Tyrell Hanesi

haytavır tiym ^u^

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Lagertha
iddiayı kaybedince ben:

Aslında normalde de çok sevdiğim bir hane, canımdır. Dorne Hudutları’nın Savunucusu, Menzil Yüksek Mareşali ve geleneksel Güney Muhafızı… Gardenerlar’ın devamıdır aslında ve öyle sanıldığı gibi onun bunun yanaşması bir hane asla değildir. Bazı manevraları öyle görünebilir ama yaşadıkları diyar bunu gerektiriyor ve bu derece yol katetmeleri tesadüf değil. Örneğin Renly olayları, direkt Loras’la bağlantılıydı ve bu uzun yıllara dayanıyor. Renly’nin ölümüyle taraf değiştirmeleri siyasiydi ve Renly’nin öldürülüş şekli, onları Stannis karşıtlarına yakın yapıyor olması da normaldi. Yani ne bekleniyordu ki, gidip teslim olmaları mı? Öyle olsa daha mı çok sevilirdi? Siyasi kararlarda her zaman onur arayamazsınız. Taraf değiştirmeler mantıklıca yapılmamış olabilir, başka seçenek bırakmayadabilir ama o gibi kararların asıl amacı hane değerinin en yükseğe çıkarılmasıdır. Yani kimse Joffrey’nin sarı buklelerine ölmüyor ve sırf Stanniscilik olsun diye nefret edilecek bir hane değil hani. Çiçekli Lannister tabiri çok yersiz ve detaysız yorumdu ve belki, Lannisterlar - Targaryenler vs. ne zaman sinsi deseler Westeros’a bir çiçek daha açıyor. Her merhametsiz olana bir adet…
Veee her mevsimin tatlı yaşandığı verimli topraklar, esas ilgilendiğim konu bu. Sonbaharın sarısı ve ilk baharın yeşilini almışlar armalarında… Güçlenerek büyüyecek…

Margaery, hanedanın “gülü” bildiğin. Favori kraliçe adayımdır çoğu gibi. Cersei ve Dany’den daha somut ve işe yarayan adımlar atabileceğine inanıyorum. Gözü dönmüş kraliçelerden uzak durmanızı öneriyorum, oyunuzu domates, patates, karnabahara verin yeter artık halkın karnı doysun… Ve Catelyn gibi bende Robb ile çok yakıştırmıştım. Olurdu lan, ah :confused:

Büyükanne, Lannisterlar’a ava giden avlanır dersi vermiştir. Abartılmış Tywin Lannister’ın arkasından iş çevirmeyen kalmış mıdır ki; Redwyne onu pazara yollar be :dd Kendisiyle evlendirilmek istenen Targaryen olan bir beyi reddetmiştir…

Garlan, adam gibi adam. Ne diyor Martelllar? “Eğilmedik, bükülmedik, kırılmadık…” Aa işte bu adam tek başına eğilmez, bükülmez, kırılmazdır!! Aksini iddia eden R’hllor seviyordur :stuck_out_tongue: Sözlerini söylemişken bu arada Güneş Mızrak da ayağını denk alsın :ppppp

Loras, sizene lan! Anlayamazsınız…

[Bonus] Renly, Robb hayattaydı… Robb’la ittifak kurma olasılığı bile çok heyecan vericiydi. İkisi de haketmedi, ikisi de arkadan bıçaklandı, ikisinin de karşısına adam gibi geçecek cesareti bulamadılar! Robb ve Renly’e Joffrey muamelesi yapan yorumlarınızı da ekmek banarak yiyerim… :3

GRRM bu haneyi ben nefret edeyim diye yaratmış olmalı. :confused:

