Umber Hanesi

Yerleşkesi: Son Yurt

Yerleşkeleri en kuzeyde ve Duvar’ın hemen güneyindeki Son Yurt’tur. Toprakları Ayıbalığı Körfezi’nden Kral Yolu’nun doğu kısmına kadar uzanır.

Lord Greatjon Umber
Smalljon Umber, en büyük oğlu
Mors “Karga Yemi”, Greatjon’un amcası ve Hother’ın kardeşi
Hother “Fahişe Afeti”, Greatjon’un amcası ve Mors’un kardeşi

En sevdiğim kuzey hanelerindendir kendileri.Keşke haklarında daha çok şey bilebilsek.

8.Bölümde Robb’un kurdu tarafından iki parmağı koparılınca “şeriatın kestiği parmak acımaz” misali gülüp destek vereceğini söylediğinde sevmiştim bu haneyi. :smiley:

Bu parmaklarda bir şey var arkadaş.
Stannis Davos’un parmaklarını keser Davos Stannis’e bağlanır Robb Lord Umber’ın parmağını koparır Lord Umber Robb’a bağlanır ne hikmetse :smiley:

bu arada irijon 2.sezonda yoktu niye acaba 3.sezonda olacakmı ??? gerçi evet olucaktır kzııl düğün hadisesinde yakalanıyodu birinden duyduğum kadarıylada sarhoş ve silahsız haliyle 8 kişiyi yatırıyomuş :smiley: helal olsun stannise sadakat yemini edecekmiş

inşallah ölmüyodur sevdiğim bir karakter

Robb’un sancakbeylerini mecbur esir aldılar aksi taktirde haneler Freyler’e savaş açar.

Starklardan sonra en sevdiğim hanedir.İri Jon sağolsun :smiley:

Aslında bence salaklık edip birçok Kuzeyli Lordu katlettiler Jon salondan katliam başlamadan çıktıgı için paçayı kurtardı.hala esir ve Jaime Lannister’ın emriyle King’s Landig’e götürülüyor umarım serinin diğer kitaplarında İri Jon’la ilgili daha çok şey okuruz.

Jon Umber serbest bırakılmadı mı Boltonlara sadık kalması karşılığında?

sadıklar ve cesurlar

İri Jon’u, Merhum Kral Robert’a çok benzetiyorum ben. Cesur, savaşçı, sadık, çok içen… ^^

Kızıl Düğün’de Küçük Jon ölmüş, İri Jon esir alınmıştı değil mi ? Çok hatırlamıyorum tam olarak ne olmuştu acaba ^^

Freyler üstüne saldırmış, Freylerden birinin kulağını ısırarak koparmıştı. Büyük adam kendileri.

Forumda haneler arasında Umber olsaydı keşke ^^

Robb kendisini iri Jön malını gazıyla kral ilan etti yanı starklar gibi EMBESILLER. Umarım stannısle starkları unuturlar inşallah

Abi sen ne kafadasın ya

LA BU STARKLAR SANA NE ETTİ !!!

Stark’lara en sadık ailelerdendir… Kuzeyliler hatta Özgür halk bile Kuzeylileri sever sadece Sur inşaa edildiği için nefret edilmiştir… :slight_smile:

Boltonlardan nefret ettikleri ve onları karşı bir şeyler planladıkları bariz savaşçı hane.

En sevdiğim karakterlerden biri Jon UMBER. 6. sezonda umarım Jon Umber’ı da tekrar görürüz.