Tyrell Hanesi

Dorne’da Dorne’lulardan; Vadi’de Arryn’lerden başka kimse pek bi ekşın yapamaz zaten. Aynı şekilde hele de kış gelmişken Stark’lar ve diğer kuzey hanelerinden başka her ordu daha dezavantajlı konumda olacaktır kuzeyde.

O nedenle güçlerinin abartıldığını farklı coğrafyalarda etkinlik gösteremeyeceklerine dayandırarak iddia etmen doğru değil bence. Bana göre Tyrell’ler ne olursa olsun en büyük orduya sahip ve bu nedenle de en müttefik olunası hanedir Westeros’taki.

Ordudaki asker sayısının hiçbirşey olduğunu öğretmedi mi size bu seri? :confused:

2.Sezon 6.bölümde Petry Baelish ve Tywin Lannister arasında geçen konuşmada Tyreller’in Stark ve Lannisterlardan sonra en büyük orduya sahip hane olduğu söyleniyordu, yani neymiş en büyük orduya sahip değillermiş. Ha büyük orduya sahip olunca ne oluyor ki? Dandirik orduları 500 kişinn savunduğu bir kaleyi bile alamadı.

Lannister iktidarı yıkıldığında bu hanede ektiğini biçip hesap verecektir.

@Darkness07 TV bizi ilgilendirmiyor. Kitapta gün gibi ortada durum. Hem ben öyle bir şey izlediğimi hatırlamıyorum. Yanlış bilgi edinmişsin.

#direnyüksekbahçe

Ne yanlış bilgisi yav? 2.sezonu yaz geldiği için tekrardan izledim aç 6.bölümünü inanmıyorsan… Yalan borcum yok sana.

@Darkness07 Yanlış biliyorsun. TV = Kitap değil.
Tyrell ordusu >>>

Diziyi asla esas alarak argüman geliştirme derim. 500 kişinin savunduğu kale derken Storm’s End’i kastediyorsun sanırım Stannis ve silah arkadaşları müdafaa halindelerdi ve sayıca çok azlardı evet. Fakat aynı kitap varken diziyi esas alman gibi yine kitaptaki tasvirler varken bilgisayar oyunlarındaki gibi düşündün sanırım Storm’s End’in ne kadar alınması zor bir kale olduğunu hiç sayarak. Neyse istediği gibi düşünebilir herkes.

Diziden örnek verdim sonuçta dizide kitapa göre çekiliyor kitapların bir kısmınıda okudum yeterli bilgiye sahibim. Bir kale ne kadar sağlam olursa olsun nerdeyse 50 kat fazlalığa vuracak kadar asker farkı olmasına rağmen o kaleyi alamıyosan kendine güçlü hane demeyeceksin.

Dizi kitaba göre çekilse de HBO kablolu bir kanal olduğundan ve yeterli bütçe olmadığından her mekan, her karakter, her ekşın gösterilemiyor maalesef. O nedenle sen bir şeyler iddia edeceksen kitaplara göre etmelisin demiştim.

Ayrıca hala Tyrell’lerin güçsüz olduğuna inanmış ve o fikrini savunmak için savunuyor gibisin saygı duyarım fakat doğru olmadığını da bilmeni isterim Harrenhal’un eski hali, Eyrie, Storm’s End efsanevi kalelerden. Hatta öyle ki yanlış hatırlamıyorsam bi keresinde Storm’s End için halk arasında kalenin duvarlarının büyülerle korunduğu gibi efsanelerin dolaştığı belirtilmişti GRRM tarafından. O yüzden diyorum kitapları esas al diye.

Kale ordudan güçlü olabilir. Fakat bu biz orduların gücünü tartışırken Tyrell hanesinin ordusunun diğer ordulardan daha güçlü olduğu gibi bi kıyaslamayı yanlışlamaz. Bilmem anlatabildim mi.

Tyrell ordusu tam güç orda değildi. Diğer yarısı Rhaegar’daydı.
Ayrıca Fırtına Burnu bir büyük hanedanın makamı, Kışyarı bile 500 adamla direnir diyordu Ned, aynı hesap. Savunmasız olmadıkça veya teslim olunmadan alınabilecek azam lordlarına ait bir kale olduğunu zannetmiyorum.

Olay ordunun sayısından çok nasıl bir strateji izlendiği biraz da. Hiçbir şey bilmez biri komutansa, o ordunun isterse karşıdakinin on katı olsun kazanması zor olacaktır bence.

Tyrelllere ısınamadım pek. Sanırım benim için hiçbir anlamları yok demek daha iyi. Yani ölseler üzülmem, kazansalar sevinmem gibi bir şey. Bir tek Olenna’ya helal lan dediğim oldu başka da yok.

Ben de bu haneye karşı sıcak hisler besleyemiyorum. Nefret etmiyorum ama çok itici ve sevimsiz bir hane olarak geliyorlar gözüme. Ve fazla çıkarcılar. Bakalım önümüzdeki kitaplarda nasıl bir strateji izleyecekler kimin tarafında yer alacaklar…

Hiç sevmediğim hanelerden biri. Başlarında koca kaseli bir amca var. :smiley:

Sürekli yalakalık yapan bir hane bu kim güçlüyse ona yanaşıyor Madem o kadar güçlüler neden kendileri başa çıkmıyolar ki biyerleri mi yemiyor :smiley:

taht ta bir hakkı olmadığı için taht ta çıkamaz, yada ben tek siz hepiniz der ve her haneyi yıkacak gücü olursa anca ozaman diğer hane liderlerini diz çöktürür ki, öyle bir gücüde yok hiç bir hanenin. adamlarda ne yapsın en güçlü hane olarak tahta oturamıyorsak da en azından torunumuz otursun diye çalışıyorlar

Starklar ve Targaryenlerden sonra en çok sevdiğim hane.

Hiç sevmiyorum bu haneyi kim güçlüyse ona yanaşıyolar.

+1

Son derece itici bir hane. Hiç bir şey hissetmiyorum bunlara karşı.