Theon Greyjoy, Gollum mu Kraken mi?

Theon denen arkadaşın başına gelenler ve dönüştüğü şey malum. Ancak bir yandan da en baştan beri devam eden pov karakterlerden birisi. Yani Martin’in sonradan hikayeyi derinleştirmek için eklediği karakterlerinden değil mutlaka önemli bir rolü olacak.

Ama bu rol hangi minvalde olacak? Her ne kadar kendisi Gollum ile özdeşleştirirse de Demirdoğumluların sözü olan bir kere ölen bir daha ölmez ama daha güçlü olarak yeniden dirilir lafını sanırım Euron da dahil olmak üzere Ramsay sağolsun bu arkadaş kadar anlamış olan birisi yoktur. Mistikli bir olayla tekrar güçlü olarak uyanamaz mı?

Mistik olay değilde ben onun ve Aha nın ikisininde serbest kalmasını bekliyorum.
Asha şura nın Theon olmadan yapıldığı için itiraz edebileceğini öğrenmişti. Theon ya yalnız yada Asha ile beraber Demir adalara dönecek ben öyle tahmin ediyorum

Theon kraken olsun kolları birden uzasın Kafası büyüsün, Kaybettiği şeyin yerinden mürekkepler fışkırsın, Bir kaç tane daha kolları olsun, gemi batırsın ,

Mistik bir şekilde? GoT evreninde böyle bir şey bekleme, aşırı kaçar… Başka fantastik serilerde olabilir misal ama burada olmaz.

Burada karakter gelişimleri önemli… Onun da karakteri bir şekilde gelişecek ve kendine düşen rolü oynayacak…

Şimdi Burada mistik lafını biraz daha açayım, öyle solungaçlar çıkarmasını fakan beklemiyorum. Ancak Theon şuanki haliyle büyük bir lider falan olamaz. Öte yandan şeride ölünün dirilmesi gibi şeyler var. Victorian’ın yanmış kolunun daha güçlü şekilde geri döndüğünü de gördük. Yani ölüler dirilebiliyorsa sakatlar da iyileşebilir. Ölen bir daha ölmez ama daha güçlü olarak yeniden doğar sözünden belki Theon’un bu mertebeye erişebilme ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Tabi Brynden’ın kırık bacağı düzeltmenin yolu yok demesi bu tür şeylerin önünün kapatıldığının göstergesi olabilir ama gene de ihtimal veririm.

Theon’un bu seriye katacağı pek birseyinin kaldığını düşünmüyorum. En fazla kışyarını yakmadigini söyleyip savaşın gidişatını değiştirebilir sonrada ölür herhalde

Öbür türlü de büyük lider olamaz, o karakterde biri değil ki… Niye bir karakterin hikayede rolüne değer katmak için illa muazzam bir şey olması gereksin? Theon’un düzelmesi gereken dişleri yahut parmakları falan değil, zihinsel durumu.

Çünkü ortaçağda geçen bir seri. Yani birisi zihinsel olarak ne kadar güçlü olursa olsun diğer yerler eksik olduğu sürece içe yaramıyor. Tabi Maester ya da Demirci falan olmadığı sürece. Zihinsel durum düzelebilir zaten emareleri göstermeye başladı. Jeyne’i kaçırması bile bence büyük ilerleme.

Theon bence ne Gollum, ne de Kraken… O bir Bara-Theon!