Webber Hanesi

Armaları: siyah bir zemin üzerine beyaz renkteki bir ağ ve üzerinde kırmızı bir örümcek
Yerleşke: Coldmoat
Bölge: Menzil
Ünvan: Colmoat Lordu
Derebeyi: Rowan Hanesi

Coldmoat Webber Hanesi, Menzildeki asil bir hanedir. Rowan Hanesine yemin etmiştirler. Onların toprakları Osgrey Hanesiyle sınırdır. Armaları, siyah bir zemin üzerine beyaz renkteki bir ağ ve üzerinde kırmızı bir örümcektir.

Kitaptan Alıntılar;

Dunk and Egg

*Leydi Rohanna Webber, Coldmoat Leydisidir.
*Lord Wyman Webber’in kuzeni, Wendell Webber Lord Rowan’ın kızkardeşi ile evlidir.
*Reynard Webber Coldmoat’ta bir kez karar verdi.
*Wendell Webber, Coldmoat için varistir.
*Lord Wyman Kızılçimen Savaşında savaştı ve Leydi Rohanne’nin ilk kocası savaşta öldü.
*Leydi Rohanne Webber’in üçüncü kocası Ser Siman Stauton oldu.
*Ser Rolland Uffering, Leydi Rohanne’nin dördüncü kocası oldu.

editlendi*

Colmoat veya Oldmoat değil; Coldmoat olacak.

Rohanne Webber <3
Beş kocası vardı. Lakabı Kızıl Dul xd

cok fazla gereksiz hanedan var sırf dünyayı doldursun diye.eminim yazar kendisi uğrasmamıstır bunları yaratmak için :smiley: adamın yaratırken uğraştığı belli başlı haneler vardır gerisi ya sallamasyon ya oğluna kızına sallattırmıştır :smiley:

rohanne ile walder evlensin bence sdfsdfs

Buna world-building deniyor. Hanedan adı az olsa bu seferde adam erincine yazmıyor dersiniz.

Türk milletine yaranılmıyor.

dostum ben bir eleştiri yapmıyorum, bi yüklenmede de bulunmuyorum.world-building olayını gayet iyi biliyorum, çok da mantıklı.sadece hiçbir anlamı olmayan sürüce hanedan var onu farketmiştim onu söyleyeyim dedim.daha sonra da nasıl yazıyor kendi mi ilgileniyor küçüğün küçüğü hanelerle yoksa oğluna kızına mı yaptırıyor demiştim.

bi yaranılma durumu da yok ayrıca.adam gayet güzel bir iş yapıyor.

@Hirako Shinji Gereksiz diye başta yaratıyor ama illa kullanıyor hem de ayrıntılı kullanıyor adam.Webber Hanesi çoğu haneden daha çok yer aldı kitap evreninde.Hanenin son temsilcisi baya etkileyici bir kadın karakter ve daha sonra Lannister lorduula evleniyor yani şu anki Tyrion,Jaime,Cersei’nin falan soyu Webber hanesine dayanıyor.