Tyrell Hanesi

Menzil Hightower’in olmaliydi…

Tahta oturan hanenin kırıntılarından beslenen onur,haysiyet ve kişilikten yoksun yalaka bir aile.Targaryenlerden bile berbat itici bir hane.

Yalan konuşma.

Joffreyin tahtta Tyrellar sayesinde kaldığını düşünüyorum. Birincisi Tyrellar Karasu Savaşında çok büyük bir orduyla yardıma geldiler gelmeselerdi belki o savaşı Stannis kazanabilirdi. İkincisi şehirde açlık çok fazlaydı Tyrellar yardıma gelmeseydi şehirde daha büyük isyanlar çıkabilirdi.

Bu haneyi kadınlar yönetmiyor mu ? Mace Tyrell gibi kötü bir komutan var başlarında.Ama Tyrelller olmasa Stannis Kralın şehrini işgal etmiş,Joff’la Cerseri’nin kafasını kapıya asmış olurdu heralde.

Olenna margeary loras başlı başına taşıyor haneyi zaten

Bu aile mace tyrell gibi başarısız biri lider diye böyle yancı pozisyonunda.Willas geçseydi başa çok daha değişik olabilirdi en az tywin kadar akıllı bence willas çok okuyor.Sonra ailede erkek nüfusta var iyi komutan olabilecek.Genç kızlarda var stratejik evlilik için.

garlan reyiz’i keşke daha fazla göreiblseydik.ve bence de willas daha iyi yönetici olurdu mace’e göre.

willas ve tyrion çok benziyorlar birbirlerine…
garlan ve jaime’yi de benzetebiliriz.acaba ikisi turnuvada kapışsaydı nolurdu?

Diken Kraliçesi hariç hanenin her üyesine gıcığım var açıkçası. Ama Diken Kraliçesi seride en sevdiğim karakterlerden biri.

Gülü seven dikenine katlanır !!1

Daha önce Lannisterlar ile ittifak kurdukları için, Tyrelllar kumarı yanlış yere oynuyorlar bence, demiştim.

Şimdi Yüce Rahip Cersei’i tutukladı. Gerekçesi, diyarı kanatan yalanlar söylemek ve zina yapmak. Cersei bunların bazılarını itiraf etti. Yargılama veya dövüşle yargılama bittiğinde, Cersei suçlu bulunursa Tommen kral değil piç ünvanı alacak ve Tyrelllarin kraliçe ünvanı da düşecek deniyor…

O zaman Cersei suçlu bulunsun Tommen krallıktan alınsın diyar iyice karışsınn oleyyyy :biggrin:
O zaman Stannis gerçek kral mı ilan edilir?

Yorum açısından öyle olması gerekiyor ama gerçeğe dönüşmesi öyle kolay değil tabi çünkü:

Kevan Lannister da öldü, Yüce Rahip hemen 2. hamlesini yapması gerek. Cersei, sessizleşmesine rağmen potansiyel bir kaçık sonuçta ve tutuklanmasının ardından Tommen’ın yanında…
Yani tüm bunlar ve sorun 6. kitaba kaldı.

Evet haklısın bakalım kitapta neler olacak

Cersei %100 masum bulanacak… Yoksa sıra Stannis’e geçer, ki R’hllor için kırmızı şeytan diyor Yüce Serçe…

Aynen ben de öyle :smiley: bir tek onu seviyorum diğerlerinin canı cehenneme

diken kraliçesi iyidir de garlan tyrell de iyidir gençler…

sözleri bu olsun.malum seven çatır çatır gitti =)

Topraklarında yaşamaktan en keyif alınacak hane gibi görünüyor Tyrell hanesi benim gözüme. Lannisterlar da çok zengin, hatta bunlardan daha zengin, ama paraya ve güce sahip olmak keyif almayı da beraberinde getirmiyor. Tyrell topraklarında 7/24 zevk ve sefa eğlenceleri varmış gibi geliyor bana :wink: tam Bronn ve Tyrion’a göre bir yer. Ayrıca üyeleri de benim okuduğum yere kadar çok büyük bir ahlaksızlığın ve katliamın bir parçası olmadılar, politika yapan birkaç adamı hariç tutuyorum. Özellikle Diken Kraliçesi ve Loras çok eğlenceli tipler. Ver bunlara krallığı, huzur refah ne ararsan gel keyfim gel, böyle bir izlenim veriyorlar. en azından şimdilik. ama margaery var ki o nedir öyle yahu, bu kız kraliçe olmak için daenerys tahta çıksa onunla da evlenmek ister. şaka bir yana margaery de çok tatlı, cersei’ye dokundurmalarında devleşiyor hatun.

Alay ettim felan amma harbi güçlenerek büyüdüler. Demir taht bir nevi onların elinde.