Lannister Hanesi’nden farkı olmayan bir hane. Margaery’i iyi kullanıyorlar. Gerçi Margaery’de kendi planlarında başarılı. Kraliçe olmayı başarabilecek karakterde. Zafere giden yolda hiçbir şeyden geri durmuyor, tam bir makyevelist. :frowning: Aegon çıksa gelse Kral Şehri’ne bu sefer de onun kraliçesi olsun isterim. Olenna oldukça kaybetmezler, Margaery’de büyükkanesinin izinde :cool:

stannis kardeşini öldürdüğü gün bu savaşı kaybetti. neden mi? herkes bu işin arkasında stannis’in olduğunu biliyordu. Renly’ninki normal bir ölüm değildi ve Tyrell hanesi sadece güç için değil bu haince suikast için duydukları öfkeden dolayı da yani hem güç hem de intikam için Lannisterların tarafına geçtiler. Bence bu yaptıkları gayet normaldi. Ben onların açısından bakıyorum da hiç saçma değil yaptıkları. Özellikle Loras’ın gözünden bakınca gayet normal öfke duyması. Eğer stannis ve renly meydanda mücadele edip de renly orada ölseydi bence Tyrellar bu kadar ani bir kararla Lannisterlarla ittifak kurmazdı, daha fazla düşünüp öyle karar verirdi. Ama böyle bir suikast öfkeyi doğurdu ve ani bir kararla geçiş yapıldı Lannisterlara. Ben asıl renly ölünce stannis’in tarafına geçenlerin çok çapsız olduklarını düşünüyorum. demek ki samimi değillermiş. işte bu yüzden kuzey daha delikanlı geliyor bana.

Tyrell hanesi ölümün kimden olduğunu bilmiyordu.
4. Kitapta Loras hala Brienne’ın yaptığına inanıyordu.

Yani amaç intikam değil ki anlamsız gereksiz bir kral için hem de kan bağı olmayan biri için intikam beslemesi ağır saçma olurdu. Amaç güç.

Tyrell Hanesi değil ama loras intikam isteyebilir :d

Tyrell hanesi, Renly’nin Stannis suretindeki büyülü bir gölge tarafından öldürüldüğünü bilmiyordu elbette. Genel olarak Brienne sorumlu tutuldu. Düşünceleri Brienne’nin, Stannis veyahut diğer krallardan biri tarafından ayarlanıp Renly’i öldürmeye gönderildiği olabilir. Tyrell hanesi, Renly’e bir kraliçe ve büyük bir ordu vermişti, kralların savaşında net bir taraf olmuştu. Renly öldükten sonra bu savaştan bertaraf olmak o kadar da kolay değil. Bir taraf seçmeleri gerekiyordu artık. Çünkü Renly’i seçip diğer krallara karşı geldiklerinde hepsinin tepkisini çektiler savaşı kim kazanırsa kazansın Tyrell hanesi bundan kötü etkilenecekti. Büyük orduları ve siyasi güçleriyle olaya tekrar dahil olarak verecekleri bu destekle kazanan tarafı belirlemeye çalışmak en mantıklısıydı. Tabi ki olanlardan sonra Stannis’in tarafına geçmek imkansızdı. Renly, Stannis ile yapacağı savaşın arifesinde öldüğünde bu suikastin en büyük şüphelisi konumuna geldi Stannis. Robb desen iyi savaş veriyordu ama siyasi olarak hep kaybediyordu. Demir tahta oturan ve Stannis’in bir sonraki durağı olan Joffrey Baratheon’un yanına gitmek yine ve yine en mantıklısıydı. Elbette bundan sonraki yaptıkları her şey kendilerini güvende tutmak ve güç sahibi olmak içindi. Fakat Lannisterların yanına elde edebilecekleri güç, Renly’nin kral olduğu zaman sahibi olacakları gücün yanında oldukça sönük kalıyor. Loras’ın ise burada kendi duyguları sebebiyle kişisel bir intikam isteği var elbette.

Kastettiğim buydu. Yoksa gidip Tarth’a savaş açarlardı. Tarth neden böyle bir şey yapsın? yapmaz, onlar da biliyordu. Olayı stannis’e bağlamak zor değil, kaldı ki karasu savaşı’nın seyrini değiştiren şey de tywin, loras ve tyrell ordusunun gelişiydi. Stannis bu vesileyle kardeşini boş yere öldürdüğünü görmüş oldu, hatta öldürmemiş olsaydı lannisterın tyrell yardımı alması gibi bir şey olmayacaktı ve belki de stannis karasu’da bir ihtimal kazanabilirdi bile. melisandre bunu da gördü mü acaba o ateşlerde? yine kızdım ya, iki kardeşi de felakete sürüklüyor bu kadın.

son olarak ortada petyr gibi bir arabulucu vardı, o ittifak petyr sayesinde de oldu bir bakıma.

