Unutulmaz replikler/diyaloglar

Vader olması için o siyah makineye ihtiyacı yok yahu :smiley: Karanlık güçlerin etkisindeydi Anakin o sahnede :confused: Vader’dı yani. Tapınağı içindekilerle beraber yok etmişti. Karanlık tarafı baskındı.

-merhaba ben Ali G. yeni neslin sex silahı

• Ali G.

Evet bi ustteki mesajimla kendimle celistim zaten :))

battlefront 2 de 501. lejyondan adamlar olarak tapınağı basıyorsun lord vaderın önderliğinde daldık diyordu klonlar

Ya nerede âyân olur sadakatim, burada da değilse?Burası, Nûmenorlu İnsanların şehri.
Ne baht ki onun güzelliğine feda ederim hayatımı… onun hatırasına, onun hikmetine. (faramir)

castro: "aranızda iyi bir ekonomist var mıdır?“
Koca salonda bir tek Che’nin eli havadadır. Fidel bunun üzerinde Che ye
"senin ekonomiden anladığını bilmiyordum"
der. Che yanıtı ise"ben senin: aranızda iyi bir komünist var mı? dediğini sanmıştım…”

“Senin silahında mermi ters dönmüş evlat dikkat et kendini vurmayasın. delikanlı adaö yol yordam bilir. raconda sığınanları teslim etmek gibi birşey varmıdır ? duydun mu hiç ?” ( 1:20 den sonra )

" ben polise gittim beyler başkomiserin yüzündeki çaresiz ifadeyi gördüm. "

çok efsanedir benim için. şener şen oyunculuğunu konuşturmuş kabadayı filminde

Aralık’ın anlam ve önemi :stuck_out_tongue:

“Gençler yok oluyor,yaşlılar kalıyor.Bu kadar yaşamak,soyumun sonunu görmek içinmiş”

-Théoden

LOTR: Two Towers

Kisilerin en ufagi bile gelecegin akisini degistirebilir (galadriel)

-Aynı cenk hikayelerindeki gibi Bay Frodo,yani ciddi hikayeler gibi.Tehlike ve karanlık içinde olanlardan.Bazen kendi sonunu bile bilmek istemessin ya,hani nasıl iyi olacak diye inanamassın.Bu kadar kötülük olduktan sonra dünya nasıl eski haline dönecek? Ama sonuç olarak,bu geçici bir şey…Bu gölge yani.Karanlık bile bitmeli.Yeni bir gün doğacak.Güneş çıktığında,daha da parlak olacak.Bunlar hiç unutamadığımız,anlamlı şeyler.Bunları anlamayacak kadar küçük olduğumuzda bile.Ama Bay Frodo,galiba ben anlıyorum.Artık biliyorum.O hikayelerdeki insanlarında dönme şansları vardı ama dönmediler işte.Tutundukları bir şey oldukları için,daima yollarına devam ettiler.

+Peki biz neye tutunuyoruz Sam?

-Dünyada hala iyilik olduğuna Bay Frodo,bu uğurda savaşılacağına…

Mutluluk her zaman vardır, en karanlık anlarınızda bile. Yeter ki ışığı açmayı unutmayın
-Albus Dumbledore

[/url][/img]

…ve ben böylesine büyük bir aşkı asla bulamayacağıma inanmaya başlamıştım gün geçtikçe; Çünkü büyük şehir alternatiflerle doluydu! Artık cep telefonları vardı, internet vardı. Bu değilse öbürüydü artık! ve buna herkes öylesine inanmıştı ki gerçekten birini bulmak yerine, o diğerinin peşinde koşmaya başlamıştı.

Binlerce kez öpülmüş dudaklar öpmüştüm. ha bu arada yanlış anlamayın birinin hayatında ilk olmak değil istediğim ama tek olmak tek! bunu istemek en doğal hakkım öyle değil mi? dokunduğum her el bir başkasınınkini tuttuğunu düşlüyordu, birilerinin yerine konuluyordum. Gözlerimin içine bakılarak yalanlar söyleniyordu. Nasılsa içimi bilemez diye… işte bu kadardı hikâye. aşk yoktu ölmüştü. ruhuna el fatiha! ucuz cep mesajlarına dönmüştü en güzel cümleler. deniz bitmişti. ama yine de kurtarılmayı bekliyordu herkes. kurtulmaya çalışmak değiştirmek değil; kurtarılmak!

