Vikings

Ben de ben de ben de.

Bu arada çoğu yerde okuduklarıma göre Aslaug evlenmeden önce Ragnar’la cinsel ilişliye girmek istememiş ve Ragnar’dan gelen ilk evlilik teklifini reddetmiş. Hatta Aslaug ona eğer evlenirsek çocuklarımız yılan gözlü olcak demiş. Ayrıca da bazı yerlerde Bjorn’ün anası Aslaug diye yazmaktadır. Gerçekte Ragnar-Lagertha değil Ragnar-Aslaug aşkı büyük ve imrenilen bir evliliktir.

Rollo, Ragnar’ın “Jarl’” haline eyvallah diyecek kapasitede ve güçte bir adam değildi. Onun ruhunu rahata erdirecek kararı verdi ama sonuca ulaşamadı. İnsan eşitine boyun bükmez, bunu en baştan kabul etmek lazım. Rollo’yu yadırgamıyorum veya nefret etmiyorum.

Belki de en iyisi bu oldu. Ragnar ölmeden Rollo kendine bir yol çizecek. Hatta Vikinglerin en etkili kolunu oluşturacak.

Aynen Lagertha’ya ben de hiç rastlamadım. Ragnar-Aslaug diye geçti hep. Björn ve Ivar diye iki efsanevi cocukları vardı. Bir oğlan ve bir kız daha da vardı galiba.

Ben ilk sezondan beri rolloyu tutuyorum daha önce yazmıştım
ragnar karıya gidecek diye göya kardeşi olan rolloyu isveçlilere bıraktı bir terslik olursa direk rolluyo geberteceklerdi rollo gitti gölgenden çıkacam falan dedi bir demedi ragnar sen yav… önde gidenisin beni bunlara bıraktın bide karını aldatıyosun hem o karının benim olması lazımdı ondan sattım demedi haklıyken haksız duruma düştü

Ragnar’ın Lagertha’dan bir oğlu ve iki kızı olmuş ama başka hiçbir açıklama yok bunlarla alakalı o derece ezikler yani. Dizideki gibi Lagertha terketmiyo aksine Ragnar Aslaug’la evlenmek için boşanmış Lagertha’dan. Ragnar’ın ölümünden kısa süre sonra yazılan bi sagaya göre boşanmadan sonra bi savaşta Lagertha’nın Ragnar’a büyük yardımları oluyo ama Ragnar onu reddetmeye devam edince Lagertha onu bi şekilde öldürtüyo veya öldürüyo. Bazılarına göre Aella tarafından yılanlı kuyuya, bazılarına göre Rollo veya oğlu tarafından köpeklere yediriliyo. Ölümü hakkında kesin bilgi yok. Kesin olarak sadece İngiltere’de öldüğü biliniyo. Bakalım dizi bu olayı nasıl izlettircek bize.

evet bende aella tarafından öldürüldüğünü biliyorum, umarım rollo öldürmemiştir .s.s yada öldürmez :slight_smile:

Ölümü kuşkulu dediğin gibi evet, ama büyük çoğunluk Aella tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Bakalım. Hakikaten de Rollo tarafından öldürülüyorsa o daha fenaymış.
Ölümü hakkında olduğu kadar oğullarının sayısında da dedikodular var. Bir yerde 5, bir yerde 3, bir yerde 2 diyor. Sen de bir tane olduğunu yazmışsın :slight_smile: çoğalıyor bu bilinmezlik.
Ama en bilinen oğulları Ivar, Halfdan ve Ubbe’ymiş. Björn ismi her yerde geçmiyor :frowning:

Yok sadece Lagertha’dan bir oğlu iki kızı var diye biliyorum. Aslaug’dan üç oğul bi kız diye okuduydum. Ama önemli tek çocuk Björn yani gerisini boşverelim :smiley:

İnsan bi spoylır içine alır :confused: BEN DE ARAŞTIRABİLİRDİM AMA TADI KAÇMASIN DİYE ARAŞTIRMAMIŞTIM :(((

