Theon Greyjoy Bölümü (Çeviri) - The Winds of Winter

Mantıklı duruyor ama stannisin nefret duygusu besleyip gün gelince arkasından bıçaklamayacağını nerden bilebilirdi robert gibi sadece aşk ve savaşda iyi olan biri??

emek sarf eden arkadaşlara teşekkürler

çevirenin ellerine sağlık. Bu arada o kuzgunlar çok garip değil mi :slight_smile: içimden bir ses Bran var bu işin içinde diyor yada öyle olmasını istiyorum. Çünkü sürekli ağaç ve Theon dediler

yeni bölüm nezaman çıkıcak bi bilgisi olan varmı ?

Çeviren gendry ve phoneix’e teşekkür ederim. Siz bunları 2012 de okumuşsunuz. Ben 2014’te okumama rağmen 6. kitabı nasıl bekleyeceğimi bilmiyorum. :slight_smile:

Ejderha kayası lordu, Westeros’un meşru varisi, bu isimle anılan ilk kral Stannis Baretheon’u ben SUR’a geldiği anda sevmeye başladım. Bu karakter krallığı gerçekten hak ediyor.

Ağaç,Ağaç,Ağaç
Theon,Theon,Theon

Çok iyi ya :slight_smile:

Çevirmen hiç bir zamanlar yabanci metni kökeninden bire bir çevirmez. (Özellikle Romansa). Aslinda böyle kendi özgü çeviriler gayet güzel oluyor. Şebboy konusunda ise gayet Gilly mantiği ile çevirildiği doğrudur. Surun ötesinde baktiğinizda genelde verilen isimler cok soylu isimlerine benzemiyor zaten. Özellikle Craster reyizin cocuğuysan annen (yada kız kardersin) sana anca böyle bir isim takabilir zaten.

Henüz okuyabildim ve Theon’un ölmeyeceğine dair inancım pekişti.

Bran ve Rickon’u öldürmediği ortaya çıkar ve işler düzelir…
Asha onu kaçırır, kurtarır…
Davos yanında Rickon ve Skagoslu bir orduyla çıkagelir, gerçekler ortaya çıkar, kurtulur… Davos Kışyarı Savaşı’na kesin gelecek gibi. 5. kitap ortasında aramızdan ayrıldı ve uzun süredir yok ortada. Rickon’u beraberinde getirince kuzeyliler onun safına geçer. Piç Ramsay ile kahrolası Freyler öldürülür.

Heyecanla bekliyorum yeni kitabı.

Bence Freylerin ve Boltonların sonunu Rickon gelsede gelmesede Manderlyler getirecek.Tahminime göre kışyarının yakınlarında bir Manderly ordusu bekliyor önce Freyleri sonra da Boltonları temizleyecekler.O kadar olaydan sonra Wymanın Rickon gelmedi diye bi köşeye sinmesi saçmalık olur.

çeviri için teşekkürler
theon un yaşaması gerek.bran la bi macerası olcak gibi
Stannis lehine gelişiyor olaylar.Bana kalırsa lord şişko taraf değiştircek.Freyler de kaynar arada.Ramsey piçine ne olur bilmem.Davos elbet çıkar ggelir bi yerlerden.

Şunu belirtmek isterim ki serinin tüm kitaplarını okudum.Ancak bu kışyarı savaşı hakikaten etkileyici olacak.5.Sezonda kışyarı savaşının hazırlığı dahi yok.

Bölüm 2012 yılında çevrilmiş şimdi 2015 oldu hala kitap gelecek

Ayni seyden bende suphelendim winterfellde de buvet agaci “theon” diye fisildamisti ve simdi kuzgunlar.Bran en son kuzgunlara ve agaclara girebiliyordu Theona biseyler anlatmaya calisiyor ama ne?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Inat ediyorum ve ön okumalari okumuyorum… icim icimi yiyor ama yapacak bir sey yok. Kitap tamamen cikmadan okumak haram bana

Bildiğim kadarıyla kitapda hadım edilmemişti :confused:

Önceki kitaplardan SPOİLER!!!

Hatırlarsanız Davos, Manderly ile görüşmeye Beyaz Liman’a gittiğinde onu Freylerin yanında zindana attırıp başka birini soğan şovalyesi diye kandırıyor ve daha sonra Rickon’u bulmaya gönderiyordu.(winterfell de Bolton piçinin elinden kaçıp büvet ağacının üstünde saklanan ve Beyaz Liman’a gelen Theon’un dilsiz yaverinden öğreniyorlar).Davos Rickon’u bulursa Stannisin tarafında olacak Manderly ve daha birçok kuzey lordu.

Bi kaç yerde “artık erkek olmadığı” geçiyor kitapda da hadım edildi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şimdi nolacak Stannis öldü.

Bende çok merak ediyorum. Dizi de bolton piçi tarafından ordusu darmadağın edildi. Kendisi de öldüğünü varsayıyoruz. Nolacak şimdi.

Martin bir karakteri daha harcadı. Stannis demek ki kitapta da yakında ölecek.

Dizi ile kitabı karıştırmayın arkadaşlar. Bunca kuvveti ve desteği olan adam nasıl ölebilir? Ayrıca çevrilen kısımlardan anlayacağınız kadarıyla işler Bolton’lar için hiçte iyi girmiyor. Dizide kazandılar ama kitapta kaybedecekler.