Westeros'tan Korku Hikayeleri 2

KİNG’S LANDİNG’DEKİ KIZ YURDU

ismim alissa. başkentte soyluların piçlerinden oluşan ve anneleri tarafından terkedilmiş kızları barındıran bir yurtta kalıyorum. yurtta bizlere okuma yazma ve dikiş nakış dersleri öğretiliyor. özellikle şehrin muhafızları için sarı pelerinler dikerek zamanımızı geçiriyoruz. yine bir akşam dikiş derslerinin ardından yemeğimizi yiyerek odalarımıza çekildik. bir odada 4 kız kalıyorduk. benim dışımda mia, jeny ve ibiza vardı. 4 ümüzü de uyku tutmuyordu. içimizden lord justin massey in piç kızı ibiza yataktan fırlayarak hadi akgezen çağıralım dedi. biz ise nasıl yapılacağını bilmiyoduk. ibiza hemen yedi köşeli yıldızı ortamıza koyarak her bir köşesine mum dikti. parmaklarımızı maketin üzerine koyup ibiza nın söylediği cümlerleri tekrarladık. biz içten içe ibiza ya bakıp gülüyor ve açıkçası da mevzuya pek inanmıyorduk. birden bire ibiza nın tavırları değişmeye deli gibi hareketler yapmaya başladı. mia ibizaya bakarak bağırmaya başladı. ibiza nın gözleri masmaviydi ve buz çatlamasını andıran bir sesle çığlık atıyordu. 3 ümüz de odadan çıkmaya çalıştık ama kapı açılmıyordu. birşey kapıyı kilitlemiş ve açmamızı engelliyordu. mia yaşadığı aşırı korkunun etkisiyle kendisini pencerden, 3. kattan aşağıya bıraktı. jenny nin ise kolları ve parmakları bir lastik gibi birbirine geçiyor burnundan ayak baş parmakları sallanıyordu. bu büyük korkunun içinde yaşanılanları görmemek için gözlerimi kapalı tutmaya çalışıyor ve septa zubizaretta nın bana öğrettiği duaları okuyordum. gözlerimi açtığımda olayın üzerinden yaklaşık 2 saat geçmişti. yurt müdürü lord darkwood bana su uzatıyordu. etrafta altın pelerinliler vardı ve yurttaki diğer kızları odalarından çıkartmıyorlardı. lord darkwood a ne olduğunu sorduğumda bana herşeyin geçtiğini iyi olacağımı söyledi. evet o korkunç dakikalar bitmişti ama diğer arkadaşlarıma ne olduğunu sordum. lord darkwood pencereden atlayan mia nın öldüğünü jeny nin ise bir ucubeye döndüğünü söyledi. ibiza yı sorduğumda ise onun kayıp olduğunu hiçbir yerde bulamadıklarını söyledi. ertesi sabah beni duskandale ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırılmam için yola çıkardılar. şehrin ortasından geçerken ucubeye dönmüş olan zavallı jeny nin halka ibret olsun diye kral joffrey in emriyle sir ilyn payne tarafından kellesinin alınışını izledim. ama ben hala ibiza yı merak ediyordum. onun bulunamaması demek hala hepimizin tehlikede olduğu demekti.

Bu ne amuqhquhıWIEHFARGBADGHADGIDHFBHBSDFQQdafv