Valyria Kıyameti?

Valyria kıyameti denilen olay tam olarak nedir?Oraya ne oldu?Bilgilendirirseniz sevnim :slight_smile:

Büyüyle uğraşıyorlardı, büyüler kontrolden çıktı. Bummm!!
Ama bence Kırk Ateş Yanardağları patladı.
Edit:14 Ateşmiş :smiley:

Bencede yanardağ patlaması. Volkanik bir ada zaten. Depremde olmuştur kesin.

kırk? 14 olmasın .s

Burada bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-valyrian-medeniyeti.html

14 müydü ? :smiley:

Teşekkürler :slight_smile:

Büyüyle uğraşları ilk akla gelen ve çook mantıklı. Ama…
Yüzsüz Adamların bu işte parmağı var gibi var yani gibisi yok işin…

Benim bildiğim 14 ateşi valyria rahipleri büyü ile kontrol altında tutuyorlardı ve bu büyüler bazı rahiplerin suikaste uğraması ve büyülerin etkisinin azalması sonucu felaket gerçekleşti bu teori bayağı uzundu hatta bir kaç neden daha var soylu valyria ailelerinin bir birlerine düşmeleri falan. Burada ki rahiplerin suikastçileri yüzsüz adamlar olabilir mi acaba bende merak ediyorum. Eğer öyleyse muhtemelen yüzsüz adamlar dany ve ejderlerine karşıda bir şeyler yapabilirler. Bir yerde yüzsüz adamların night kinge çalıştığınıda okumuştum.

4 farklı teori var
İlki ve en yaygını 14 ateşin büyüsünün neden olduğu doğal bir reaksiyon olduğuna inanılıyor. karma gibi diyelim. kötü şeyler yaparsan kötü şeyler olur gibi.

ikincisi bazı septonların düşüncesi, çok tanrılı Valyrianların yedi inancındaki, yedi cehennemin derinliklerini kazdıklarından dolayı yedi cehennemin onları yuttuğuna inanıyorlar. valyria’da çok derine inen madenler olduğu bilinen bir şey.

Bir diğeri ise Septon Barth’ın ve bazı üstatlar ise valyrian büyücülerinin 14 ateş üzerindeki kontrolü kaybetmeleri sonucu ateşin neden olduğu. ilk madde gibi olsa da bu karmadan ziyade gücü kontrol edememekle ilgili.

En son teori ise bir lanet üzerine. Garin The Great(Mükemmel Garin), R’hllor’un ateşi veya iç çatışma halindeki ejderlordlarının ateş büyücülerine düzenledikleri suikastin laneti.