Üyelerin Birbiri İle İletişimi Hakkında

Merhaba sevgili yönetim üyeleri ve forumdaşlarım. Son zamanlarda birkaç başlıkta gördüğüm ve dikkatimi çeken bir problemi belirtmek istedim, eğer haddimse.

Birbirimizin konularına attığımız yorumlar inanılmaz üzücü. Her konuyu beğenmek zorunda değiliz, ya da her teori bizim mantığımıza uymayabilir. Fakat bunu birbirimizi kırarak, birbirimizi rencide ederek paylaşmak yerine, pencereyi kapatma özgürlüğümüzü kullanıp daha sonra konu açmak isteyen başka üyelerin çekinmelerini engellemiş oluruz. Ancak böyle huzurlu ve özgür bir forum ortamı olacağına inanıyorum.

Bu arada, yaş ortalaması kaç bilmiyorum ama izninizle.

Çok dikkatimi çektiği için paylaşmak istedim.

Egodan uzak, sevgi ve saygı dolu bir forum ortamı dilerim.

Albert pike okuyasıca sonra Bruno okuyup felsefe ögrencisi olasıcalar :stuck_out_tongue:

Çok güzel bir noktaya değinilmiş. Forumlarda inanılmaz dostluklar kurulabilir. Dizi, kitap, film geçici şeylerdir. Kalıcı olan ise dostluktur.

Dün açmış olduğum “Bran Stark’ın Çocuğu olabilir mi?” başlığına gelen cevaplar beni mutlu etti. Bazıları sorduğum kısmı kitaptan arayıp bulmuş. Hepsine de teşekkür ettim fakat daha sonra gelen bir cevap karşısında afalladım.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-bran-stark-in-cocugu-olabilir-mi.html?pid=338302#pid338302
Yahu ne gerek var böyle celallenmeye. Soy kurumuş yada kurumamış ucunda ölüm yok ki. Topu topu bir kitap bu. Kurgu bir dünyadan bahsediyoruz. Bu cevapla hem karşınızdakini hem de kendinizi üzmüş oluyorsunuz.

Bir aralar ben de tuttuğum haneye olumsuz yazılan her şeye karşılık veriyordum. Daha sonra hatamın farkına vardım. Hakarete geçmedikten sonra herkes istediği şekilde eleştirebilir.

Katılmadığım şeyler oluyor evet ama eskisi gibi hemen cevaplar yazmıyorum.

Sadece forumlar değil, Facebook, Twitter ve her türlü platform için çok önemli olan bu konuyu gündeme getirdiği için arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.

Çok iyi yazmışsın gerçekten tebrik ediyorum ve şu sıralar benimde üzüldüğüm olaylardan birisine değinmişsin

Ortak paylaşıma dayalı bir platformdayız. Elbette bu tür yorumlar olacaktır. Önemli olan çoğunluğun bu bilinçte olup özen göstermesi. Zaten forumun ruhuna göre kullanıcı uyum sağlayacaktır.

Bu gözler chatboxta birbirine o****u diyen üyeleri de gördü çok abartmayın yani sjsjsjsjsjsjd

Forum yapısı gereği belli bir gizlilik sağladığı için bilinçaltımızdaki muhteşem seni ortaya çıkarabiliyor. Arkadaşlık vesaireyi kurabiliyoruz ama maalesef bir eleştiri ya da beğenmediğin bir tutumu hayvan gibi wleştiriyorsun. Alfa görüyorsun kendini.
Bak mesela çok bilmiş davrandığım için herkesin kavradığı ve bildiği durumu yazıya dökmüşüm.

Bunlar hep illuminati oyunu gençler oyuna gelmeyin.

Ahahha @Light of the west fena diss attı.

Mars 4 harfli 4x25=100 , 100x6=600 , 600+6=’’ 666’’ 666+1=667 , 667-1= YİNE ‘’ 666’’ ‘‘MARS İLUMNATİ’’

Cinsiyetçi yaklaşımlarda bulunmama , güzel üslup, saygı, hoşgörü, hatayı farketme ve düzeltmeye çalışma gibi insani erdemleri edindikçe bu konuda ortak bir davranış sağlanabilir reelde.

