Vikings

Ragnar’dan fena tırstım bok yoluna giden Jarl Borg oldu. Adam kartal olucam dedi sonunda kartal oldu

Kan kartalı der susarım hacı,işin ucunda Valhalla var :slight_smile:

Ragnar son bölümde beyaz cübbesi ve kuşağıyla tam bir Battal Gazi idi gözümde :smiley:

Bir sonraki bölümde Kral Horik, Floki’yi doldurmaya başlıyor. Bu adam Ragnar’a düşman olursa yazık olur.

an itibariyle 7. bölümü izledim. başlar çok sıkıcıydı ama finali süper yapmışlardı

[spoiler]Yelken açmadan önce sanırsam abdest aldılar. safgas
Bu pusuda kesin Hodrik’in parmağı var. Barış yolunu kesmek adına yapıyor. İt herif.

Ama Rollo ve Ragnar birşey planlıyorlar. Görecez. [/spoiler]
Ve diğer bölüm efsane olacağa benziyor.

‘Ivan the boneless’

[spoiler]Yeni prensesimiz sağlam bela olacağı benziyor. Asulang’ı çok sevmem fakat anneliğini takdir ettim. Ivar The Boneless doğdu. Prens’e yapılan saldırı zaten Hodrik’in oğlu yönetiyordu sanırım. Ragnar bunu öğrendiği zaman ve sonrasında yaşanan olaylarda Floki’nin ne yapacağını merak ediyorum.

• Ayrıca sahne geçişlerini çok iyi yapıyorlar bence. [/spoiler]

Son iki bölümdür sıkılıyorum. Saçma sapan bakış atmalar, Aslaug’un sürekli hamile kalması ve tipi bozuk çocuk çıkması, Athelstan’ı belirsizleştirme çabası, Floki’yi dönek yapmak… Bilmiyorum galiba sadece bana sıkıcı geliyo? Ama mesela o prensesin saçma sapan sahnelerine ayırdıkları zamanı başka şekilde değerlendirmeleri daha iyi olurdu. Tam Rollo’ya yoğunlaştılar, sonra dağıldı ortalık. Herif şu an Ragnar’ın kahyası gibi peşinde. Bütün o hırs, azim, öfke duman oldu gitti yerine de uysal, sevimli amca mı geldi?
Demem o ki gereksiz sahnelerle süsleme yapma peşindeler bence ama hiç hoş değil. Sanırım adamlar güzel bi hikaye bulduk bari uzata uzata anlatalım hemen oldu bitti olmasın diye düşünüyolar. Bizde de çok yaygın bu. İki sezonluk diziyi altı sezon izlettirirler. Umarım böyle olmaz. Hikaye daha hızlı ilerlemeli. Vikings dizisinde saçma sapan entrikadan çok kan olmalı.

yılan gözlü bi çocuk doğdu o kimin oğlu ya? ne garip bişi o

prensesi tatmin için askerlerin odaya girmesi daha doğrusu yumulması komediydi sadfsdf görmemiş açlar gibi (haklı olarak :slight_smile:

8. bölümü izledim son iki bölümdür dizi çok ağır gidiyo. kral horik yamuk yaptı ragnara bakalım ne olcak. bence ragnar wessexlerle anlaşıp horikin kıçına tekmeyi basıcak

bjornla babasının kan kartalı hakkında konusma sahnesi var.kamera konusma bitince cocuga odaklanıyo. bilmem dikkatinizi cekti mi :slight_smile: vermek istemiyorum ama

ragnar ölecegi zaman devreye bjorn ve kan kartalı girecek.vurgu ondan

Bence Ragnar, Horik’in birliğine kendi adamını koymak için özellikle Floki ile anlaşıp dönek olarak gösterdiler. Bu bölümü izlerken bu ikisinin bakışmalarından öyle hissettim.

Oha. :open_mouth: Olabilir. :smiley:

Evet çok mantıklı bir düşünce. Çünkü Floki’nin Ragnar’a ihanet etmesini aklım almıyor.

Ve Ragnar Flokinin düğününe çağırılmayışıyla ilgili hiçbirşey demiyor. Evet anlaştılar bunlar kesin. :stuck_out_tongue:

@“Emilio Toland” @Lagertha

Ben de Floki ihanet eder diye düşünemiyorum. Ayrıca Floki’nin evlilik izni almamasını ve denize açıldıklarında Horik’in gemisine binmesini Ragnar hiç umursamadı. Ufak da olsa bir tepki göstermesi gerekmez miydi? Üstüne birde o bakışma gelince şüphelerim iyice arttı.

Merhaba arkadaşlar 2 sezonu biriktirip izleyecektim 8 bölüm birikti izlemeye karar verdim şuan en güzel çeviriyi kim yapıyor siz kimin çevirisini izliyorsunuz?

bencede anlaştılar ama floki niye ragnara kızgınlığını karısına anlattıki yani onu anlamadım ?