Tyrion Lannister

Dizide ve kitapta en çok sevdiğim 2. karakter :smiley: Tam bir Lannister

adam yarım ama on numara beş yıldız adam haklının arkasında ve çok iyi laf sokuyor (:

Zeka ve cesaret abidesi.Lannister hanesini bitirecek son darbeyi kesin bu vuracaktır.Casterly Kayasını alıp yatağında bir ihtiyar olarak ölmelidir.

ilk sezonun başlarında ortalarda amaçsızça dolaşıp hanesinin parasını fahişelere yediren aşağılık biri olarak boy gösterse de daha sonraları zekası ve liderlik özelliğiyle kalbimde taht kurmuş kişilik. Peter Dicklage’in de karakterde önemli bir yeri var tabiy ki. Küçük boyu haricinde tamamen kusursuz bir kişilik. Kitabı okurken de en zevk alarak okuduğum bölümler hep Tyrion’a ait…

Onu özel kılan biraz da küçük olması.Yaşadığı zorluklara iyi göğüs geriyor Halfman :slight_smile:

jon snow, robert baratheon, robb stark ve bran stark tarafından sevilen tek lannister…

en zeki karakter diyebilirim

Bu adam serideki tüm karakterleri gömmeden ölmez. O kadar kurnaz ve sinsi. Eline geçen fırsatları da değerlendiriyor. Herkesten çok yaşar

Penny’nin babası olabileceğine dair bir teori var. İyice abarttılar artık :smiley:

Hangi Penny? :stuck_out_tongue:

Başka Penny var mı ki :smiley:

Hajajdnaha ben de diyorum ne diyo bu. :smiley:

Ya :open_mouth: Penny’e çok üzülüyordum ama ya :s

Aynen Penny’nin durumu çok sıkıntı. Hayat onun gibi biri için çok sert.
Teori çok saçma ama :smiley:

Serinn en baba karakteridir.

Daenerys taraftarı olsam da henüz hayata dair öğrenmesi ve tecrübe etmesi gereken çok şey olduğu için bu küçük kızı şimdilik bir kenara bırakıyorum.

Tyrion ciddi bir şekilde bilgelik ile şeytanlığın(cin fikirli olmak manasında) buluştuğu nadir roman karakterlerinden. Dizide de hakkıyla yazılıp çizilmiş.

Edebiyat aleminde zeki denlince bu karakterin adı verilmeli. Bu kadar net. Kendisine acil bir helal süt emmiş kız diliyorum. Bir de (laf yine buraya geldi) Dany’nin Kral Eli olsa tadından yenmez ama çok uçtum herhalde.

Tokat-Erbaa’lı olma ihtimalın var mı :smiley:

Birden aklıma Buhran abiyi getirdin :smiley:

Yok be abi, ne Tokat’ı…
Penny’e üzülüyordum :smile:

Hani em kısa zamanda ekliyordun :smiley:

Ay zaten 5. kitabı herkes okudu,ne gerek var çevirmeye şimdi asdfssfs

Bİ ÖLEMEDİ !!!