Dün karakter üzerinden de olsa ‘karı, kaşar, arkadan yapma’ gibi kifayetsiz sözler kullanan arkadaş vardı. Uyarıldığında tehdite yönelen, kendini bilmez saçma bir tavır sergiledi baya. Sadece birkaç kişi tepki verdik onlarca üye arasından. Ve tepki verenler de kadın arkadaşlar. Erkekler için bir problem yoktu galiba. Ceza aldı sanırım ama ben zihniyet konusunda endişeliyim. Yöneticiler duyarlı ve ilgili çok teşekkür ederiz. Ancak üyeler arasında ortak bir farkındalık ve duyarlılık olması gerektiği kanısındayım. En çok rahatsız olduğum konu bu mesela. Sarkastik yorumlar yapabiliriz, davranabiliriz bu doğal kimi kötü bir gün geçiriyordur veya başka bir durumdadır on tepkili alaycı yaklaşabilir. Hoşgörülü olunabilir anlarım. Ama hakaret, küfür işin içine girince şahsen tahammül edemiyorum. Hoş da görmüyorum. Arkadaşa hayvan dedim mesela hayvanlara hakaret olmasın. Bunu demek zorunda kalmak istemiyorum. :confused:

Not: Güzel bir eleştiri sayesinde tekrar okudum yazdıklarımı. Erkek arkadaşlar hakkında genel negatif bir yorum yapmak istemedim, yanlış olmasın. En doğrusu rapor vermek tabiki, ancak haklı ve nitelikli tepkinin de verilmesi gerektiğini düşünüyorum bir cümlede olsa. Bireysel değil daha toplumsal bir çizgide yaklaşıyorum sanırım. Tekrar belirtmek isterim bütün erkek arkadaşları zan altında bırakmak değildi amacım. Negatif yansımış galiba biraz, yansımasın. :slight_smile:

Nerde o eski forum? :(… Seviye, çıta çok yukarılardaydı. 16 yaşındaki çocuk bile yazdıkları ile üniversite doktora Öğrencisi gibi gözüküyordu gözüme.

Bu forum da bir chatbox vardı.Millet at ile kuzgun yapmadan konu kapanmazdı.Ah o eski günler şimdiki duruma şükredin.

Argo ve kaba, ayrımcı sözler kullanan üyelerin sayısı inanılmaz arttı.

Bunun yanında herhangi bir üye (saygılı) bir fikir veya düşünce belirttiğinde de hakaretler dışında “saçma”, “saçamalama” gibi basit, sinir bozucu ve yerici eleştiriler ile de karşılaşabiliyor. Hakaretlere değinmiyorum bile zaten.

Bir diğer unsur da karakter fanatizmi. Bu konuda herkes favori karakterlerini diğer karakterler ile kıyaslama konusunda yarışıyor, hayali, kurmaca karakterlere toz kondurmuyorlar. Bu dizide olmasa da benim oldukça hayranı olduğum bazı dizilerde de bazı karakterler açısından fanatizmim yok değil, bu da özeleştirim olsun :slight_smile: Ama yine de saygı çizgisini aşmamaya gayret ediyorum kendimce. En büyük kavgalar genelde bu fataniklikten kaynaklanıyor.

Örnek:

İyi dedin @“Himura Kenshin” :smiley:

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam insan avatarını filanda sansürler :d

Ben şahsen elimden geldiğince kalp kırmamaya özen gösteriyorum. Neşeli dolu birisiyim bana gıcık falan olunmazsa haksız yere ban yemem asla zaten ban yediğimi hatırlamıyorum hicbir forumda … Güzel düşüncelerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Çok iyi konu ve baya yararlı olacagını düşünüyorum.

Şu abi kadar birbirimize saygı duysak yeter :smiley:

Adam illüminat bunlar derece 20 den sonra kardeşlik sevgiden topunuz alayını severiz sıradan hergeleler diyen grup tırstım bura bile dolmuş kaçın.Hayatınızı kurtarın - Big Brother of light watching -

Ne dediğin hakkında en ufak bir fikir sahibi değilim. Anlamadım valla :confused:
Arkadaş ne dedi anlayan var mı?

Eski nickin Mali idi sanırım değil mi?
Bu yorumu atacak yüzü kendinde bulabilmen beni duygulandırdı <3
Bana da zamanında etmediğin hakaret bırakmamıştın ne de olsa

İçip içip yazmayın şuraya.

@Prometheus Evet yüzsüzüm ben.

Moral & Dogma masonlugun eflatununun(albert pike) kitapından bir kısmı özetleyip sansurleyip koydum ben değil metin illüminat olmayanlara sövüyordu diye o kısmı komikleştirdim

• Big Brother of light watching - bu da bazı yerlerde lucifer bazı yerlerde Master mason yada Great architect olarak tasvir edilen acaip canlının bir betimlenişi

bu postu komiklik olsun diye yazmıştım ama anlayan çıkmadı bilen ile bilmeyen bir olurdu :]