Tyrell Hanesi

Aslında Lannisterlar onların ayağına kapandı ama neyse…

Hanenin Baratheon olduğunun farkındasın değil mi? :S

Ejderha Kayası Baratheon’larının da olduğunu ve sevdiğim hanenin bütün üyelerini sevmek zorunda olmadığımın farkındasın değil mi :smile: İçimde Baratheon sevgisi büyüdüğü bir an yapmıştım nedense bir sempatim var o haneye. Stannis’in de fanatiği değilim ama Robert ve Renly’den iyidir. :smiley:

margearynin lakabı kral yokeden olmalı evlendiği herkes ölüyor allah sıradakini kurtarsın

Stark Hanedanını yok olma noktasına getiren birçok kuzeyli lord ve askerin ölümüne sebep olan bu haneyi umarım Stannis yok eder.

Tyrelller ne yaptı Starklara? Karasu’da kaybeden Stannis? Renly’i öldüren Stannis? Renly = Starkların tek umudu. Renly öldü diye karşı tarafın teklifini düşünen Tyrelller? Starklardan gelseydi teklif?? Cat düşünüyor hatta Jeyne’i bulana kadar Marg’a evlilik teklifi etsen olmaz mıydı diye?
Robb ölsün diye ateşe sülük atan Stannis?

Tyrellar Lannisterların tarafına geçince Starklar kazandığı savaşı kaybetti.Gölgeli Vadide 3000 kuzeyliyi öldürdüler.Yani frey ve boltonlar ihanet etmeselerdi bile starklarla savaşacaklardı.Şu an bu haneye düşman olan tek lider Stannis olduğu için Stannis dedim.Herhangi birisi bunları yok etsede olur bana farketmez.

ben bunlarla müttefik olmazdım aşırı açlar belkide cercie bunları durdurmaya çalşarak ilk defa doğru bişey yaptı.

Bence en iyisini yapıyor gibi bu hane. Hem aileden kimseyi kaybetmiyor hem de çok zor bir duruma düşmüyor. Herkesin suyuna gidiyor gibi biraz ama en azından hayatta kalıyor.

@“Velaryon” Aegon’un fethi sırasında krallarına ihanet edip Aegon’a diz çökmeleri ve lord olmalarında ufak bile olsa bir parça onursuzluk yok mu? Ya Margaery’nin bir kral ölünce hemen ötekiyle evlenmesinde? Veyahut Olenna’nın Mor Düğün’de olan rolünde? Bunların hiçbirinde en ufak bir vicdansızlık, namussuzluk ve onursuzluk yok mu? Amacım yeni bir tartışma çıkarmak değil. Sadece Tyrellerin Lannisterlar kadar olmasa da masum olmadıklarını söylemek istedim. Normalde Tyrellerle bir sıkıntım yok. Onlarda Taht Oyunları oynuyorlar dediğin gibi. Ancak her hanenin yanlışları vardır.

Tywin Lannister bu işi tam anlamıyla beceriyo ama… güç elde etmek için başkalarının g…nü yalamıyo… :smiley:

Ben birilerinin bir yerlerini yalamıyorlar fakat @EdrickStark katılıyorım. Tabii her yaptıkları bence de onurlu değil ama tahtı kendi lehlerine döndürmeye çalışıyorlar ve başarıyorlarda hem de dediğim gibi bir zarar görmeden. Evet Aegon’un fethinde yaptıkları da onursuz bir hareketti fakat politik olarak bakarsak büyük 7 aileden biri oldular.

Willas gibi entelektüel bir adama, Garlan gibi sağlam bir şövalye-komutana, Margaery gibi karizmatik bir kraliçeye ve Loras gibi gelecek vaat eden bir şövalyeye sahip hane.

Jaime’nin rolünü çalacak, onun gibi olacak diye uyuz oluyorum Loras’a ama yiğidi öldürüp hakkını vermemek olmaz. Tyrell hanesi altın çağını yaşıyor herhal.

Krallarına ihanet etmediler. Kralları ölmüştü?
Neden bir kadının birden fazla evlilik yapmasına bu kadar karşısınız anlamıyorum, hem Tyrelller kimsenin g*tünü falan yalamadı, Tyrelller’e teklifi gönderen Lannisterlar, Tyrelller de düşmanlarıydı ama dosta çevirmeyi başardılar.

Evet. Tywin tamamiyle masum insanları katletmesi için köpeklerini meydana salıyor. Hiçbir Tyrell böylesine şeytani bir harekette bulunmadı ama gel gör ki hardcore Tywin fanları burda Tyrellleri kötülüyor.

Cersei’yi Willas’a öneren de başkası zaten.

Büyükanne sayesinde ayakta tutulduğuna inandığım hane.Ayrıca Loras’ı sevmeyen bir tek ben miyim ?

Yalnız değilsen ben komple Tyrell sülalesini sevmiyorum bir ihtimal Willas ve Garlan’ın kendisini sevdirme ihtimali var.

Tyrell’ler en sevdiğim birkaç aileden biridir. Ara sıra oraya geçiyorum zaten :smiley:

Senin evin orası değil ama!

Tyreller ben ellemem :S

Arkadaşım niye trolluyorsun ?¿?¿?