Westeros: Total War

nereden duydun?ben bir araştırıp detaylarına bakiim

GoT un ikariam-king’s age tarzı bi oyunu var mı

Tam olarak onlar gibi olmıyacak ama web tabanlı bir oyun yapılıyor ;
http://forum.gameofthronestr.com/konu-game-of-thrones-seven-kingdoms-web-tabanli-oyun.html

Modlar forumlarinda soylemisti bir konuda. Kisa bitmesini umuyoruz ama kesin degil diye. Ben bu oyunun seriye uydugunu dusunmuyorum ama epey ugrasiyorlar bakalim nasip bir sey cikacak.

Arkadaşlar elimde Medieval Total War II - Kingdoms dvd’leri var. Oyunu arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Savaşların vs. benim oynadığım The Battle for Middle Earth I-II, Age of Empires II-The Conqueror ve Empire Earth gibi oyunlardan daha gerçekçi olmasını umuyorum. Biraz da internette Game of Thrones modlarının dolandığını gördüğüm için almıştım. :smiley: Oyundan anlayan arkadaşlar yol gösterirse sevinirim. Ana hatlarıyla anlamak ve en gelişmiş Got* modunu oynamak istiyorum.

İnternet kafede bu oyun nedir, değildir diye bir oynamaya çalıştım. Total War serisinden hangi oyun, onu bile bilmiyorum. Türkleri aldım ve yapabildiğim sadece beklemekti. :frowning: Orduları bile hareket ettiremedim. :frowning: Böyle de bir imtihanım oldu… Oyundan anlayan birileri el atmazsa her an dvd’leri çöpe atabilirim. :smiley:

Oyunu yeni indirip oynadım çok eğlenceli bir oyun…Heleki tanınmış lordlar ile oynamak ayrı bir zevk :smiley: Kesinlikle oynanması gereken bir mod bence

Ben bazı resimlerde Freyleri de gördüm ama oyunda yok. Sonraki versiyonda mı olacaklar ?

Aynen,sadece 7 büyük hane var oyunda…Yeni bir patch ilemi gelecek küçük haneler?Bilgisi olan var mı?

http://forum.gameofthronestr.com/konu-the-king-of-rivers-and-hills-total-war.html

The King of Rivers and Hills submodu. Üç Dişli Mızrak’taki Mudd Hanedanı ve İlk İnsanlar’ın son krallığı, kuzeyde Stark - Bolton savaşı ve Dorne’da Martell-Yronwood savaşı. Hane sayısı bu submodda fazla.

nasıl ama ;)

hayır.tam olarak öyle değil.
mesela oyunun başında the twins asiydi yani korsandı.sen onu alıp twin lordunu öldürürsen,öldüren ve kaleyi fetheden kumandan yeni the twins lordu oluyor.karakter bölmesine baktığın zaman “lord od the twins” gibi bişeyler görebilirsin

Millet bu oyunda hotseat nasıl yapılıyor bileniniz var mı acaba?

Empire için böyle bir mod var mı ? kuzeyde boltonlar,starklara isyan etse kral topraklarında huzursuzluk artınca blackfyre isyanı çıksa ah düşüncesi bile güzel,mod çok eksik bu arada hala rebel şehirler var,asker güçleri hiç ayarlanmamış ,tyrell ve lannisterler savaşta başlıyor,
içimden eskiden az çok kalan mod yapma isteği geliyor.

Genesis’i oynadım. Daha doğrusu oynamaya çalıştım. Turtorial’da biraz oyalandıktan sonra skirmish oynamaya karar verdim. Politik unsurları ön planda tutalım demişler. Ama oyun basit olmuş. Bana Anno 1404’ün ekonomi değil de, politika üzerine yoğunlaşmış hali gibi geldi. Rpg oyununu da oynadım. Dövüş sistemi gerçekten bayıcı. İlerleyemedim. Sıkıldım.

Yani şimdiye kadarki Got oyun serüvenim fiyaskoydu. Bu sitede Westeros modunu gördüm ve bir arkadaşımın normal versiyonunu oynadığını bildiğim Medieval Total War II’ye başladım. Şimdiye kadar oyunu çözdüğümü söyleyebilirim. Grand campaing’de bütün ülkeleri açtım. Genesis’i oynarken hep, keşke Total War benzeri bir oyun yapsalarmış diyip duruyordum. Buradan Westeros modunu, King of rivers and hills submodunu bilgisayarına kurmuş ve oynayan bütün arkadaşlara sesleniyorum. Bilgisayarımda sadece Medieval Total War II kurulu. Yukarıda bahsettiğim modu ve submodu oynayabilmek için izlemem gereken yol ve yüklemem gereken şeyler neler?

kingdoms ek paketi yüklü olması lazım

Kingdoms ek paketini hemen bulucam o zaman. Total War’a yeni başladığımı söyledim. Mod kurmayı bilmiyorum. Şimdi çıkıyorum ama en kısa zamanda özel mesajla kapını çalıyorum. :smiley:

Kingdoms ek paketini yükleyince mod klasorü kendi oluşucak zaten oraya indirdiğin mod klasörünü atıcaksın her modun kendi exe dosyası olur onunla oyuna gireceksin.

Evet ya. Yeter artık!
Bitirin şu sürümü!

son editlenme saatine baktm orjinal forumda buyur April 05, 2013 at 03:35 AM. yani proje hala aynı çıkarcaklarınıda sanmıyorum o öyle 1-2 sene daha durur :slight_smile:
Ayrıca Essos Total War adında yeni mod çıkarmayı planlıyorlar sanırsam takım topluyor forumdakiler oda cikar yakında :slight_smile: yeni bir mod ^^
Aranızda Hotseating oynamasını bilen varsa atalım şimdiden diyim stannis&baratheon başlarsak bende :):slight_smile:

doğru söyluyorsun bende total war bayadır oynuyorum bi ara atalım hamachiden ne diyorsun al istedigin aileyi ben Stannisiym :D:D:D Custom Battle kapısrız :slight_smile:

tmm gece acık ol iş koycam sana atcaz kim daha iyi görürüz :smiley: varsa baska arkadasın 1 kisi daha cagır bende 1 kisi daha getirebilirm 2v2 ?