Vikings

Cinsellik ve kan içerikli diye uyardı başında ben de dedim manyak bi bölüm çıktı heyecan yaptım. Bu kadar uyarılcak ne vardı?
Rollo süperdi. Ragnar yanına almamakla bi anlamda iyi etmiş oldu. Ama ben bile anlaşma bozulduğu anda bu herif saldırır diye düşünmüştüm. Ragnar’ın bunu hesaba katmamış olması kötü. Bjorn’ü az da olsa gördük iyi oldu. Gerçi ayrı eve çıkmak isteyen ergenler gibi bi giriş yapmışlar ama olsun biz onu biliyoruz (kalp). Diziyi en başından beri Rollo ve Björn için izliyodum hala öyle. Daha nice sahneleri heycanla bekliyorum.

Kral Horik’in oğlunun bir önceki bölüm de adı Erlendur iken bu bölümde Orlanda denildi.Farklı kişileri mi söylüyorum yoksa yanlışlık olabilir mi?

Erlendur ile Orlanda aynı anlama geliyo olabilir.

aynen ikisi aynı anlama geliyordur.
ama ben son bölümde orlanda diye bir şey duymadım :s

Evet olabilir.
Athelstan’ın Rahip’in önüne geçip onu öldürdüğü yerde ok atıcak bir çocuk vardı.İşte o.

Erlendur king ecbertin adamlari tarafindan okla vurularak olduruldu gecen bolum.

ST25i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[spoiler]İyi bir bölümdü. Lagertha ve Bjorn’u görmek güzeldi. Lagertha’nın yeni kocasını sevmedim. Bahtsız kadınmış. Bölüm sonundaki fragmana bakarsak Bjorn yakın zamanda babası ile karşılaşıp özlem giderecek gibi. Fakat babasına kanıp onunla kalır da annesini o dayakçı öküz ile başbaşa bırakırsa kendisine olan saygı ve sevgimi kaybederim. Çünkü annesiyle gitmeye karar verdiğinde büyük sevgi ve saygımı kazanmıştı.

Rollo reyiz adamlığını gösterdi. Floki ise sevdiğim bir karakter fakat Athelstan’a kötü davranması beni biraz itti. Sanırım Ragnar’ın bugünkü ününe kavuşmasını sağlayan batıya yaptığı yolculuklardaki gemilerini yapan ve dolayısıyla en büyük emeklerden birine sahip olan kişi olarak, o batı yolculuklarından getirilmiş bir dönmeye Ragnar’ın bu kadar güvenmesini kıskanıyor sanırım. Ben önümüzdeki bölümlerde Floki’nin bu davranışının değişmesini bekliyorum. Belki Ragnar’dan yiyeceği bir ayar ile, belki de Athelstan’ın Floki’nin hayatını kurtarması ile bu kırılacaktır diye düşünüyorum.[/spoiler]

bence floki’nin olayı dinle alakalı rollo hristiyan olduğunda ona da böyle davranmıştı

Bu bölüm diğerlerine nazaran biraz pasif geçti ama yine de güzeldi.

Bu bölümden çıkan sonuç: Lagertha gibi karın olucak arkadaş…

Bi sonraki bölüm pek ekşınlı geçicek gibi.

Björn’ü sarıp sarmalayan Ragnar komediydi ya. :smiley:
Wessex’e birlikte gittiği diğer adamın intikam için geri sönmeyişine de ayrı sinirlendim. Sonuçta Ragnar senin yüzünden diğer Earl’a sırt çevirdi. Ama adam daha fazla hazine uğruna Ragnarı sattı. Karşılığını da buldu sanırsam. :slight_smile:

cıktı mı yeni bölüm :o

Evet çıktı

ragnar borgu salona post yapıcak bence

Borg gamayı yedin

çok güzel bölümdü ya. ragnar ile björn’ün kavuşması, konuşmaları birbirlerine sarılışları efsaneydi.
aethelstan’ın o malum sahnesinde aklım gitti. anam anam.

bir sonraki bölüm kıyamet var !!

Dizi harbiden çok iyi gidiyo Allah bozmasın [FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD][FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD]

Athelstan a noluyo anlamadım o kısmı? Kimlerle ava çıktı? Rüya mı gerçek mi? Zerre anlamadım orayı. Ragnar’a ihanet edecek gibi. Eski inancını koruyo hala

ragnarların kalan ekibiyle ava çıktı o. wessexliler baskın yaptı. onu yakaladılar, çarmıha gerilmek üzereyken kral kurtardı onu. ihanet edeceğini sanmıyorum. öyle bir mesaj verdi ama ilk fırsatta tüyebilir.
gerçi, gerçekte nasıl oldu hiç bilmiyorum şu an sadece dizide gördüğüm kadarıyla konuşuyorum :smiley:

O kısım resmen sıkıştırılmış gibiydi ya. Herhalde rüya görüyo dedim. Bence ihanet eder. Zaten sezon başlar başlamaz buna ağırlık vermeye başladılar. Hatta Ragnar’ın ölümünde isteyerek veya istemeyerek bi şekilde payı olacağından eminim. Ortada Rollo Björn Sigurd varken Ragnar’ın ölümü önemli değil.

ona ağırlık vermediler ya. floki ile athelstan’ın arasında ufak bir gerginlik vardı, onu gösterdiler sadece. oradan ath’ın ihanet edeceği fikri çıkmıyor bence.
Björn babasını geçecek, o aşikar ya. Çok belli.