Unutulmaz replikler/diyaloglar

-Kaşığı eğmeyi deneme.Bu imkansızdır.Gerçeği anlamaya çalış.
-Gerçek nedir?
-Kaşık falan yok. Eğilen sadece sensin.

Matrix

Çık dışarı çııkkkk :))

“Rest in pieces.” The Expendables 2

özellikle son yıllarda spartacus ün de etkisiyle çokca duymaya başladığım bir replik; '‘kill them all’'
ayrıca halkımız üzerindede şöyle bir etkisi de var:smile:

Beni beni Bihter’ini

Öleceksin maegi! Ama senden önce öldürülmesi gereken başka bir maegi var.

-Evini bulabilecek misin?
-Şimdi bana gidiyorum diye sana geldiysem eğer ben, sana gidersem eve giderim ben.

Behzat Ç.

Barney: Biraz konuşabilir miyiz?
Robin: Tabii
B: Aramız çok tuhaflaştı ve böyle olmasını istemiyorum.
R: Ben de öyle.
B: Şunu söylemek istiyorum. Vazgeçtim. Artık endişelenmene gerek yok.
R: Nasıl yani?
B: Seni elde etmeye çalışmaktan vazgeçtim. Artık yapamayacağım. Bunu anlamam bu kadar uzun sürdüğü için özür dilerim ama söz veriyorum artık kendimi aptal yerine koymayacağım.
R: Barney, kendini aptal yerine koyduğun falan yok.
B: Gerek yok, gerek yok. İyi olalım istiyorum. Şimdi şöyle yapacağız. İki içki alıp geleceğim ve bardaki kızın meme uçlarının boyutuyla rengini tahmin edeceğim. Büyük ve siyah meme uçları. Sen iğreneceksin ama yine de biraz güleceksin. Sonra işteki "sürtük Patrice"le ilgili komik bir hikaye anlatacaksın. Ama ikimiz de şöyle demeyeceğiz: “Nasıl gidiyor?” veya “Seni görmek ne güzel!”. Çünkü seni görmek her zaman güzel olacak zaten.

‘‘Herkes ölür,ama herkes gerçekten yaşamaz.’’

Braveheart

Bakın, bu çocuk hayatı boyunca itilip kakılmış. Kenar mahallede doğmuş, dokuz yaşındayken annesi ölmüş. Bir buçuk yıl ıslah evinde kalmış, bu arada babası da kalpazanlıktan hapisteymiş. Bu hayata pek iyi bir başlangıç sayılmaz. Tamam, o saldırgan, sinirli bir çocuk. Hep öyle olmak zorundaydı. Peki sebebini biliyor musunuz? Çünkü her gün bir başkası onu tekmeledi, her gün. 18 yıl sefalet içinde yaşadı. Sanırım ona birkaç kelime de olsa borçluyuz. -12 Öfkeli Adam, Juri 8

Kadınlar tecavüze uğradıklarında ”imdat” diye bağırmamalılar ”yangın” diye bağırmalılar.”imdat” diye bağırırlarsa kimse gitmez ama ”yangın” diye bağırırlarsa herkes gider.

O değil de dizimizin son bölümünde Oberyn ile Cersei arasındaki geçen Myrcella muhabbeti çok manidar ve anlamlıydı.

O: Dorne’da küçük kızları üzmeyiz biz.
C: Dünyanın her yerinde küçük kızları üzerler.

http://www.youtube.com/watch?v=GleOJagpmpE

‘‘Dünyanın en mutlu adamı aynaya baktığında sadece kendini görür,tıpkı olduğu gibi.’’

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Crixus: Shall we begin

Orada dört yüz milyar yıldız var. Sadece bizim galaksimizde. Eğer bunların milyonda birinin gezegenleri olsa ve eğer bunların milyonda birinde hayat olsa ve bunların milyonda birinde düşünsel hayat olsa orada milyonlarca uygarlık olur. Eğer yoksa korkunç bir yer israfı demektir.