Unutulmaz replikler/diyaloglar

BAZINGA!!
The Big Bang Theory

imzamda da var:D sdfghsdfgd

-Hristiyanlar bu şehri ele geçirdiklerinde içindeki her müslümanı katletmiştiler.
+Ben o adamlar değilim. Ben Selahaddin’im, Selahaddin.

Cennetin Krallığı

“Ben deli değilim. Yalnızca herkesten bir adım öndeyim.” - Joker (The Dark Knight)
“Ben kaosun elçisiyim. Kaos adildir.” -Joker (The Dark Knight)

2 epic

vay be Rebekah:D

EFFY :frowning:

‘‘Fuck the gods.’’
’‘Fucking Gaul.’’ -Agron (Spartacus)

"evet, evet. Son bir kez tokmakelmiğferin borusu derinden çalınıcak. “Yeah” İşte omuz omuza kılıç çekeceğimiz an."
Yüzüklerin Efendisi Theoden

“Artık insafsız olan. Yıkım için, Gazap için, Kızıl bir şafağa”
-Theoden

+“Bir elfle yanyana savaşırken öleceğimi düşünmez.”
-“Bir dostla ölmeye ne dersin?”
+"Evet. Bak bu olabilir."
Legolas ve Gimli

"Onu sizin için taşıyamam bay Frodo. Fakat sizi taşıyabilirim."
Sam-LOTR’deki-

"Eomer. Sen adamlarınla sol yanı al. Gamling sen ortaya doğru kralın sancağını izle. Grimbol suru geçince adamlarınla sağ yana git. Gidin gidin ve karanlıktan korkmayan. Uyanın. Uyanın Theoden’nin süvarileri. Mızrak kırılıcak, kalkan parçalanacak. Savaş günü, kan günü. Güneş doğmadann. Sürün hadi. Sürün. Sürün hadi. Sürün düşmanın kökünü kazımak için. Ölüm. Ölüm. Ölüm. Biniciler ilerii."
Gelmiş geçmiş en iyi film, savaş konuşması.

"Şimdi gözlerinizi kapatın. bir küçük kız düşünün. bakkala gidiyor. bakkala giderken iki adam kamyonetiyle yaklaşıyor, kızı kaçırıp kamyonete atıyorlar. sonra ormana götürüyorlar. teker teker üstüne çıkıyorlar. kızın masumiyetini çaldıkları gibi, rahhmini yırtıp doğurma yeteneğini de çalıyorlar. işleri bitince üstüne bira şişeleri atıyorlar. bedeninde yara açıyorlar. sonra sıra onu asmaya geliyor. bir ipi ilmek yapıp onu ağaca asıyorlar. kız boşlukta çırpınıyor. en sonunda dal onu taşıyamıyor ve kız yere düşüyor. sonra bu iki adam kızı alıp köprüden nehre atıyorlar. 10 metreden düşen kızın acı çeken yaralı bedeni sürükleniyor. şimdi bu kızı gözlerinizin önüne getirmenizi istiyorum. getirdiniz mi bu kızı gözlerinizin önüne…

şimdi de bu kızın bir beyaz olduğunu düşünün."

Jake Brigance-Öldürme zamanı

İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim. 1970’lerin siyah beyaz çatışması üzerine çok iyi bir film.

IMDB Click

Albay Kilgore: Smell that? You smell that?
Yüzbaşı Lance: What?
Kilgore: Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed, for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn’t find one of ‘em, not one stinkin’ dink body. The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like victory

Biraz Türkçeleştirirsek ;

Albay : Kokuyu alıyor musun? Kokuyu alıyor musun?
Yüzbaşı : Ne ?
Albay : Napalm, evlat. Dünyada başka hiçbir şey böyle kokmaz. Bir keresinde bir tepeyi 12 saat boyunca bombalamıştık, herşey son erdiğinde, oraya gittim. Bir tane bile pis kokan bir ceset bulamadık. Koku, bilirsin. Şu benzin kokusu. Tüm tepede kokuyordu. Zafer gibi.

Izzie <3 <3 <3

” Birinin senden ayrılmasının en kötü yanı nedir biliyor musun? Ayrıldığın kişileri ne kadar az düşündüğünü hatırlaman ve onların seni ne kadar az düşündüklerini farketmen. biliyorsun, onların acı içinde olduklarını düşünmek istersin ama onlar “hey, gittiğin için memnunum” der gibidirler. ” (Jesse/ Before Sunrise)

” Ben aşkı yalnız olmayı bilmeyen iki kişi için bir tür kaçış yolu olarak görüyorum… Komik… İnsanlar hep aşkın tamamen bencillikten uzak olduğundan söz ederler… Ama düşünürsen, bundan daha bencilce birşey olamaz…Feminizmin erkekler tarafından daha çok aylaklık yapabilmeleri için icat edilmiş olduğuna dair korkunç, paranoyakça bir düşüncem var… ‘Kadın aklını özgürleştir,bedenini özgürleştir, benimle yat…’ İstediğim kadar yattığım sürece hepimiz özgür ve mutluyuz… “ (Celine/Before Sunrise)

Travis Bickle: “I got some bad ideas in my head.”
-Taxi Driver

[color=#FF4500]Tonight’s the night. -Dexter

Bizi yaralarsanız kanamaz mıyız?
Bizi gıdıklarsanız gülmez miyiz?
Bizi zehirlerseniz ölmez miyiz?
Ve bize karşı yanlış davranırsanız,
intikam almaz mıyız?

-Piyanist

"Çayın kalabalıkla arası iyidir. Kahve yalnızlık ister."
Leyla ile Mecnun.

Bilirsin fırsatlar Fransa bisiklet turuna benzer; onu çok beklersin ama çabuk geçer. Doğru zaman gelince tereddüt etmeden çitin üzerinden atlamalısın.
-Kristal adam, Amelie

“Mit (der) Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.” “Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır.” Haneke/White Ribbon

Efsanevi bir sahnedir. (Schindler’in Listesi)

That’s power, Amon… That, is power…

http://www.youtube.com/watch?v=K5lQA3bipHc

ne düşündüğünü kimse bilmesin. -Michael Corleone

• The Godfather III