Stannis, Karasu’ya gitmeden önce Renly ile karşı karşıya gelmişti. Renly’i öldürtmeseydi büyük bir ihtimalle orada Renly’e yenilirdi ve Karasu’ya gelemezdi.

Renly’den önce Kralın Şehri’ne yönelmeliydi. Tahtta hak iddia ediyorsa tahtta oturanla problemi var demektir. Tahtta Joff oturuyor, gidip Renly’le karşılaşmak niye? Sonuç değişmedi gerçi, ikisi de onun zararınaydı.

Bin asklerle Kl’i mi alacaktı? Hahahahaha
Renly’nin askerim dediği adamlar aslında Stannisin adamları. Adamları çaldı. Tahtta hak iddiası ise en saçmasından. Ayrıca Robertın çocuklarına da suikast süzenlemeye çalışan Renly idi. Abisinin bildiği çocuklara.
“İyi bir kral edasıyla” çıktı ve öldürüldü.

Stannisin serideki en mantıklı hareketidir Renly suikasti. En mantıklısı diyorum. Kalleşçe ama çok mantıklı.

Adamları çaldı mı? Vazo mu bu adamlar? Kendi özgür iradesiyle Renly için savaşmaya gidiyor Lordlar ve adamları. Çeşitli menfaatleri de olabilir ama sonuçta hangi sebeple olursa olsun Renly’i sevmiş adamlar, Renly de kendini onlara sevdirmiş. Ben burada bir hırsızlık göremiyorum. Stannis fanları artık şu haneler ille de stannis’in hizmetinde olmalıdır gibi noktalara takılmamalı. Fırtına Burnu olsun Yüksekbahçe olsun, Renly’i tercih etmiş, kendi iradeleridir. Stannis de kaptırmasaydı. Ben sizin lordunuzum demekle olmuyor demek ki, o birlik beraberlik ve uğruna savaşma güdüsünü yaratman lazım adamda. Daenerys’a bak, ufacık kıza anne dedi adamlar, Renly’e bak muhafızlığı için mücadele ediyordu şovalyeler. Robb da insanları etrafında toplamasını bildi. Lider olmak, insanları davana inandırmak, sempati toplamak gerekir. Paralı askerlerle nereye kadar? 13 yaşında kız biliyor bunu.

Sevdiğim bir hane özellikle Garlan’ın hastasıyım umarım ileride hane üyelerinin povları çıkarda haneyi daha iyi tanırız özellikle Willas’ı çok merak ediyorum umarım söyledikleri gibi biri çıkar Harrold için çok iyi şeyler söylüyorlardı ama Sansa’nın Twow povunda anladık ne b.k olduğunu

Bakire kız karşılığında ordularını kiraya veren çıkarcı menfaatçi bir hane.

Her üyesi ayrı derecede ilginç bir hane favorim.

Dizide çat çut harcamaktan çekinmiyor senaristler

Willas ve Garlan hanenin geleceği olur

Ya merak ettiğim bir şey var. Bu Menzil’deki çoğu hanedanın soyu Gardener Hanesi’ne dayanır. Peki bunlardan hangisi aslında Tyrell’ler yerine Menzil Azam Lordu olmalı kan hakkı olarak? Belli mi bu hane?

Florent Hanesi mi?

Florent’lerin sesi daha çok çıkıyor, birde sanırım kız akıp vermeler daha fazla ama menzildeki büyük hanelerin neredeyse hepsinin kurucusu Garth Yeşilel @Kavalalı Prensi

@“Kavalalı Prensi” Menzil krallarıyla aralarında kan bağı olduğu için aslında Yüksek Bahçe’de Florentlerin hakkı daha fazladır ama işgalci Aegon Tyrellere vermiştir.

#kullaniciadidegisikligigerigelsin

Dorne çölünün Prensesi Arianne Martell tarafından kuzgunla gönderildi.