Tyrell Hanesi

12.000 asker mi? En fazla 5.000 asker çıkar o Ramsay ve Skagostan. Ancak dağ klanlarıyla 12.000 olabilir.

Lannister ordularının asıl sayısı 47.000 fakat paralı askerler ve Kevan Lannister’in savaş devam ederken yeni oluşturduğu ordu ile birlikte 60.000 kişi olması gerekiyor.

Haklısın Dağ Klanlarını yazmayı unutmuşum :slight_smile:

[quote=“Daeron, post:20, topic:98”]

Ben Beş Kralın Savaşı’nın başlangıcında olan orduları söyledim. Ayrıca 10.000 götürdüğünü sanmıyorum. Yeşil Çatal savaşında Lannisterlar ezici bir zafer almıştı Starklara karşı.
[/quote]zaten dediği 10.000 batı topraklarındaki zaferde öldürülmüştü. roose demişti bizden her adama 5 lannister öldü diye. Bence Lannisterların başta 60.000 falandı ama Fısıltılı Orman(Kitapta Kamplar Savaşı) savşında 5.000-10.000 falan gitmiştir. Yinede fazla.

hayır o savaş değildi o. Batı topraklarında Öküzağzı savaşında bunlar oldu. Jamie Fısıltılı ormanda yakalandı

rodrik cassel mi üstat luwin şey demişti. her kuzeyli 5 güneyliye mi eşit öyle bişey demişti galiba.

Fakat şöyle bir durum varki, Tyrelller Lannisterlar’a katıldı. Şu an yaklaşık 130.000-140.000 civarında olması lazım.

yani rakamlardan konuşursak eğer lysa katılmazsa starkların işi bitti

hala söylüyorum Starkları çok sevsem de bundan daha iyi bi konuma 1-2 sezon gelemezler.

bana da öyle geliyo

arkadaş lar benim kafa biraz karıştı rakamlar dan ben soruyu ynele mek istedim neden starklar dan bu kadar korkuluyor denilenlere göre sayıları çoook az diğer hanelere göre

teşekkürler

Bkz. Hitlerin Rusyaya saldırması ama kışın gelmesi yüzünden yenilmesi.

gıcık olduğum hanelere yeni eklenen hanedir :slight_smile:

Kimin kafasında taç var ise onların yanında saf tutan bir aile :slight_smile:

İleride Lannisterlara çok büyük bela olucak bir hane.Kızları Margaery’i potansiyel bir kral adayıyla evlendirip tahta yarı Tyrell birisini oturtmak istiyorlar.Ayrıca bu hane 5.kitabın sonuna kadar gelmiş en iyi durumda ki hane fakat şu an başlarında uğraşmaları gereken bir kaç önemli sorun var.Hanenin lordu olan Mace’in şapşallığı Olenna ve torunu Margaery’nin çevirdiği entrikaları gizlemek için çok uygun bir yol.Bu hane halk tarafından çok seviliyor bunun nedeni aç halkı beslemeleridir tuttukları bölge yüzünden Westeros’un yiyecek ambarıdır diyebiliriz.Ayrıca Westeros’un en iyi 2 şövalyesi bu haneden çıkmıştır ve yine en büyük ve en az zarar görmüş ordu Tyrellerdedir.

Tyrell Hanesi resmi hoşuma gitti ekledim.

Üsttekiler: Willas Tyrell, Garlan Tyrell, Loras Tyrell, Margaery Tyrell
Alttakiler: Olenna Tyrell, Mace Tyrell, Alerie Hightower(Tyrell)

Alayı .ppne bunların

Herkes bunları önceden kahya oldukları için hor görüyor D;

Hane’m…!!! <3

Tyreller hanesi yerine Tyrell hanesi daha orijinal olmaz mı?

aslında 15000 kadar adamı olabilir kuzeyde locke+dustin+ryswell+reed+dağ klanları ayrıca manderly bolton gibi aileler bütün ordularını göndermediği ve lannisterların oluşturduğu gibi yeşil oğlanlardan bir ordu kurarlarsa daha bile fazla olabilir