Varys'in amacı Jon'u tahta geçirmek mi ?

Hatırlarsanız bir teori vardı.Ned Stark’ın aslında ölmediği kafası kesilen kişinin Varys’in ayarladığı facelessman olduğu ve ölmeden önce valar morghulis dediğiyle ilgili.Yani bu doğruysa Ned Varys’e jon’un gerçek kimliğinden bahsetmiş ve tahtın gerçek varisi olduğunu söylemiş olabilir.Peki Ned yaşıyorsa neden ailesinin ölmesine göz yumdu diyebilirsiniz.Ned’e büyük bir görev verilmiş olabilir.Ayrıca Varys’in Blackfyre ya da Targaryen olduğu ve anlaşılmasın diye saçını sürekli kazıttığı ile ilgili teori var.Bu yüzden Jon’u yani Aegon’u tahta geçirmek isteyebilir.Sizin düşünceleriniz ?

Varys’ in Blackfyre veya Targaryen olduğu teorisini ben de duymuştum ve bana mantıklı gelmişti ama Ned’ in yaşıyor olması bana mantıklı gelmiyor ya. Ned gibi bir adam ailesine bu kadar olay olurken yerinde duramaz bence :smiley:

Öncelikle neden her şeyi 8. sezon bölümünde açıyorsunuz ki? Bu bir kuram, teoriler kısmında açın lütfen. Dizinin gittiği yer artık bu kuramları destekleyecek derinlikten çok uzak.

Ned kesin olarak öldü ve hayır, güvenmediği bir adama asla Jon’un sırrını söyleyip hayatını tehlikeye atmaz. Varys büyük olasılıkla Targ soyundan geliyor olabilir(Şu yargıcın söylediğine göre Blackfyre soyunun erkek nesli tamamen yok oldu.) ama onun açısından Targ ya da Blackfyr olup olmaması fark etmiyordur(özünde ikisi de ejderha ve Targ çünkü). Blackfyr ise zaten asla Jon’u tahta geçirmek için uğraşmaz; Targ ise bir umut belki düşünebilir ama yıllarca kendi elleriyle şekillendirdiği bir kralı tahta geçirmek varken, kontrol edemeyeceği bir krala destek vermek ister mi?