Tyrell Hanesi

Hala büyük bir askeri güç var.Kuzey gibi büyük ve engebeli bir arazide asker toplamak çok zor ve vakit alabilirdi.Robb Stark Nehir topraklarında çatışmalar başladığı için hızlı hareket etti.ve tüm gücünü toplamadı ayrıca kuzeyin nüfus olarak en yoğun 2 bölgesi olan Beyaz Liman(Manderly) ve Barrowtown(Dustin) güçlerinin büyük bölümünü geride tuttu

Bence güçlü bir hanediir Tyrellar.High Garden hem zengin hem de güçlü bir mekan.Atlarını iyi besliyorlar,halkını iyi besliyorlar.Askerlerini de iyi besliyorlar.Bence Savaşa yön veren haneydi 2. sezonda

Westeros’ta rakipsiz Tyrell hanedanı. Duygusal bakmayın :S

Kesinlikle Lannisterlar ile beraber en nefret ettiğim hane. İleride Stannis ile yüzleşmelerini 4 gözle bekliyorum.

Willas. Gralan hariç tüm tyrellerin ölmesini istiyorum. willas’ta yaşayabilir fakat diğerleri ölmeli.

Çekemeyenler anten taksın :stuck_out_tongue:

evlat biz kuzeyde anten kullanmayız :smiley:

Sadece Manderly’lerin 12-15.000 kadarlık bir orduları olduğuna inanılıyor.

Şimdi sen Kralların Çarpışması zamanında geçen durumla ondan 3 sene sonrasında geçen şuanki 6.kitap zamanını mukayese etmekle yanılgıya düşüyorsun.

[spoiler]Bana göre Manderly’ler Frey’ler ve Bolton’ların şuanda toplamından çok daha güçlü bir orduya sahipler. Robb öldürüldüğünden bu yana yani 3 seneye yakındır Hornwood’dan gelen mülteciler ve paralı askerlerle kendilerini geliştirdiler. Ayrıca yeni yetiştirdikleri askerler de var ve unutma ki Kuzey bölgesinin en zengin, Beyaz Liman’ın etrafındaki hakimiyet alanlarıyla birlikte en geniş ve en büyük ticari limanına sahip hanesi Manderly’ler. 50 gemilik herkesten sakladıkları filoları da cabası ki şu an King’s Landing’in dahi filosundan eser kalmamış sadece Redwyne’ler Euron Greyjoy’a karşı kafa tutabiliyor bu da çok önemli. Kendisine bağlı onlarca küçük lord ve yüzlerce şövalye olduğu da bilinmekte.

Ayrıca hakimiyet alanının bu kadar geniş ve böylesi ticari önemde bir alanda da nüfusun ne kadar çok olabileceğini belkide 100.000den fazla insan yaşayabileceğini düşününce 14-15000lik bi ordu çok gözükmemeli derim.[/spoiler]

Burası spoiler konusu değil.Mesajlarımıza dikkat edelim lütfen,spoiler veriyorsunuz.

Evet Karasu Savaşı 299Al’de gerçekleşti.Bizim konuştuğumuz asker sayıları 300+AL tarihlerinde ben sadece Beyaz Limanı’ın gücünden bahsediyorum.Bunlara Locke Woolfield Dulkadın Gözcüsü Flintleri Skagos Klanları eklendiğinde ciddi bir askeri rakam ulaşırız.Beyaz Limanda 30gemilik bir filo vardı.Kuzey Koylarındaki diğer gemilerle 50gemi gayet mümkün tabi.Fakat ben Beyaz Limanın max5000askeri olduğuna inanıyorum.Sen bu orduya Hornwood Locke gibi haneleride katıyorsun.12000asker salt Manderly gücü olamaz.Hornwood Locke Woolfield ve Flintlerde Starklara bağlı büyük hanedanlardı.

Yok tabi ben öyle yaptım Wyman Manderly’in emrine bağlı kuvvet olarak 15.000 demek istedim yoksa onun için sellsword larda olacak ona bakarsan onlarda Manderly’in saf askeri sayılmaz sonuçta

Wyman’ın emrinde 12000asker olması normal olur.Zaten bende böyle düşünüyordum.Beyaz Liman:5000asker Locke:1000 asker Woolfield:1000 asker Dul Kadın Gözcüsü Flintleri:1000 asker Skagos Klanları:1000 asker 9000asker rahat ediyor.Savunmasız Dehşet Kalesinin düşmesi için 5000asker bile yeter.

Aynen katılıyorum sana artık rahat edebiliriz bence çünkü 5 kitaptır Starkların başlarına gelen türlü işkenceler ölümler son iki kitapta zaferlere dönüşecektir.

Jojen Reed ne demiş “Kurtlar geri dönecek.” :smiley:

aynen öylee

Westerostaki büyük hanedanların tahmini akeri gücünü söyleyebilirnisiniz

Burdan bilgi alabilirsin ama dikkat başlık spoiler içeriyor.

Serinin son durumunda mı genel olarak mı ?

Genel olaraksa ;

Stark : 25 - 30.000
Arryn : En az 25 - 30.000
Tully : 25.000 civarı
Greyjoy : 20.000 ( + / - )
Lannister : 40.000 civarı sanırım.
Tyrell : 50.000 ila 100.000 arasında değişiyor. Kimisi 50 diyor kimisi 80.
Martell : 20.000
Baratheon 25.000

benim bildiğim bu şekilde.

Bilgi için teşekkürler