Vikiye eklenmesini istedikleriniz

Evet arkadaşlar, Vikiye eklenmesini istedikleriniz varsa istek olarak yazınız ilk olarak onlara eklemeye özen gösterelim. Size göre eksikleri yazarsanız biz de düzeltmeye çalışırız. Özellikle de elinizde bir kaynak var ama vikiye nasıl geçireceğiniz konusunda zorlanıyorsanız yazın biz geçirelim vikiye. Ancak lütfen siz de vikiye ufakta olsa katkı sağlamayı unutmayınız. İyi forumlar.

Not: Bu konu bir üye olarak şahsi kanaatimden yola çıkılarak yazılmıştır. Çevirmenlerle ve Yöneticilerle bir ilgisi yoktur.

Zamanında tüm Blackfyre konuları, Kamplar Savaşı, bu gibi bir çok konuyu foruma yazmıştım sonra benden habersiz vikiye geçirmişlerdi, üzücü bir durumdu. Alakası yok ama belirteyim dedim.

İngilizce viki çevrilse gayet yeterli bence.Tabi dizi kitap ayrımı olacak şekilde zaten iki ayrı site var.Dizideki bilgiler kitap vikisine kitaptaki bilgilerde dizi vikisine karıştırılmamalı.Buna dikkat edilmesi de iyi olur.

Konuyu doğru yere taşıdım.

Vikide düzenleme yaparken diziyi değil kitabı esas alıyoruz. Kaynağımız ise AWOIAF. Lütfen vikide düzenleme yapacaklar buna dikkat etsin. Son zamanlarda buna uyulmayan düzenlemeler çok fazla olmaya başladı çünkü.

AWOIAF’ı göz önüne aldığınızda da şu an vikide çok fazla sayıda madde eksiği halen var. Madde eksiğinin yanında eskiden açılmış ama yeni çıkan kitaplardan sonra güncellenmemiş önemli maddeler de var.