Westworld (2015 - )

2015 sezonunun en bomba en sıcak yeni HBO dizisi Westworld’ün yerini şimdiden ayırtayım dedim. True Detective içinde aynısını yapmıştım. Yine çok çakalım :))

Öncelikle dizinin kadrosundan bahsetmekte fayda var çünkü harika bir casting yapılmış. Anthony Hopkins, Evan Rachel Woods, James Marsden (X-men’in cylops’u), Ed Harris, Miranda Otto (LOTR’den Eowyn), Rodrigo Santoro (Lost ve 300’den tanıyoruz kendisini).

Dizi J.J Abrams ve Jonathan Nolan’ın yapımcılığında 73 yapımlı western ve bilim kurgunun harmanlandığı kült film Westworld’ün yeniden yapımı. Dizi, bir tür eğlence parkında insanların ziyaret edip oynadığı androidlerin, insanlara saldırmasını konu ediyor.

Bu diziyle HBO ilk defa Bad Robot ile çalışmış olacak. Bad Robot’un parmağı olduğu diziler bildiğiniz gibi Lost, Fringe, Alcatraz, Almost Human idi. Star Trek ve Star Wars remakelerini de Bad Robot hazırlamıştı. Ve dizinin çoktan birinci sezon onayı aldığı da dedikodular arasında.

Umarım HBO’nun Game of Thrones, True Detective, The Leftovers, ve Utopia (evet bunu da almışlar US versiyonu geliyor) ile yeni draması hepimiz için hayırlı olur.

HBO’nun yearender’inda diziden birkaç saniyelik görüntüler mevcut. Tam olarak 2.05 ile başlıyor

Ed Harris sanırım burada android olmuş:))

HBO’nun vine aracılığı ile yayınladı kısa tanıtım

Bu da 73 yapımlı filmin traileri

Filmini çok severim değişik bir karma tür örneğiydi (bilimkurgu-western) dizisinide merakla bekliyorum

“Jonathan Nolan” görünce gerisini okumaya gerek kalmadı zaten. Takip edilecek yeni dizi geliyor demek ki :dd
73 yapımı filmin fragmanındaki diğer eleman da Christian Bale’e acayip benziyor ha. O sandım ilk başta :d

Başladı kızzzzzzzzlaaaaaar

Başlığını açacaktım :frowning:

Aşırı başarılı. Her bölümü 68 dakika olsun, hiç sıkmaz. 1 saniyesinde bile sıkılmadım. Oyunculuktan mı kurgudan mı efektten mi ele alayım bilemedim çünkü hepsinde 10/10 daha şimdiden benim için.

Zengin, şımarık kişilerin zevklerini tatmin etmek için yaratılan, sonsuz ve terör dolu bir döngüye alınmış zavallı yapay zekaların, yaratıcılarına isyanını ele alacak. Düşününce, Jonah Nolan yine tanrıya oynamış :smiley: Güzel de oynamış, harika birşey çıkmış ortaya.

Yazar/Yönetmen:: Jonathan & Lisa J. Nolan
Yapımcı: J.J. Abrams
Müzik: Ramin Djawadi
Kanal: HBO

Bölümün ilk replikleri:

Bring her back online. Can you hear me?

Ekşide görünce dikkat ettim bu kısma, meğersem PoI’me selam çakmış ve ben farketmedim. Kalbim kurumuş :frowning:

Tartışılamayacak kadar kötü bir dizi. Artık bu dizinin sırf ortamlarda hava atmak amaçlı izlendiğini düşünüyorum. O ilk 3 bölümüne bile zor tahammül ettim gerisi yok zaten bende. Olm hiç mi dizi öneren yok size gidin bari Narcos neyin izleyin dizi keyfinize bir hareketlilik gelsin.

Yanlış bir bakış açısı. Sırf popüler olduğu için izlediğinizi düşünüyorum. Bir diziyi 3 bölümü ile yargılamak. Ki insanlar kendini tek bir dizi ile sınırlandırmamalı bence.

Grafik isteyip, yeşil perde filmlere hasta olan birisiyseniz iyi bir dizi. Ama Teori ve ya gizem arıyorsanız bana göre yanlış yerdesiniz. Evet, belli başlı kendine göre teoriler üretiliyor. Ama o kadar teori Leyla ile Mecnunda da üretiliyordu. Onlarda Yeşil ekran kullanıyordu. Yani orada çıplaklık üst seviyede. 5 meme görmezseniz dizi bölümü bitirmiyor. İllaki o gözükecek. Hastası olan vardır. Sonuçta her kes #Got dünyası gibi bir şey sevmek zorunda değil. Bana göre sevilmez dizi. Adamların ne yaptıklarını anlasan anlasan Sezon finalinde falan anlarsın. o vakte kadar salak salak izlemektense sezon finalinden sonra bir çırpıda izlemek daha mantıklı gibi. 1-5 e kadar izledim. 5 bölümden sonra sarmadı beni böyle bıkkınlık geldi. konusu zaten bayık bir yerde.

Anlamayan çıksın, kasıyor.

Anlamsız şekilde laflar attığınız dizinin mutfağında şu an piyasadaki en iyi yönetmenlerin arasında olan Nolan kardeşlerden Jonathan Nolan var. J.J. Abrams var. Kadrosunda Anthony Hopkins var, Ed Harris var. Dizide meme var diye şikayet ettiğiniz platform, son zamanlarda en çok çıplaklığın göründüğü dizinin forumu. Biraz tutarlı olalım rica ediyorum.

Anlamıyorsanız izlemeyin, anlayıp beğenmediyseniz de başkasına neyi izlemesi gerektiğini söylemeyin. Bence çok net iyi dizi. Eyyorlamam bu kadar.

@Ser Bronn yeni sezon 2018’de :(.

@“Tyler Black” oha hiç başlamasaymış :confused: Tüm diziler birer yıl ara veriyor artık neredeyse.

@Ser Bronn dostum bu sezona 100 M dolar yatırmislar. Bu arada mention nasıl atıyoruz?

Eğer kullanıcı adında boşluk bulunuyorsa @ “nick” şeklinde yazarak.

Biliyorum gerçekten bütçesi çok fazla.

Bu bölümde sağlamdı. Bazı teoriler tuttu.

Bence Ford, Bernard’a bile sahip çıkamayacak ileride. Her şeye hakimmiş gibi hissetse de kontrol edemediği şeyler çok fazla. Arnold her kimse veya her neyse bence Ford’dan daha önde.

bernard olayı efso idi GoT a bile bu kadar şaşırdığım bi olay çımadıydı .( yalan söylüyor RW i okurken mal olduydu )

@ Ser Bronn dizi klişlerden uzak duracakmış gibi duruyor. Bir bakmışız Ford dahil herkes robot ve Maze Arnold’a açılıyor.

Yeni bölümü nefessiz izledim. Yeni sezonun 2018’de olması kötü oldu. Sezon finalinden 1-2 ay sonra maraton izlerim artık.