İnsanlara dokunmanın acı vermeyeceği bir dünya bulmayı istiyorum. Bazen bir ormanda yürüdüğümü hayal ediyorum ve o ormanın bittiği yerde daha önce hiç keşfedilmemiş bir ülkenin var olduğunu ve orada huzur bulacağımı düşünüyorum. ve insanlara dokunmanın güzel olabileceği bir ülke. Artık söylenmemiş hiçbir şey, çıkılmamış hiçbir yol kalmadı dünyada. Böyle bir yer de yok biliyorum. Biliyorum ama olduğuna inanmak istiyorum ve ben, ben yürümek istiyorum. Hiç durmadan yürümek.[i] Bir kurtarıcıya inanmak yerine herkesin kendine inandığı bir dünyaya yürümek.[/i

Kabuslar Evi Serisi - 11: Onlara Dokunmak.

And now my watch begins…

[attachment=475] tek kelimeyle harikaydı
Ve Tabiki Matrix’den: Agent Smith: Mr.Andersen?

“Dıdıdıt dıdıt dıdıdıt dıııt dıdıdıt dıdııt dıdıdıdıt dıığıtt” -Hattu Baba

Göreceksiniz yüzbaşım; İttihatçılar Turancılık gayretiyle hem Rusya hemde İngiltere ile savaşa girse Allah göstermesin bu devletin parçalandığına şahit olacağız.33 sene devletim ve milletim için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hâkimim Allah, bunu muhakeme edecek ise Resulullah’tır. Bu memleketi nasıl bulduysam öyle teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Allah’ın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki düşmanlarım bütün hizmetime kara çarşaf örmek istediler ve muvaffak da oldular.

Filistin’i satın almak isteyen Yahudileri kapımdan kovduğum için Allah’a şükrediyorum.

Defol ey sefil!(Yahudiler İçin Toprak Satın Almak İsteyen Emanuel Karasoya’ya Cevabı)

Biz bu sahalardan çekilelim, emin olun ki buralar daimi karışık ve iğtişaş (özü kaybettirilmek istenen) sahalar haline gelecektir.

Beni evhamlı sanıyorlardı hayır! Ben sadece gafil değildim, o kadar.

Kırk yıl şu devletlerin birbirine düşmesini bekledim. Onlar birbirlerine düştü, şimdi ben tahtta değilim.

Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor!

Düşmanın kurtuluş reçetesi öldürmek içindir.

Esaretin bir çeşidi de borçlandırmadır.

Millet birbirini kırıp geçireceğine bırakın beni öldürsün.

Savaş yalnız sınırlarda olmaz. Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir. Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi, yenilgi kaderdir.

Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.

Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!(Filistin’in kendilerine satılması karşılığında Osmanlı’nın bütün borçlarını tasfiye etmeyi taahhüt eden Yahudilerin önderi Theodore Herzl’a.)

İcabı halinde donanmayı kaybetmemek için canımı vermeye hazırım.

Ha kendi evlatlarım, ha millet farkı yoktur.

Ben Bizans İmparatoru Konstantin’den daha az haysiyetli değilim. Biraderim hazretlerine (V. Mehmet Reşat) bağlılığımı arzediniz. İstanbul’dan çıkmam! Kendisinin de çıkmamasını atalarımızın şerefi adına istirham ederim!(Çanakkale Savaşı sırasında her ihtimale karşı saltanatı Eskişehir’e taşımaya hazırlanan ve Abdülhamit’i İstanbul’da bırakmayıp yanında götürmek isteyen Sultan V. Mehmet Reşat’a, Başmabeyinci Tevfik Paşa aracılığıyla gönderdiği cevap.)
Sultan Abdülhamid Han hazretleri

-ne dersin italyan hükümeti büyük alicenaplığını takınarak senin hayatını bağışlarsa hayatının geri kalan yıllarını huzur ve barış içinde geçireceğine söz verebilir misin?
-vallahi sizler memleketimden çekip gidinceye kadar seninle ve senin güruhunla savaşmaktan bir an bile vazgeçmeyeceğim. bu uğurda ölümse akıbet, hoş geldi sefa geldi…ve insanını kalbindekini bilen cenab-ı hakk’a yemin ederim ki şu anda ellerim bağlı olmasaydı bu yaşlı ve bitkin halimle bile, çıplak ellerimle seninle boğuşmakta bir an bile tereddüt etmezdim.
Ömer Muhtar

“Kimde Mordor ve Isengard ordularına karşı koyacak güç var? Sauron’la Saruman’a, iki kulenin birleşmesinin kudretine kim dayanır?”

-Saruman

“Bana ne yapamayacağımı söyleme”

-John Locke (lost)

+Uyanın Theoden’in süvarileri! Kötülükler kapımızda:Ateş ve katliam! Mızrak savrulacak,kalkan parçalanacak.Kılıç günü geldi,kızıl gün geldi daha güneş doğmadan!
Sürün atlarınızı,sürün! Haydi Gondor’a!

Carl Nerede
The walking dead