Tamam tamam şimdi oldu :smiley: Aynen Björn candır. Bu sezon daha da can olacak :smiley: Bu sezon Björn aynen böyle:

O değil de arkadaş bu vikingler de ne ırkmış :smiley: Rollo’nun torunU William gitsin İngiltereyi alsın, Rurik gitsin Kiev’i alsın Rusya’ya egemen olsun :smiley:

Aynen sana katılıyorum.Bence asıl efsanelerden biri de Rollo’nun hayatıdır.Çok büyük işler başarıyor

lagerthaaa<33<3<3<3<3<3<3

Tarihi gerçekler üzerine yapıldığı iddia edilen bir dizinin, sagalarda geçen objektifliğinden şüphe edilebilir bilgiler ışığında sorgulanması pek doğru görünmüyor. O dönemin Vikinglerini anlatan tarihi kaynakları genelde kilise rahipleri ve gezgin kronikleri anlatır. Onların doğruluğu şüpheli olsa bile tek kaynak onlar oluyor.

Vikinglerde destanlar var. Dizinin tarihi gerçeklere uygunluğu da bu nedenle sorgulanamaz, doğru veya yanlış demek olmaz. Üstelik olay şu sıralar Ragnar’ın “Jarl” olduğu zamanlarda geçiyor. Yani az nüfuslü bir Viking yerleşiminin kabile reisi. Buna istinaden zaten Rollo-Ragnar kavgasını az insanla yaptılar.

Bu döneme ait tarihi gerçekliğin internette bulunacağını sanmıyorum. Tarihi kanıt varsa bile yüzde yüz objektif olduğunu sanmıyorum.

Eminim hiçbirimiz dizi ekibinde bulunan tarihçiler ve tarih konusunda destek veren bilim adamlarından daha iyi tarihçiler değiliz. Bundan dolayı dizinin şu an doğruluğunu sorgulamak gereksiz.

lagertha gitmekle en iyisini yaptı. ben onun yerinde olsam ragnar’ı 32 yerinden bıçaklardım ama neyse :stuck_out_tongue: björn’de çok iyi evlat valla. anasını yalnız komadı iyice gözüme girdi. ayrıca büyük hali için seçilen oyuncuyu sevdim.

Başta hedehödö yapsaydı Lagertha duyunca pire için yorgan yakıyor derdim ama kadın gelince yaptığı takdire şayandı. Gururlu ve gücüne güvenen kadınlar her zaman iyidir.

Lagertha her yönden ideal biriydi, ah Ragnar ah…

Aslaug’un babası Sigurd,

Tolkien’in de kaleme aldığı Sigurd ve Gudrun destanındaki adamla aynı mı?

sonraki bölümlerin özetleri daha ilgi çekici :DD

Güzel bir bölümdü özellikle savaş sahneleri etkileyiciydi. Athelstan’ın geçirdiği dönüşümü izlemek ise ayrı zevkli. Karakterin nereye gideceğini, Ragnar’ın yanında neler yapacağını merak ediyorum. Lagertha ve Bjorn’u görmemek üzdü. Siggy ise ne yapmaya çalışıyor çözebilmiş değilim. Fakat Rollo daha fazla üzülsün istemiyorum. İhanet eden kardeş o olmasına rağmen ayrı bir sempati besliyorum kendisine.

rollo’nun ne olacağı belli de siggy benimde kafamı karıştırıyor ne halt yediği belli değil ayrıca ragnar kral yorik’i öldürüp kral olucak daha da geniş kitlelere liderlik edicek büyük ihtimal

Gözlerim Lagertha ve Björn’ü aradı bir sonra ki bölümde görünecekler galiba.Rollo fena hırslandı sonu tehlikeli.Athelstan adam olacak adam gibi duruyor.Bu Siggy’de tehlikeli kadın.Nihayet yeniden İngiltere’ye geldiler daha çok aksiyon görücez.