Vikings

an itibariyle s2e4 ü izlemiş bulunmaktayım. bence björn ragnarı geçecek rahipte satışı koycak gibi görünüyo bu barbarlığa kayıtsız kalamıyor çünkü. bir şey farkettim ragnar barbarlıktan çıkıp wessex yerleşmek istiyor orda sağlam iradeyle duracak gibi. eğer ragnar barbarlığı keserse rahiple ilişkiler düzelicek

ek olarakta ragnar artık shield-maiden e geri dönsün diyorum :smiley:

Yalnız Björn cuk oturmuş.Gerek saç olsun,gerek tavırlar olsun,aynı eski hali.

ama çok tipsiz ya çocuk hali daha tatlıydı

Best model yarışması mı bu?Önemli olan oyunculuğu.Dünya güzeli olup da gram rol yapamayan adam daha mı iyi?

eyvallah başgan :smiley: ama daha iyi bi oyuncuda bulunabilirdi ne bilim ısınamadım

Daha ilk bölümden Floki Ath’ı denemeye başladı rahip falan diyerek, şüphesi oldu birden din konusunda. Ama önceki sezonda böyle bi şey hiç hissetirilmedi bize. En son yaşlı adamı bağlayarak hedef tahtası yaptıklarında Floki aslında yine onu deniyodu. Bi Viking kadar acımasız mı, bi rahip kadar merhametli mi? Tahmin ettiği gibi de merhametli çıktı. Floki ordaki Vikingler arasında belki de en dindarı. Bu sebepten Ath’a olan güveni tamamen kırıldı. Ath da kendi memleketinde Viking olmaya uğraşıyo bu sırada. Haliyle zorlanıyo. Ölmek üzereyken nasıl dua etti gördük. Kral da onu kurtarınca tamamdır ait olduğu tarafa geçti bence. En ilginç ne olabilir diye düşününce Ragnar’ın ölümünde payı olabilir diye bi tahmin yürüttüm. Yani ben izlediklerimden bunlara vardım :smiley:

ragnarın barbar bir toplum yerine . savaşçı bir krallıkta rahibin büyük katkısı olucak diye düşünüyorum

RAGNA LOHBUROG

Rollo ve Kral Echbert karizmasıyla ortalığı yıktılar :smiley:

diziye biri bi yorum yapmış çok iyiydi :smiley: :smiley: : ''o mumin hıristiyanlara yaptıklarına bak şerefsiz vikingler ‘’

Athelstan’ın çarmıha gerilme sahnesi çok iyiydi. Ragnar’ın Björn ve Lagertha ile tekrar buluşması da duygulu anlar yaşattı :smiley: Aslanım Björn adam olacak çocuk ufakken belliydi zaten. Dizideki en delikanlı karakter açık ara.

Björn Járnsíða… Bu çocuk büyük bir kral olacak.
Tarihten spoiler;

Tarihte zaten büyük bir donanma ile ispanya kıyılarına kadar gidip yağmalar yapıyor, cebelitarıktan geçip fransa kıyılarında tecavüz etmedik kadın bırakmıyor, sicilya’ya gidiyor roma sandığı bir şehri ele geçiriyor fakat yanılıyor, akdenizde gemi yüzdürüyor, geri dönerkende müslümanlar ile çarpışmak zorunda kalıyor… yinede çok güçlü ve zengin bir kral olarak hayata gözlerini yumuyor… Babasının intikamınıda kardeşleriyle birlikte çok güzel alıyor

Dostum nasil ölüyo ragnar kim öldürüyor bilgin varsa yazarmisin

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tarih spoiler;

Ragnar İngiltere’de yağma ve savaşlarına devam ederken bir şekilde Aella adında bir krala esir düşüyor. Kral onu utanç verici bir şekilde öldürmek istediği için yılanlarla dolu bir çukura attırıyor. Onlarca zehirli yılanın ısırığı sonucunda o çukurda, İngiltere’de ölüyor Ragnar… Oğullarıda intikam alarak Aella’yı ele geçiriyorlar ve kanlı kartal adı verilen bir işkence ile onu öldürerek babalarının intikamını alıyorlar… Büyük bir viking ordusuda ragnar’ın ölümü üzerine ingiltere’ye saldırıp pek çok yağma ve talan yaparlar…

O değilde Kral Echbert’i oynayan elemanı iyi bulmuşlar adam ayaklı karizma :smiley:

Dizi üçüncü sezon onayını aldı! Kaynak

Güzel bir bölümdü. Lagertha ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bir kez daha gösterdi. Bjorn’un ise annesini tek başına yollamasına kızdım. Kocasının nasıl sorunlu bir tip olduğunu görmüştü ve annesini öylesine yolladı. “Daha fazla küçük düşme.” benzeri laflar ederek göndermek olmuyor beyfendi deyip geçiyorum. Ragnar’ın ise Lagertha’ya olan aşkının hâlâ devam ettiğini gözlemledik, aynı şekilde Lagertha’nın da Ragnar’a olan duyguları gözlemlenebiliyordu bence. Bu iş burada bitti mi? Bence bitmedi. Ragnar sevdiği kadının peşini bırakmayacak bence. Aslaug’un hangi kehanetten korktuğunu anlamadım. Athelstan ise neler yaşıyor pek anlayamadım. Gördüğü sanrıların anlamlarını yakında öğreniriz. Ragnar ile tekrardan birleşeceklerini düşünüyorum.

bu athelstan ragnarı hafiften hristiyanlığa doğru kaydırcak bence
not: lagertha sen nasıl bi güzelliksin ya!!!

1. sezon 5. bölümü az önce izledim

lagerta shieldmaiden ın dibi . ragnarla aralarındaki ilişki henüz bitmedi bence bakalım birdaha ne zaman karşılaşıcaklar. şu rahip bi işler çeviriyo ama bakalım neler olacak 6. bölümü bekliyoruz.
benim geçen bölüm yaptığım tahminim devam ediyor bu arada. ragnar ingilterede toprak alıcak barbar savaşçı bi toplum yerine uygar yerleşik savaşçı bir yapıyı gerçekleştirmeye çalışıcak

[spoiler]güzel bölümdü gayet. ragnar ciddi ciddi borg ile birlikte iş yapacak diyordum. tüm o olanları sineye çekmiş bir şekilde hareket edecek diyordum ki bir geceyarısı operasyonu izledik.

wessex kralı güzel bir adım atıyor ya. adam britanyadaki roma eserlerini koruma altına almaya hevesli. athelstan’ı da bu yuzden kurtarmış vesselam.

yeni bölüm fragmanında işler garipleşecek herhal. king horik’di sanırım “i will kill ragnar” diyordu. sanırım iskandinavya’da devam edecek bu son dört bölüm de. zaten ragnar asıl britanya seferini “kral” adı altında yapıyor diye hatırlıyorum :s

björn de aşık olmuş :slight_smile:

galiba wessex kralı yardımcı olacak ragnar’a.[/spoiler]

edit: lagertha sen nasıl bir şeysin ya.