Tyrion ve Tysha

Zeka küpü cücemiz Tyrion’in bildiginiz uzere Tysha isimli bir sevdigi vardi ve kitapta kizin ölümü hakkında kesin bir son duymadık. Şuan bulunduğu yer ise Tywin lannisterin söylediği üzere "fahişeler nereye giderse oraya"dir. Sizce tywin ve tysha yeniden karşılaşır mı, karşılaşırlarsa nolur?

Tyrion’un karısının Kim Olduğu Hakkında

Tyrion küçük aslanını kükretir, gerisi malum :smiley:

Tysha Braavosta bir kerhanede fahişelik yapmaktadır. İlişkiye girdiği herkesle önce evlenir. May aydia

Balıkçının Karısından bahsediyorsun değil mi? O kadının genç olgun bir kızı vardı sanırım bence o Tysha olamaz.

Aslında yıllar tutuyor. Olmaması için bir sebep değil çocuk. Belki de Tyrion’dandır. :stuck_out_tongue:

Edit: olgundan kastın ne? Tam hatırlamıyorum kızın yaşını.

Baktım Vikiden 14 yaşında diyor.
Tyrion Tysha ile evlendiğinde Tysha kaç yaşındaydı acaba ? Çünkü şuan max 30 yaşındadır bence Tysha. Bilemiyorum bazıları da Sailor’s Wife dediği için Gerion’un karısı diyorlar Tysha’ya. :slight_smile:

13 yaşındaymış Tyrion kız da 12 ya da 13 olmalı

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Bkz: Denizcinin Karısı

Yaa şimdi yorumlara bakıyorumda kitaptan çoğu şeyi unutmuşum :(((

Tysha Tyrionla ile evlendiğinde yaşı 12-13 ise, yaşı müsait 14 yaşındaki bir kızı olmasına.

@“Emilio Toland” Bütün müşterileriyle evleniyor dediğinde trol sanmıştım.

Bence olabilir. Kadın o kadar olaydan sonra fahişe olmaya karar vermiştir.

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Hiç dikkat etmemiştim.

Hiç aklıma gelmedi ha… Bu olay sonrası Westeros’da kalmayı sürdürmek istemez ama Özgür Şehir ötesi de fazla uzak kaçacağından, dahası fahişeler de ünlü burada…Fahişe olmaya karar verirsen Braavos vs. gayet uygun bir yer, hatta Tywin göndermiştir kızı; Tyrion peşine takılmasın diye… Buraya gelmiş olması ve yaşadığı travma sonrası bu şekilde bir ilişki yaşıyor olması pekala mümkün.

Kızının tarifi var mı? Yok herhalde, hatırlamıyorum çünkü.

Yazık, kız ne hale gelmiş o zaman. :smiley: Bence karşılaşırlar sonunda ama olan oldu, bir şey düzelmeyecektir aralarında.

Denizcinin Karısının yanlış hatırlamıyorsam Lanna diye bir kızı vardı (ya da buna benzer bir şey) Lanna ve Lannister çok benzemiyor mu sizce de belki Tyrion a ithafen koymuştur adını

Yalnız o olay anlatılınca herkes default olarak kızın Tyrion’u gerçekten sevdiğini düşünüyor ancak Tywin’in iddia ettiği gibi Lannister titri almak için evlenmiş olma olasılığı da yüksek.

Jaime, durumu itiraf ederken; “Babam, altın için dedi. O alt tabakadan bir kızdı, sen Casterly Kayası’ndan bir Lannister. Kızın bütün istediği altındı, bu durum onu bir fahişeden farksız yapıyordu, yani… yani yalan olmayacaktı, tam bir yalan… ve babam, senin sert bir derse ihtiyacın olduğunu söyledi. O dersten bir şeyler öğreneceğini ve bana sonradan teşekkür edeceğini…” dedi… Elbet bu, Tywin ve Jaime’nin bakış açısı, yine de evet; kız, gerçekten de sevmemiş olabilir.

Yine de Tyrion için derin bir yara oldu, kızı bulmak istiyor ama ne yapacağını o da bilmiyor muhtemelen. Yani özür mü dileyecek? Gel aşk yuvamıza geri mi dönelim, diyecek? :smiley:

Yani.

Aslında bulunması zor değil az dedektiflikle. Kızın ailesi soruşturulur, sonra o zaman görevli olan askerler vs.

Ama bence kız biliyordur. Çünkü ne bileyim eğer tecavüz olsa bağırır yapmayın der kıllandırır falan.

Öncesinde kızı tehdit etmişlerdir, bana bak sana böyle bir şey yapacağız ama ağlamak yok. Eğer yaparsan . ellerini ayaklarını keseriz…

Sn. Symmachus
Lütfen girilerinizde bulunan şiddet içeren ve seksist imalarınızı kendinize saklayınız. Tekrarlanması durumda moderatörlere rapor edeceğim.

Doğrusu yetkili olmadığınız sürece sizi alakadar etmez. Eğer rahatsız olduysanız moderatöre şikayet edebilirsiniz tabi.