Viki Kullanım Kılavuzu

Bir kaç hafta önce beta olarak yayına aldığımız Game of Thrones Tr Viki için bir kullanım kılavuzu hazırlayacağımızı söylemiştim. Sonunda o kılavuzu bitirebildik. Ama şunu da belirtmeliyim ki bu kılavuzda BETA’dır. yani eklemeler yapılabilir. Eklemeleri yaptığımızda sizlere bunu bildireceğiz.

Viki Kullanım Kılavuzu ne işi yarar?
Bu kılavuz ile vikide nasıl madde açılır, nasıl görsel eklenir, şablonlar nedir gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

VİKİ KULLANIM KILAVUZU

Herhangi bir sorununuz olduğunda sizlere yardımcı olmaya çalışırım.
İyi forumlar.

Elinize ve emeğinize sağlık, teşekkürler.

resmi olmayan karakterlerde karakter şablonundan o bölümüde çıkarmama rağmen beyaz zırhlı başında renkli tüyleri olan şövalyenin resmi çıkıyor bunu nasıl engelleyebilirim

image kısmı var karakter sablonunda sadece parantezli kısmı sil image kalsın o zaman resim yüklenmez

teşekkürler

Yardıma ihtiyacım var…

Viki’de kitap referansları konusunda işin içinde çıkamadım.
Şimdi hazırladığım sayfada birçok kitap referansı olacak, bunun nasıl yapıldığını biliyorum ama aynı referansın tekrar kullanımını nasıl yapacağım bilmiyorum.
Yardım kısmında şöyle diyor : Aynı kaynağın ek kullanımı
Her şeyi denedim ama olmuyor.
En altta mesela “1.1, 1.2 Taht Oyunları - POV 50” şeklinde olsun istiyorum ama olan şu :

1. Taht Oyunları - POV 50
  2. xxxxxx
  3. xxxxxx
  4. Taht Oyunları - POV 50

Yardım lütfen :slight_smile:

Merhaba,

Aktif kullanımına geçmediğimiz bir özellik. Bu yüzden bilgilendirme eksik olabilir.

Örnek kullanımı için şu sayfayı inceleyebilirsin. :slight_smile:

http://viki.gameofthronestr.com/Eddard_Stark

@"Bekir Cem"
Çok çok çok teşekkür ederim :slight_smile: Oldu sonunda, başardım! :smiley:

merhaba
iki konuda yardıma ihtiyacım var

1. karakter şablonlarında karaktere ait hane armalarını nasıl yerleştireceğiz? mesela iki veya daha fazla hane bağlantısı olan karakterlerin bağlı oldukları hanelerin armaları hangi kodlarla nereye yazılacak

2. iç bağlantı ile ilgili. mesela (tamamen uyduruyorum) Robertın piçi yazıp onun Mya taş veya Gendry sayfasına yönlenmesini nasıl sağlarım. yani metinde illa o kişiden veya olayda, savaştan vs. isim isim yazmadan herhangi başka bir şey yazarak iç bağlantının o sayfaya yönlenmesi nasıl olur.

1. ] Tyrion Lannister [[Dosya:House Lannister.png|50px|right]] ]Tyrion Lannister maddesi için örnek vereyim.

Karaktera şablonu içerisinde şöyle bir kısım var.

Dosya etiketleri göründüğü gibi karakter adının sağında ve solunda eklenmiş.

1. Yine aynı sayfada “POV karakterlerinden” diye bir ifade var. Bu ifadeyi dediğin gibi POV Karakterler sayfasına linklemek istiyoruz. Bunun için kullanman gereken kod şu şekilde:

Yani | işaretinin sağ tarafında linklenecek kelime, sol tarafında link olacak madde adı.

teşekkürler.