Tyrell Hanesi

7/24 zevk ve sefa mı? ne alakası var. İyi ki Loras ve Renly izlediniz yani dizide.
Tyrell ve Baratheon arazileri çok hoşuma gidiyor, her mevsimin tatlı yaşandığı verimli topraklar, fan çalışmaları falan çok iyi oluyor, sonbahar sarısı ve yeşil… Hanelerinde Garlan Tyrell, Olenna Redwyne gibi karakterleri barındırırlar. Ve umarım Lannisterları yenerek, “ava giden avlanır” dersi verirler :smile:

Willas ve Olenna yeter bu Tyrelllara.
kitapta görürüz inşallah Willas’ı.Favori üçlümün içinde hiç görmememiş olsak da.
Hane olarak çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz.Menzil’in azam lordu olan hanenin yaverliğinden Menzil azam lordluğuna :slight_smile:

[quote=“rhollor, post:142, topic:98”]Menzil’in azam lordu olan hanenin yaverliğinden Menzil azam lordluğuna :slight_smile:
[/quote]
Fatih Aegona yaptıkları iyilik karşılıksız kalmadı tabi. :slight_smile:

Endy damlar şimdi gshdha

7/24 zevk ve sefa sözünü ben söylemiştim, ancak Loras’ı kastetmemiştim ki. Margaery bir konuşmalarında Sansa’ya bahsediyordu Yüksekbahçe’de yapılan eğlencelerden, her mevsimde farklı konseptte bir festival, ya da festival tadında farklı farklı eğlencelerin tertip edildiğini anlatıyordu. Sizin de söylediğiniz gibi iklim itibariyle de çok verimli ve huzur ve dinginlik veren araziler üzerine kurulu bir yer. O anlamda söylemiştim zevk ve sefayı. Loras’ı niye kastedeyim ya :redface:

Fatih Aegona yaptıkları iyilik karşılıksız kalmadı tabi. :slight_smile:

Endy damlar şimdi gshdha
[/quote]

Ama Gardener Hanesi’ni de unutmayalım. 4000 kahraman asker savunmasız, canlı canlı yanarak can verdi, soyları tükendi =(

Garlan ve Willas olmasa sevilmeyecek hane.
Ha bi de Olenna vardır, fena değildir.

Bu hane tek başına neredeyse bütün haneleri yenebilecek seviyede. Tek seferde 100000’e yakın adam çıkartıyorlar ama lordları hiçbir şey yapamıyor.

hightower effect!!

Çok garip bir aile.Olenna gibi çok zeki ve sinsi bir cadı,Mace gibi şişman beceriksiz bir komutan,Loras ve Garlan gibi yiğit şövalyeler ve Margaery gibi zehirli bir çiçek çıkıyor haneden.Her tür insan var.

Sör Dontos bunları çiçekli Lannisterlar olarak tanımlamıştır.Güç,makam mevki açlığı olarak çok doğru ancak hükmetme ve yönetme konularında aslanlarla aşık atamazlar.

Tyrion demişti: "genç kurtun 2 yılda kazandığı savaşları Mace hayatı boyunca yakalıyamadı"
Margaery ve Olenada çok iyi iş var. Dikenli gül ikiside. Mezilin en büyük avantajı kalabalık nufüs ve savaşta yetenekli becerikli komutanlar. Randyll Tarly gibi Westerosta “yenilgisiz tek komutan” gibi.

Aklıma gelmişti bu olay. Teyze fazla sakindi. Ayrıca Sansa’ya Joffrey hakkında soru sorduğunda öldürtmek için neden arıyor gibiydi.

Beş para etmez bir hane.Kadınlarını ve güçlü ordusunu pazarlayıp mevki menfaat peşinde koşturan onursuzlar grubu.

“Ashfooooooord!!!”

Bu haneyi adam eden iki kişi var.
1.Olenna Zekası sayesinde bu haneyi ayakta tutuyor.
2.Garlan Hanenin gurur kaynağı,onur abidesi ve hanedeki en güçlü kişi…

Güçlünün gücüne güç katmak için var bu hane.

Zaten diziye ek yapılan videolarda Tyrell hanedanı Robert’ın isyanı diye bir video vardı Margaery (Natalie Dormer<3) seslendiriyordu şuna benzer bir şey söylemişti “Bazıları bize sonradan görme diyor ama Targaryen fethinde Stark’lar ve Lannister’lar diz çökerken Tyrell hanesi çiçek açtı” daha sonradan sahip oldukları her şeyi Targaryen’lara borçlu olduklarını ve Robert’ın fethinden sonra bile onlara bağlı olduklarını söylemişlerdi. Hep akıllıca hareket eden ama bunun yanında Lannister’lar gibi insanları sırtından vurmayan bir hanedan bu yüzden gerçekten Tyrell hanesini seviyorum favori hanem Martell ama ikinci sırada geliyorlar diyebilirim Natalie Dormer’ın dizide Margaery’yi oynaması da belki biraz araştırmaya teşvik etmiş olabilir :slight_smile:

aşırı tehlikeliler.sözleri güçlenerek büyür ve haklılar fırsat bulsalar herşeyini alırlar.ama iyi adamlar var mı var garlan ve wilas onlar gibi değil.lakin margaery ve olenna tehdit mace sadece bir maşa

[font=Trebuchet MS]olenna sansaya jofferynin düğününde ne dedi? bir adamı kendi düğününde öldürmek çok acımasızca demişti…

olenna yalancının teki hem o zehirledi hemde masumu oynuyor

Büyük haneler arasında en nefret ettiğim bu hane. İlk Renly’ye yanaşıyorlar sonra da Joffrey’e. Kolay yoldan krallık kazanmak resmen adamların yaptığı. Baktılar Renly diye bir salak var, otorite boşluğu var hemen konalım tahta. Oh ne ala memleket! Olenna dışında tek düzgün adam yok içlerinde. Randyll Tarly, Redwyne’lar var diye kendilerini bir halt sanıyorlar. Stannis, Aegon ya da Dany farketmez birinin şunlara dünyanın kaç bucak olduğunu göstermesini dört gözle bekliyorum.