Theon Greyjoy Bölümü (Çeviri) - The Winds of Winter

Bekliyoruz…

Euron tecavüzcü değil miydi vict kime tecavüz etmiş :smiley:

Öncelikle bu bölümü türkçeye çevirerek çok büyük hayır kazandın teşekkürler. Normalde ingilizce olarak oapylaşıyor çoğu okuyamıyor bizde sölükle saatlerce uğraşıyoruz. Devamınıda heyecanla bekliyorum :smiley:

Demiradamların savaşta esir aldıkları kadınlara Tuz Karısı deme alışkanlıklarına gönderme yaptım. Şimdi ayıp olmasın diye evliymiş gibi bir ad veriyorlar ama bence tecavüzden çok farklı birşey değil. Sonuçta gerçek eşleri Kaya Karıları. Victarion da ünlü bir savaşçı olduğu için zamanında çok kadını esir aldığını düşünüyorum.

Vic tecavüzü öven birisi kitapta neden bahsediyorsun :smiley:
Ama Euron’un yaptığı çirkinlik yüzünden Vic’i daha çok seviyorum.

Demiradamlardan beklenir euronu sevmem o hareketinden dolayı ama normal birşey demiradalarda herkes tecavüzcü :smiley: Birbirlerinin karılarına tecavüz etmişler çok mu kötü :smiley:

Amcan varsa düşün yani başka bir şey demiyorum.
Tartmadan konuşmayın. Bence dünyadaki en kötü şeylerden birisi kardeşinin, karına tecavüz etmesi.

Tecavüz kesinlikle kötü bir şey ama kardeşinin karısıyla başka bir kadın arasında dağlar kadar fark var.

Sen westerosla gerçek dünyayı bir mi tutuyorsun.Kendini fazla kaptırma orası westeros ve westeros kuralları işler ha gerçek dünya ile karşılaştıracaksan tartışırız

Diğer bölümler ne zaman çevirilecek

Ben Arianne ve Theon (Reek) çıktı diye biliyorum. Arianne’nin muhabbet şöyle bunlar piç kuzenleri falan yolda gidiyor işte Fırtına Topraklarında kamp kuruyorlar Arianne uzuun uzun anlatıyor çevreyi bunun Elia Sand varya piç kuzeni onu bir oğlanla mağarada basıyor :smiley: falan filan bulup okuyayım anlatırım kısaca belki :smiley:

http://itsinthetrees.tumblr.com/post/9110146147/twow-arianne-ii-synopsis
Özeti galiba da Aegon’un aldığı yazıyor Fırtına Burnu’nu. Gerçek mi bu?

Düşündüğüm gibi olmaya başladı.Aegon’un 2. karısı Arianne olabilir.

Arianne’nin PoV’a bakın paylaştım :smiley:

ellerine sağlık :smiley: devamını bekliyorum :smiley: hatta mümkünsen 4. kitabı tamamen çevir at bize :smiley: :smiley: dünyalar benim olur :smiley:

Theon zayıfça kıkırdadı. "Majestelerinin korkması gereken kişi Lord Ramsay."
Stannis bunu duyunca öfkelendi. "Fair Isle’da amcan Victarion ve filosunu alaşağı ettim, baban ilk kez kendini kral ilan ettiğinde. Storm’s End’i Reach kuvvetleri karşısında bir yıl elimde tuttum, ve Dragonstone’u Targaryenlar’dan aldım. Mance Rayder’ı yirmi katım kadar adamı olmasına rağmen duvarda parçalara ayırdım. Söyle bana,hain, Bolton’ın Piçi ne savaşlar kazanmış ki ben ondan korkayım?”

Hahah bunu cevirirken Stannis sevenler bayilacak diye dusunmustum.

Bu arada tatilimden donucem iki gune o zaman ceviriye de devam edecegim. Bir haftaya bu bolumu bitirip forumda yazacagim. Beklettiklerim kusura bakmasin…

Çeviri için çok çok saol ellerin dert görmesin :slight_smile:

Kralsın Stannis

nerede kaldı devamı.gözlerimiz yollarda kaldı :smiley:

Biliyor musun tatilden geldim iki gun sonra arkadaslarla baska bir yere gidicem iki tatil arasinda bitirmeye calisiyorum. Gitmeden yazmaya calisacagim foruma.