut.
Tüm bunlar alt forumda toplansa daha sağlıklı bulunup, okunabilir, tartışılabilir.

TWOIAF Çevirisi (ROBERT’IN İSYANI EKLENDİ!!!)

Leng [TWOIAF]

TWOIAF - Türkçe - ‘İsyan’ bölümü eklendi - 163 Sayfa - PDF

Asshai [TWOIAF]

On Bin Gemi (TWOIAF) - Ön Okuma (Türkçe)

Durrandon Hanedanlığı(Güncel-TWOIAF)

Sothoryos [TWOIAF]

Aegon’un Fethi(TWOIAF) - (Ön Okuma) - Çeviri

Günlük TWOIAF Bilgileri

On Bin Gemi (TWOIAF) - (Ön Okuma) - İngilizce

The World of Ice and Fire [Ön Okuma]
http://forum.gameofthronestr.com/konu-the-world-of-ice-and-fire-on-okuma.html?highlight=the+world+of+ice+and+fire

[PDF] The World of Ice and Fire

Buz ve Ateşin Dünyası

Tam olarak anlayamadım bu kitap hangi dönemi anlatıyor? Taht Oyunları’ndan öncesini mi ?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Öyle diyebiliriz.Tarih kitabı gibi bir şey.Eskiden yaşanmış olaylar.Hanedanların tarihini anlatıyor

Kitap tüm ice and gire evrenindeki kültürleri efsaneleri tarihleri ve soyağaçlarını anlatıyor.
Weterosda yaşamış kral olarak ölmüş önemli kişileri de.

Cevirmeni kayip rihtima uye ve orada yazdigina gore cok yavas ilerliyormus. Yani cok yakin bir sure icerisinde cikmayacaktir bosuna umutlanmayin derim :frowning: Akilcelen kitaplari Brandan Sanderson’a verdigi degerden dolayi cok severim ama cevirileri ve yayin süreci gercekten cok yavas ilerleyen bir yayinevi :frowning:

Forumu üstüne yapalım bence. Anca öyle kurtuluruz bu kopya konularından, dikkat çekme çabalarından.

Bu yorumu yazmamın üstünden aylar geçmiş hala bir adım yok kitap için asdfghjkl

Nihayet kitaptan haber geldi.
Çok yakında türkçe çevirisiyle raflarda olacakmış

Hatta kapak bile belli olmuş :slight_smile:

Kitabı ön siparişe çıkarmışlar, hayırlı olsun arkadaşlar. İlgilenenler için link burada.

http://www.arkadas.com.tr/kitap/buz-ve-atesin-dunyasi/9786055069513

64 lira yapmışlar :open_mouth::open_mouth::open_mouth: Olum öğrenciyiz biz lan